Letec (2004)

Nevím, co na tom všichni vidí. Mě to připadalo jako hoooodně dlouhá nuda. Určitě by se dal natočit film o někom daleko zajímavějším. Dávám 1* za vizuální stránku.

Zvíře (2001)

Naprostá kravina. Jak by řekli kluci ze South Parku: Rob Schneider byl zvíře, potom byl ženou a nyní je Rob Schneider "Sešívačka"!

Kdopak to mluví (1989)

Tak to je už dneska klasika. Báječný filmový odpočinek. Zábavný exkurz do života malého dítěte.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

To je tak trapné a blbé, že mě to až nutí podívat se na další díl, abych zjistil, že je to ještě trapnější a ještě blbější. A ústřední melodie od Bohuše Matuše je tak hnusná, že se divím, že mu při tom "zpívání" nepraskla hlava.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Samozřejmě kdysi to byl můj denní chleba. Doslova jsem to žral. Dnes se na to můžu dívat jen z nostalgie, navíc, čím novější díl, tím horší. A furt dokola, každý s každým.

Šílená / Krásný (2001)

Něco naprosto odlišného od klasické romantiky. Konečně žádný totální slaďák, ale trochu realističtější pohled na teenagerovskou lásku. Film má dobře vyobrazený rozdíl mezi zbohatlíky a chudšími lidmi, navíc přistěhovalci. Na tento film se rád podívám i víckrát. Jako bonus bych uvedl výborný soundtrack v čele s Davidem Grayem a jeho hitovkou „This Years Love“.

Železný dráp (1993)

Tak od tohohle filmu jsem čekal nějaký brutální shaolinský nářez, ale asi jsem se špatně informoval, protože od začátku do konce to byl jeden velký omyl. Už ani nemluvě o závěrečné bitvě housenky s kohoutem. To nebyla ani sranda, pro mě zklamání.

Muž v ohni (2004)

Můj oblíbený stařík Tony Scott, jehož prací je taktéž např. výborný Poslední skaut. Tomuto filmu dodává charisma především skvělá kamera, výborně zvolená hudba a taky brilantní mlaďounká herečka Dakota Fanning (taky hraje ve Válce světů od Spielberga), Denzel Washington v neposlední řadě. Prostě diamant mezi filmy.

Hledá se Nemo (2003)

Jednička mezi animáky. Graficky zpracováno do posledního detailu. Nádherný rodinný příběh o zatoulané rybičce, kterou se vydá hledat vlastní otec. Navíc je film humorný až až, takže se divák bude bavit v jednom kuse.

Dva muži ve městě (1973)

Musím přiznat, že tenhle film mi doporučila asi před pěti lety maminka a já jsem od něj nečekal příliš. Ale už po prvních deseti minutách mě děj úplně pohltil. Tento snímek ukazuje dvě strany mince spravedlnosti. Většina filmu se jeví jako klasika s happyendem, ale postupem času se divák dozvídá, že tomu tak není. Závěr je doslova „brutální“ a někoho může i rozplakat.