• Krátkometrážní

Hon (2012)

Depresívny a chladný film pri ktorom som bol nie raz s nervami na dne. Pri sledovaní som mal chuť niekomu odtrhnúť hlavu a hodiť do plátna. Jagten je emocionálna kyselina, ktorá ma zožierala z vnútra. Mikkelsen zahral veľmi dôveryhodne, že som trpel zaňho. Celých 110 min a 13 sec mi ubehlo ako voda.

Amputace (2012)

Škoda, nábeh to malo na poriadny filmový zážitok v ktorej nechýbalo štipka zvrátenosti, hororových prvkov a zaujímavých snových prestrihov. Časom ale to napätie upadalo a upadalo a začal som sa mierne nudiť. Keby sa Bates Jr. viac zameral na scény zachytené z chorej hlavy Pauline, tak by sa mi to zdalo zaujímavejšie. PS: pre ID LIVINGDEAD: Herečka bola naozaj nechutne spravená v štýle Mauglího ale herečka tak s hnusným ksichtem to teda nie je.

Gone (2008)

Príbeh o žene, ktorá bojuje s osamelosťou a ozvenami lásky. Trojminútový kraťas interpretovaný do zaujímavej animácie.

Kokuhaku (2010)

Mám rád narušených hajzlíkov a ešte k tomu plno slow motion sekvencii urobilo z tohto filmu velmi zaujimavy zazitok.

Mizuči (2006)

Ako tu už zaznelo film sprevádzalo veľmi ťahavé tempo a dlho som čakal na ten správny hororový flusanec do tváre v podobe poriadnej lakačky ale ničoho takého som sa nedočkal. Sympatickí herci a zaujímavý nápad ale nebolo to dotiahnuté. Škoda, lebo japonci to vedia.

Odporná hra (2011)

To že to bola malá odroda od Saw tu už písať nebudem. Mučenie mám rád a škoda, že to nebolo trošku drsnejšie aby to viac ulahodilo mojej filmovej zvrátenosti. Ak mám pravdu povedať čakal som väčšiu sračku, ale dočkal som sa priemerného hororu, kde nechýba krv, násilie a jemné napätie.

Krátký film o lásce (1988)

V škaredom betónovom sídlisku sa zamiloval mladý neskúsený muž do okúzlujúcej MILFky, ktorá býva naproti. Otrepaný námet, ale Kieslowski to podal krásnym štýlom. Pre lásku sa robí veľa hlúposti a v tomto snímku ich pár nájdete.

Amer (2009)

Vizuálne perfektne podané dielo. Každá scéna bola vyšperkovaná do detailu a nie je tam čo vytknúť. Skoro nemý film, ktorý zo mňa nemého počas sledovania aj urobil. Niektoré sekvencie mali aj dosť hororový nádych s mrazivou atmosférou.

Tenshi no tamago (1985)

Neviem o čom to bolo a ani nechcem vedieť. Je to depresívna špongia dopĺnaná temnou hudbou a zvukmi s minimom dialógou. Po celú stopáž filmu tmavá ilustrácia, ktorá iba umocňovalo tie zvláštne pocity pri sledovaní.