• Krátkometrážní

Erotikon (1929)

Veľmi milé prekvapenie. Svojím nadčasovým dejom si myslím dokáže zaujať aj ľudí, čo nemajú v obľube staré filmy.

Stalker (1979)

Hypnotické, podmanivé, myšlienkové, nadpozemské...

Černobylské deníky (2012)

Veľa ľudí sa na tento film tešilo s dôvodu atraktívneho prostredia, ale veľa ľudí bude aj sklamaných. Chernobyl Diaries neponúka vlastne nič. Otrepaní bubuláci čo niesu ani trochu desiví a do polovice filmu, kým sa nedialo nič ma to bavilo. Čudné.. viem. Herecké výkony boli strašne amatérske a ani nestoja za spomenutie v tomto komente. Vlastne už nestojí za spomenutie nič. Veľké sklamanie po veľkom očakávaní1,5*.

Mulholland Drive (2001)

Prelínanie reality so snom. Tak v tom je Lynch majstrom a tu nám to ukázal. Nesnažte sa film pochopiť, lebo aj tak ho nepochopíte. Nechajte sa len unášať tou geniálnou réžiou a atmosférou, ktorá v Mulholland Drive je. Lynch sa tu pekne pohráva s diváckymi myšlienkami, a to sa mi natom veľmi páčilo. Niektoré scény ako rozhovor dvoch mužov vo Winkies, alebo kabaret Siléncio ma totálne odrovnali, a priklincovali do sedačky. Film si drží svoje tempo a stále ponúka nejaké nové záhady, a stále drží diváka v napätí, a núti ho sa sústrediť a rozmýšľať nadtým čo vlastne pozerá. Určite tento film patrí medzi vrcholy Lynchovej tvorby.

Satanské tango (1994)

Tento ''kraťas'' som zhliadol na jedno pozretie, a musím povedať som vyčerpaný po psychickej stránke. Temná atmosféra už od začiatku filmu. Neustále pršanie v čiernobielom šate, plno blata, depresívne podfarbenie s depresívnou hudbou. Prvá polovica mi pripadala odlíšná od tej druhej, a priznám sa, že tá prva polovica sa mi páčila viac. Ťažko hodnotiť niečo tak dlhé ako je moja smena v práci, pretože niečo sa mi páčilo viac, a niečo menej, ale celkový dojem po dopozeraní je perfektný.

Evidence (2012)

Začnem tým najväčším negatívom filmu, a to je jednoznačne kamera. Na kameru vo Found Footage filmoch som zvyknutý, ale čo sa predvádzalo v tomto filme, tak to mi liezlo na nervy už od začiatku. Klasika bola aj tým, že polovica filmu sa nič nedialo a posledná polhodina bola nepretržitá akcia, ktorá ma už začala niesmierne nudiť, a čakal som kedy to skončí. Filmy a to hlavne horory z lesa bývajú pre mňa veľmi zaujímavé, ale žial tento film až taký zaujímavý nebol.

The Divide (2011)

Sci-Fi nieje moja parketa, ale keďže sa jedná o Sci-Fi-Horor, tak som The Divide šancu dal. Prvá polovica bola perfektná, ale neskôr som sa začal mierne nudiť, a cítil som mierny dejový úpadok. Nič to ale nemení na mojom hodnotení dávam 3,5*.

Livide (2011)

Veľké očakávanie pred pozeraním a sklamanie po dopozeraní. Filmu chýbal pre mňa taký hororovejší náboj a lepšia atmosféra. Scéna pri ktorej by ma trhlo úplne absentovala. Livide nebol natočený zle, ale myslel som, že sa budem aspoň trošku báť.

Psycho (1960)

Jedna z najväčších klasík hororového žánru. Už len samotná scéna v sprche je kult, ktorá dala základ a inšpiráciu do iných filmov. Mrazivá psycho hudba s psychopatom Anthonym Perkinsom a výbornou réžiou Hitchcocka vytvorila pre mňa nezabudnuteľný film!