Terminator Salvation (2009)

Toto beriem tak, že sa to nikdy nestalo, takže tento film pre mňa v sérií T neexistuje :-) Po slovensky: SKUTOK SA NESTAL

Duch ve stroji (2017)

Jedna hviezda naviac za IMAX a celkom slušné finále.

Únos (2017)

Film určený hlavne Slovákom, bratia Česi môžu akurát tak po vzhliadnutí filmu ďakovať, že mali Klausa a nie ako my "PREDSEDU". Okrem toho film ukázal, že Poláková hrať nevie a našlo by sa aj pár iných nepodstatných drobností, ale celkovo to malo silnú vypovedaciu hodnotu a najmä silné emócie.

Mladý papež (2016) (seriál)

S1: Seriál treba hodnotiť po vzhliadnutí celej série. Začína to drsne a nekompromisne, ale na konci sa ukáže, že všetko nie je tak, ako sa na prvý pohľad javilo. V poslednej tretine série veľmi pekné myšlienky.

Anthropoid (2016)

Trošku rozpačitý film, najmä prvá polovica, ktorá bola nezáživná, bez emócií a herci boli akýsi nevýrazný (od Murphyho som asi čakal ďalšieho Thomasa Shelbyho :-)). Aj tá romantika a vzťahy boli akési neautentické. Až prišiel atentát, celkom dobre urobený, možno bolo pár výstrelov naviac oproti skutočnosti, ale inak super. Potom akoby prišiel iný režisér, lebo to, čo nasledovali po zrade, bolo plné emócií, napätia a akcie. Akoby z iného filmu. Ako už napísal POMO, tak na konci filmu som sa aj ja cítil hrdý na to, že som sa narodil v Československu a že Gabčík bol Slovák ako ja. Prvé 3/4 slabšie tri, ale posledná štvrtina silných päť.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Predvídateľné a vyslovene pre teen robené. Dosť sklamanie. Jediný svetlý moment bola sekvencia s Wolverinom, ktorá ako keby tam ani nepatrila. Škoda.

Captain America: Občanská válka (2016)

Film bol svižný a v dobrom tempe, akčné scény super, hrdinovia super, ale treba vidieť predchádzajúce filmy, inak sa človek môže strácať v motívoch jednotlivých postáv. Premena Tonyho Starka z arogantného a nezodpovedného frajera na seriózneho pánka bola úžasná a úplne sadla do konceptu Marvel Universa (po Avengeroch 2 si Tony definitívne uvedomil, že sa musí trošku uvedomiť). Hlavný dejový zvrat na záver bol fakt že nárez a dosť nečakaný. P.S. Teším sa na nového Spidermana

Saulův syn (2015)

Mrazivá autenticita vyhladzovacieho tábora má úplne vtiahla do deja a mrazila po celom tele. Dôvod, prečo som nedal plných päť, je ten, že hlavná postava ku koncu stvárala až moc neautentické veci (to, že bez ujmy prežil všetky tie svoje kúsky bolo fakt neuveriteľné). Napriek tomu to bol desivý výlet do minulosti, z ktorého by sa mohli niektoré "indivíduá" hlásajúce rôzne bludy poučiť.

Osm hrozných (2015)

Možno nie najlepší Tarantino, ale počas troch hodín som sa vôbec nenudil a hltal som všetky dialógy, pretože boli fakt skvostné. Odpustím aj mierne nedostatky.