Králova láska (2011)

Dva príbehy, dve romance v jednom filme. Prelínanie dvoch dejov nebola šťastná voľba skôr sa mala Madonna sústrediť na jeden príbeh buď Wallis/Edward alebo Wally/Eugeno pretože film o britskom princovi ktorý sa kvôli láske zdal trónu by si zaslúžil kvalitnejšie spracovanie.Niektoré scény sa jej celkom podarili, hlavne tie pozérske, kde sníma z diaľky hercov. Bohužiaľ zatiaľ sa jej ako režisérke moc presvedčiť nepodarilo ale snahu jej nemôžeme uprieť preto som dosť zvedavý aký bude jej ďalší režisérsky počin. Celý film sprevádza príjemná klavírna hudba a je to v konečnom dôsledku celkom pozerateľné aj keď kasový trhák z toho určite nebude.Čo vyšlo na 100 % je titulná pieseň " Masterpiece" , ocenená Zlatým Globusom.

Hněv Titánů (2012)

Už prvý diel bol dosť vlažný ale v celku pozerateľný nakoľko išlo o remake dej sa mal od čoho odpichnúť. Dvojka bohužiaľ kríva o dosť viac najväčšou slabinou je práve dej.Nad vodou film drží zopár efektov. Potencial veľkých hercov Fiennes, Nighty, Neeson absolútne nevyužitý. Ak by sa uvažovalo o pokračovaní poprosím si aj nejaký príbeh.

Piraňa 3DD (2012)

Majiteľ auquaparku chce pred jeho otvorením ušetriť a tak do bazénov napustí vodu z jazera.Lenže v jazere si už veselo plávajú pirane a ich zúbky okúsili už prvé obete.Navyše pirane sú už celkom odolnejšie a dokážu sa prehrýzť aj cez plech a dokonca vedia byť aj v správnu chvílu na správnom mieste..Áno, myslím tým pseudo erotickú scénu počas ktorej namiesto vyvrcholenia dochádza k odstráneniu pohlavného organu.Veď čo už s ním, keď sa doň s chuťou zahryzla malá pahltná rybka.Pirane vydávajú zvuk podobný šelmám a jeho intenzita je taká veľká, že ju je počut aj pod vodou.Vzhľad pirani má na míle ďaleko od ich reálneho výzoru.Príbeh je deravý, efekty sú veľmi amatérske.Film nepobaví, nezaujme a nudí.David Hasselhoff je buď poriadne zúfalý alebo mu došli peniaze na alkohol.Jeho účinkovanie je bohužiaľ veľmi trápne.O Vingovi Rhamesovi sa radšej nebudem vyjadrovať. Rozdiel medzi Piranou od Alexandra Aju bol že pobavila, bola krvavá a pre mňa osobne bola malým prekvapením.Bohužial pár silikonov film nezachráni. Úplne zbytočné pokračovanie a chráňbože pred trojkou, chodiace pirane už nerozdycham !

Jump street 21 (2012)

Nečakal som nič a dostal som veľa. Jeden z najlepších buddy filmov posledných rokov. Jonah Hill a Channing Tatum k sebe pasujú ako vodka s džúsom - a to som o ich hereckom umení dosť pochyboval. Moderné, svieže a dovolím si tvrdiť že lepšie ako pôvodný seriál. Jonahovi Hillovi odporúčam hrať už len vo filmoch podla jeho scenára a už teraz sa teším na pokračovanie.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Film o milujúcej matke trpiteľke. Osobne by sa mi viac páčilo, keby je príbeh vyrozprávaný chronologicky ale na druhej strane aspoň poukazuje na matkin ťažký život po incidente o ktorom sa divák dozvie až na konci filmu. Tildu Swinton by som už rád videl aj v niečom veselom, nepochmúrnom.

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen nesklamal a po slabšom Brunovi ponúka silnejšieho Diktátora.Jeho Aladdin je skvele zahraný a dokonale pobaví a k tomu mu skvelo sekunduje Anna Faris a jej pazuchy :) Pobavia aj menšie camea Megan Fox a Edwarda Nortona. Ben Kingsley má bohužial priestoru pomenej. Vo filme je pre mňa jedno z najoriginálnejších vyznaní lásky " Kvôli tebe si aj pazuchy oholím" :D

Tady to musí být (2011)

Ako Road movie nezáživné. Ako dráma málo dramatické a ako komédia dosť zvláštne.Navyše Sean Penn miestami dosť prehráva, miestami je ale celkom trefný. Taký nedovarený mišung ochutený skvelou hudbou.

Strašáci (1971)

Dustin Hoffman nechcel v tomto filme hrať, pretože nemá rád násilie.Nakoniec svoj názor prehodnotil a kvôli honoráru ponuku prijal. A bola to skvelá voľba pretože to zahral naozaj výborne a on je tým najlepším z celého filmu. Inak film z najväčším počtom rozbitých okien :)

Šílená láska (1995)

Prvá polovica filmu celkom slušne film rozbehla.Tá druhá ho celkom slušne pribrzdila.Videl som to velmi dávno v časoch ked som bol platonicky zamilovaný do Drew Barrymore.Nejako som dostal chuť vidieť túto "road movie" znova.Moje nadšenie či už z Drew alebo z filmu už ale vyprchalo

Avengers (2012)

Pre mňa sklamanie, čakal som viac. Akčných scén bolo veľmi málo, záverečná scéna bola pre mňa totálne nezáživná. Superhrdinovia 2/3 filmu prekecali. Mám pocit, že každý s každým mal nejaký dialóg pri ktorom dávali hrdinské pózy. Ano, je to COOL, ale COOLovejšie by to bolo, keby je to viac akčnejšie, potom by to pózerstvo malo nejaký zmysel.Čakal som že po pomalom rozbehu príde grandiózne finále ale nestalo sa tak. Chválim pár veľmi vtipných scén najmä tie s Hulkom .Herecky film ťahajú Downey, Johansson a v dialógovej časti vyhráva divadelný Tom Hiddleston .