Nine (2009)

Pre mňa sklamanie.Marshall už raz ukázal, že vie natočit muzikál na špičkovej urovni akým Chicago jednoznačne je. Nine má tromfy v obsadení herečiek a Day Lewisa a to je bohužial všetko.Neostal mi v hlave žiadny nápev ako by sa to na muzikal patrilo.A to je škoda

Smrt čeká všude (2008)

Tento oscarový ročník bol poriadne slabý. Nechápem, ako mohli niektorí dostat nomináciu, tobôž oscara získat. Do tejto kategorie spadá aj The Hurt Locker. Keď som minulý rok videl Slumdog Millionaire mal som chuť na konci zatlieskat. Danny Boyle natočil skvelý film. Po skončení tohto filmu som mal chut odpálit sa s bombou ja. Roztrasená kamera nepridala na autenticite, skôr ma bolela z nej hlava a celé mi to prišlo nudné a zdĺhavé.

Rec 2 (2009)

Aj ked sa im podarilo nadviazat na 1tku uplne perfektne, film sa mi až tak nepáčil.Celý film mi behalo po rozume, že prečo si nerosvietili 8) Navyše ten knaz bol vrcholne nesympatický a to čo sa vyklulo z "vírusu" mi skôr prišlo ako dementnost.Vírus posadnutosti. 8)

Mejdan v Las Vegas (2008)

Čuduj sa svet, napriek tomu, že pointa bola trápna, podarilo sa mi film si užit a zabavit sa.Takto si predstavujem romanticku komediu. Cameron a Ashton boli na jedničku

Bitch Slap (2009)

Ak mám byt objektívny a nazahrňovat do hodnotenia tri fešandy, tak musím napísat, že ma to nebavilo, bolo to Bečko Bečiek.Ale dopozerat som dopozeral, kvoli spomínaním trom fešandám.Len som si naivne želal, nech je to niečo ako Death Proof alebo Planet Terror.

Vyfič! (2009)

Dúfam že režijna premiera Drew Barrymore nebola zároven dernierov.Dievča má vlohy a režisérska stolička jej svedčí. Film mi pripomína staré dobré filmy pre teenegerov z 80 rokov. Herecká zostava bola na výbornú.Len tak dalej

Precious (2009)

Príbeh o šestnástke, ktorú znásilnil otec a urobil jej dve deti ma vôbec nechytil za srdce.Prišlo mi to ako keby sa nakrúcalo podla vzorca Tanečnica v tme + Purpurová farba = Precious...Pretože aj postava Bjork je trpitelka a zo šedej reality sa utieka do muzikálovej fantázie.Tiež aj postavu Whoopi bijú asi všetci v okolí a nemá na ružiach ustlané.Tak isto aj Precious trpí na každom kroku a v predstavách sníva svoj sen.Neviem o čom môže byt kniha, či nie je inšpirovaná hore uvedenými filmami . Chválim obsadenie Mariah Carey a Lennyho Kravitza do vedlajších úloh.Tiež Mo´Nique, teraz už pevne zvierajúca zlatý globus (a možno aj plešivca dostane). Ale taká Gabourey Sidibe na to, že je neherečka mi príde, že aj neherečkou bola celý film.Stačilo, len aby bola tučná a naučila sa repliky a na konte má Oscarovu nomináciu.Podla mna, zbytočnú.

27 šatů (2008)

Na začiatku ma komédia velmi dobrý štart a naštartuje vás na niečo zábavné aa svieže.Lenže potom to postupne upadá do rutiny a film stráca štavu.Navyše medzi Katherine a Jamesom Mardsenom nie je žiadna chémia a ich "románik" je to, čo sa mi nepáčilo najviac .

Chceš mě, chci tě (2009)

Napriek tomu, že nie som fanúšikom žánru, tento film sa mi celkom páčil.Dokonca som sa aj pár krát dobre zasmial, čo sa nestáva často 8)

Box (2009)

Je fajn vidiet Cameron Diaz aj v takomto filme.Mala by sa častejšie vyberat na výlet do týchto žánrov. Film je od začiatku velmi zaujmavy, kladie dôraz na herectvo Diazovej a Marsdena a dusí nás atmosférov 70 tych rokov.V záplave komerčných vyvraždovačiek konečne niečo čo má štýl .