Resident Evil: Odveta (2012)

Resident Evil bol priemerný zombie horor, ktorý si nejakým spôsobom vyslúžil niekoľko zbytočných pokračovaní . A očividne pokračovania ešte tak skoro neskončia, to skôr skončí moja trpezlivost.. Miestami mi to pripomínalo Alien: Resurrection ale naozaj len miestami. Inak zbytočné pokračovanie

Lincoln (2012)

Lincoln je v USA obľúbená historická osobnosť, preto je logické že za oceánom bude film slaviť väčší úspech ako v európe. Osobne Stevenovi Spielbergovi zazlievam že si zvolil túto oplácanú tému, pretože akadémiu určite nenechá film o Lincolnovi chladnú. A pri tejto obľúbenej téme v Spielbergovej réžii by sa členovia akadémie nezachovali ako patrioti keby film odignorujú ( takže si myslím že ocenenia sa len tak pohrnú a to asi išlo aj Spielbergovi ) Aj keď je film nakrútený kvalitne a je kvalitne zahraný bohužial nemá čím prekvapiť pretože toto všetko očakávate a príbeh už poznáte z dejepisu.

DonT Stop (2012)

Keďže ide o príbeh punkovej kapely, čakal som že si užijem kvalitný príbeh a k tomu kopec dobrej punkovej muzičky. Zostalo len pri očakávaniach

Vrásky z lásky (2012)

Velmi milé prekvapenie , odporúčam pani Bohdalovej udeliť českého leva. Ďakujem

Do Říma s láskou (2012)

Tento krát dosť priemerná Allenovka. Čím to asi bude že slnečný Rím pôsobí tak chladne ? Navyše u Ellen Page sa prejavuje "Keira Knightley syndróm" To znamená, že aj keď je ako herečka výborná, pohľad na ňu ma vážne irituje.

Storm Warning (2007)

Ústredná dvojica sa vyberie na loďku chytať ryby. A keď jednu chytia, zabijú ju fľašou od šampanského ( WTF ? ) Navyše sa dostanú do problémov, keď sa otcitnú v opustenom dome ktorý patrí bande asociálov. Každý jeden neustále usrkáva z flaše alkohol, čo naozaj diváka dokáže iritovať. Hlavná dvojica je maximálne nesympatická. V podstate sa dosť čudujem vysokému hodnoteniu, pretože podla mňa to bola len ďalšia vykrádačka a navyše veľmi hlúpa. Najviac ma pobavilo, keď ich zatvorili na noc do stodoly. Vtedy už len chýbalo aby niekto povedal " Zavrieme Vás do stodoly, je tam plno užitočných vecí. Pripravte si pre nás pasce a potom nás zabijete " a aj tak bolo :)

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Nemám žiadne výhrady, absolútna spokojnosť. Pre mňa je Burton záruka kvality a jeho príbehy ma vždy bavili a vždy ma baviť budú. Frankenweenie nie je výnimkou. Victor má svojho psíka natoľko rád, že aj keď o neho nešťastnou náhodou príde, podarí sa mu ho oživiť a priateľstvo pokračuje. Aj keď Sparky už je v podstate zombie, zamilujete si ho pretože je to zlatíčko ;)

Země bez zákona (2012)

Pri takom výbornom obsadení som čakal aj výborný zážitok. Bohužial len kvalitné obsadenie v tomto prípade nestačí. Celý film som mal pocit, že sledujem 10 dielny seriál zostrihaný v jednom filme. Všetko mi prišlo strojené a bezemočné. Jedine čo nesklamalo boli práve herci. Guy Pearce si svoju úlohu maximálne vychutnáva. Napriek hereckej snahe film bohužial ako celok pôsobí dosť rozpačito a nepomôžu mu ani niektoré brutálne scény.

Sinister (2012)

X Y krát prevarená téma ktorá neprináša nič nové, nič prevratné. Väčší strach som mal pred filmom pretože som čakal niečo podobné ako The Insidious. Skončilo to len pri očakávaniach. Ľakačky su predvídavé a počas filmu ma nevystrašilo absolútne nič pretože som všetko už niekde videl (Nenávisť, Kruh , Paranormal Activity...) Aj to strašidlo či čo to bolo ako keby z oka vypadlo tej bábke z hororu SAW. Nelogické a hlúpe chovanie hlavnej postavy drží nad vodou jedine herectvo Ethana Hawkea, tomu " horor" sedí ako uliaty. Nad konaním jeho postavy ale niekedy stojí rozum. Určite by som si byť ním rozsvietil a na poval by som išiel len cez deň a hlavne za svetla. Po odsťahovaní zo strašidelného domu by som sa nenasťahoval do podobného a poval by som nechcel vidieť do konca života. Ach jo, dochádzaju nápady, že ? Čo je však potrebné pochváliť je hudba. Tá bola výborná. A najsilnejšou scénou pre mňa bola jednoznačne hádka manželov. Obaja herci ukázali že aj napriek slabému scenáru dokázali v tejto scéne svoje herecké kvality.Čo sa samozrejme nedá povedať o detských hercoch. Darmo, Dakoty Fanningové nerastú na stromoch :) Ohlas v kine bol vlažny. Keď tak sa skôr ľudia smiali a to by pri dobrom horore mala skôr tuhnúť krv v žilách.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Looper u mňa spôsobil to, čo predtým film The Limitless a Drive, a to je úplné nadšenie nad filmovým nápadom a jeho spracovaním. Začína ako sci fi, presunie sa do pomalej polohy aby diváka pripravil na velkolepé finále. Niektoré scény považujem za brilantné, hlavne tie spomalené. Efekty veľmi podarené priam až dokonalé. Herecky tiež výborne obsadené a samozrejme aj zahrané. Gordon - Levitt Bruca Willisa nehrá, on sa s nim stotožnil. A Bruce má stále čo povedať a do starého železa rozhodne nepatrí. Páčilo sa mi, že sa postavy vo filme vyvíjali. Starší Joe bol už úplne iný ako mladší Joe. Ich stretnutie a spoločná nezhoda, to že každý chcel niečo iné a popritom boli jeden človek bolo výborné preto ste celý film zvedavý ako dopadne záver a ktorí Joe zvíťazí. Myslím že o režisérovi Rianovi Johnsonovi ešte budeme počuť. A osobne by som sa potešil vymakanejšiemu soundtracku a Emily Blunt odporúčam pri sekaní dreva používať rukavice ;)