Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Na začiatku zaujmavý a vtipný seriál ktorý neskôr prudko stráca na vtipnosti a mení sa na telenovelu.Seriál ktorý mal už dávno skončiť. Do tej 7 serie som sa fakt musel nútiť a neviem či tej 8-mej vôbec nejakú šancu dám.

Černobylské deníky (2012) odpad!

Ak sa ma niekto opýta, aký dobrý horor som videl v naposledy, určite nepoviem Černobylské denníky. Je to ako 10x vyvarený ruský čaj. A ja v záujme blaha ostatných užívateľov CSFD nebudem dávať súcitne žiadne hviezdičky ale hneď to hodím na smetisko dejín a označím ako odpad, pretože tam tento film a všetky jemu podobné patria. Tých 90 min zabitých pri pozeraní tohto by som vedel využiť aj lepšie ! Amen

Temné stíny (2012)

Na každý nový film Tima Burtona sa teším a obvykle sa mi aj každý nový film Tima Burtona páči. A na rozdiel od niektorých pseudo fanúšikov sa mi páčili aj Dark Shadows. Síce má svoje chyby v podaní pomalších pasáži ale to všetko sa dá odpustiť pretože je to Burtončina ! Atmosféra 70´s je čarovná. V príbehu vystupuje veľa postáv, niektoré su nevyužité tak ako by mali byť a stávajú sa len kulisami. Trochu ma iritovalo že Michelle Pfeifer bola vždy na schodoch. Akákolvek scénka sa odohrávala, Michelle mala nástup zo schodov. Ale kedže je film inšpirovaný seriálom kde je to bežné treba sa s tým vyrovnať.A možno si to ani nevšimnete :) Burton v pár scénach úspešne paroduje upírske filmy čo je velmi vydarené. Cameo Alice Coopera pobavilo. Záverečné finále trochu pripomína DEATH BECOMES HER a po technickej stránke niet čo vytknúť. A byť Barnabasom, jednoznačne volím Angelique, ale to už by bol iný príbeh :)

Bez kalhot (2012)

Magic Mike je film určený hlavne ženskému publiku, preto sa netreba čudovať, že to mužské to nechytí. Nebyť Soderbergha, úplne to ignorujem. Nič mi to nedalo, nevzalo, bez emocii.

Šakalí léta (1993)

Šakalím letám som dlho odolával. Jednak v čase uvedenia do kín som bol znechutený otravnou reklamou. Titulná pieseň sa mi nepáčila a hrali ju pomaly aj na pohreboch.Ale tento film som od Honzu Hřebejka ešte nevidel tak som sa rozhodol že si ho pozriem. S odstupom času vidím, že som o nič neprišiel keď som ho nevidel v čase uvedenia do kín a o nič by som neprišiel keby ho nevidím vôbec.Prehrávajúci Dejdar, zlé ale skutočne zlé " Bejbiny" spevácke výkony.Zhrnuté do troch slov "Zvláštny kŕčovitý gýč".Som rád, že Hřebejk našiel rýchlo správnu cestu.

Cesta na Měsíc (1902)

Čarovná atmosféra ktorá aj po 110 rokoch stále berie dych.

Exterminátor (1990)

Keď som to videl ako malý chlapec, bolo to veľmi pôsobivé aj keď som vedel, že je to Béčko jak Brno. Po rokoch som sa k filmu vrátil znova.Už to samozrejme také pôsobivé nebolo, ale stále to bolo pozerateľné a efekty boli niekedy veľmi zábavné :)

Temný rytíř povstal (2012)

Posledný Batmanovský film od Nolana ktorý uzatvára celú trilógiu.Prekonanie Temného rytiera sa síce nekoná ale aj napriek tomu si film drží svoju úroveň a ponúka nám kvalitný zážitok.Najviac sa mi páčil Tom Hardy ako Bane. Je jedno že mu nebolo poriadne vidieť tvár (až na jednu scénu), on hral aj svojim mohutným hlasom.Samozrejme film nie je bezchybný, ale fanúškovia série určite odpustia a ja sa radím medzi nich.Výhrady mám akurát k Anne Hathaway, ktorá síce je pekná ale na úlohu sa maximálne nehodí a vôbec som jej Catwoman neuveril.Takže sexi Michelle Pfeifer u mňa naďalej zostáva najlepšou Catwoman akú nám filmový svet doposiaľ ponúkol.

Total Recall (2012)

Továrni na sny dochádzaju nápady, preto recykluje vo veľkom. Remake filmu Total Recall z roku 1990 je toho ďalším dôkazom. Bohužiaľ zámer tvorcov nebol natočiť lepší film ale len jednoducho zarobiť. Počas pozerania filmu sa moje hodnotenie kolísalo medzi 2 až 4 hviezdičkami a na konci sa ustálilo na 3.Colin Farrel je dobrý herec ale na Arnieho sa bohužiaľ v tomto filme nechytá. Je na túto postavu málo výrazný - v porovnaním s Arniem samozrejme . Jessica Biel bola úplne meravá a maximálne nevýrazná, kam sa podel jej sexappeal ? Pre mňa bola veľkým sklamaním. Zato Kate Beckinsale si svoj status sexi riťky stále drží a scény s ňou ma bavili najviac.Miestami bola ako terminatorka. Film je inak dosť šedý, niektoré zábery na mesto sú vo filme použité viackrát, niekedy sa zmení len uhol pohľadu.Čo bolo vo filme najlepšie sú spomalené zábery, tie vyšli na 100 %.Tiež oceňujem naháňačkové scény, tie boli vymakané.Film sa dosť podobá na Minority report, hlavne tá automobilová naháňačka.A priam si pýtal nejakú poriadnu bojovú scénu Kate vs.Jessica, bohužiaľ toho sa divák nedočká.Tak tiež sa nedočká všakovakých monštier a mutantov ako v pôvodnom filme, nakoľko sa dej už neodohráva na marse, čo je veľká škoda pretože s dnešnou technikou by to filmu len pomohlo a vymanilo by ho z tej nechutnej šedej. Vedel by som si to predstaviť viac nadupané. Verhoevenov Total Recall zostáva neprekonaný.A pozitívna správa na záver tí, čo čakajú na "trojkozovú" kočku sa chvalabohu dočkajú ;)

Prometheus (2012)

Vesmírna loď s posádkou odborníkov sa vydáva hľadať "inžinierov" ktorí stvorili ľudstvo. Ale ako slogan hovorí "They went looking for our beginning. What they found could be our end " Netreba očakávať akčný krvák, pretože film sa odohráva v dosť pomalom tempe.A tiež nečakajte druhého Votrelca pretože toto je iný film. Pokiaľ dovolíte aby sa Prometheus stal rozliatym atramentom, tak vy sa stanete pijakom a pomaly sa necháte nasiaknuť .Hlavnou hrdinkou je talentovaná Noomi Rapace.Nie je to Ripleyová hoci tipovo by aj sedela. Jej hrdinka je iná, nežnejšia ale rovnako bojovná a jej "operačná scéna" vstúpi do dejin.Android David - Michael Fassbender ako vždy nesklamal. Do filmu skvelo zapadá aj Charlize Theron, ktorá ako keby chytila druhý dych a vyberá si veľmi zaujímave úlohy.Samozrejme aj ostatné postavy su zaujmavé ale bohužial maju priestoru pomenej.Sledujeme krásne obrazy, jeden za druhým, 3D na vysokej úrovni. Dokonca Charlize Theron je videt aj vrásky. Jednotlive obrazy fascinuju a vôbec neprekáža že dej plynie pomaly, pretože je na plátne stále čo obdivovať.Pomalé tempo vygraduje do napínavejšieho konca, ktorí vôbec nie je Bčkovy. Samozrejme, Prometheus má svoje chyby. Kladie veľa otázok na ktoré neponúka odpovede ale na druhej strane ani vo filme otázky na svoje odpovede nedostali, prečo by ich mal dostať divák ? Odporúčam všetkým aby sa na to pozreli aj z tohto uhla. Vzhľad inžinierov mohol byt prepracovanejší, to je jediné čo po technickej stránke pokrivkáva.Určite budem zvedavý aj na director´s cut ale tak isto budem zvedavý aj na pokračovanie ktoré si veľmi prajem a mohlo by byť už akčnejšie a potešila by celkom režia Jamesa Camerona ale samozrejme budem rád ak nám Ridley dopovie to čo začal. Hodnotím to na plný počet, pretože si myslím, že si to film zaslúži a po čase ho ešte veľa uživateľov prehodnotí.