Zatímco spíš (2011)

Každý človek má svoje tajomstvá.No niekoho tajomstvá sú zvrátené. César je domovník ktorý je toho príkladom.O obyvateľoch domu vie všetko.Značí si ich príchody a odchody a stačia náhradné kľúče aby sa počas ich neprítomnosti poobzeral po ich bytoch.Objektom jeho záujmu je však sympatická obyvateľka Clara (španielská verzia našej Soňe Norisovej ), ktorou je César doslova posadnutý. Posadnutý natoľko, že sa neštíti čakať na ňu v noci pod postelou, omámiť ju a zneužiť.Samozrejme chlap ako on by u nej nemal šancu ale aj tak si našiel svoju zvrátenu cestu. Atmosferické, napínavé a velmi dobre zahrané.Louis Tosar je tá najlepšia voľba a kvoli jeho herectvu si film určite v budúcnosti ešte pozriem.

Herkules (1995) (seriál) odpad!

Tento seriál nenávidím. Zle ! Zle ! Zle !

Sněhurka (2012)

Mirror Mirror by som premenoval na Terror, Terror pretože dopozerať to v kine bol pre mňa skutočný teror. Veľká gýčová bublina, ktorá velmi rýchlo splaskne a vyfučí Vám z hlavy - našťastie.Na nakrútenie tohto filmu stačilo pár obrazov, jeden z lesa pri velkej skale, ( snímaný z rôznych uhlov ) a ešte zopár ´dalších, velmi uhladených ktoré mňa osobne rušili. Keď porovnám naše staré rozprávky, napríklad aj taký Kráľ drozdia brada s týmto americkým výplodom, tak aj napriek oscarovej nevyužitej Julie Roberts vyhrávajú jednoznačne naši.Pretože naše rozprávky sa točili v skutočnom prostredí a dodávalo to filmu patričnú autenticitu. Kuchárky v kuchyni boli od múky, na stoloch bola kopa riadu a divák uveril , že sa skutočne kuchyňa používa. V tomto filme, sú bohužial aj kuchárky nastylované v čistých kostýmoch v ukážkovo upratanej kuchyni ako z časopisu o bývani. Kedže ma film nudil, zameral som sa hlavne na detaily. Za velmi trápne považujem, ako sa Snehulienka u trpazlikov prezliekala zo šiat do šiat..Kde zobrala partia piadimužíkov toľko dievčenských šiat fakt nechápem :) Nelogickosti nebudem radšej spomínať, ale ešte jednu "vypichnem", pri súboji s bábkami trpazlíkom spadla strecha..O pár scén neskôr boli všetci zamknutí vo vnútri a nevedeli sa dostať von.A zrazu si jeden uvedomil, že má na krku kľúčik..Ale že majú dieru v streche nenapadlo nikoho. Efekty tiež nestali za veľa.Boli veľmi amatérske (najmä svet "za zrkadlom").Oceňujem však modré filtre v lese, to sa im podarilo. Čo je vo filme vydarené su aj kostýmy. Pribeh nemá ani poriadny dej, žiadnu gradáciu v podstate nudí. Väčšiu komédiu urobila v kine moja známa , ktorá mala to šťastie a podarilo sa jej počas príchodu zakopnúť a vysypať všetky pukance na zem.To ma pobavilo viac ako celý film :) Na margo hereckých výkonov, Julia Roberts mala žalostne málo priestoru, princ - Ken, bez talentu a Snehulienka by sa s s jej herectvom a obočím hodila skôr do mexickej telenovely. Režisér sa snažil ukázať nový pohľad na Snehulienkin príbeh ale vôbec sa mu to nepodarilo. A záverečná Indicko - popová Snehulienkina spevácka etuda by sa hodila akurát tak do nejakého Bčkového filmu z Bollywoodskej produkcie.(Tým chcel asi režisér poukázať na to, že je Ind. Dúfam, že pokazenú reputáciu Snehulienke napraví temnejšia verzia s Charlize Theron.

Koupili jsme ZOO (2011)

Tak toto vôbec nebol film pre mňa a vedel som to hneď od začiatku.Pozrel som si ho však, pretože som si naivne myslel že ma bude trochu baviť kvoli zvieratám a o to bolo moje sklamanie väčšie. P.S : Matt Damon je škaredší z filmu na film :P

Hugo a jeho velký objev (2011)

Miestami zdlhavé a nudné.Ale 3D efekty boli velmi podarené a každa jedna výprava do sveta filmu bola čarovná.Asa Butterfield má pred sebou veľku budúcnosť.

Muži v naději (2011)

Téma nevery spracovaná tou najlepšou a najzábavnejšiou formou a ako bonus sexica Eva Kerekes ;)

Panna a netvor (1978)

Keď som bol malý tejto rozprávky som sa bál a moc som ju nechápal.Ale ako starši ju viem plne doceniť.Strašidelna atmosféra umocnená skvelou Hapkovou hudbou a velmi silný príbeh o tom ako láska krásnej ženy zmení aj toho najväčšieho netvora na ľudskú bytosť.Netvor bojuje sám so sebou, bráni sa láske a chce zostať zlý.Ale postupne podlahne čaru krásnej Júlie a jej čistej láske a zmení sa na človeka. V naších končinách jedinečný film.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nebolo to zlé ale fanúšikovy pôvodnej verzie len tak nejaký Fincher oči nezaslepí ;) Rooney Mara je sympatická ale nie je to Noomi Rapace.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Bol som na tento film velmi zvedavý pretože zbiera ocenenia ako na bežiacom páse. Pohľad na rozpadajúce sa manželstvo, kde ona chce odísť do zahraničia a on nechce a nemôže lebo má chorého otca nie je hlavnou dejovou linkou.Tou sa stane spor ktorý nastane a skomplikuje životy všetkym zúčastnením.Príbeh o klamstve, strachu a boji o svoju pravdu zahalený do čiernych čadorov je skvelým pohľadom do cudzej kultúry. Každopádne dobrý film, ktorý určite dostane aj Oscara (aj keď ja by som to dal Pedrovi). Páčilo sa mi to malé roztomilé dievčatko a jej veľké oči.A nebolo tam vôbec vysvetlené kde zmizli tie peniaze, ak ste to niekto zaregistrovali, napíšte mi pls do pošty.Thx

Kočičky (2009)

Zaujmavy námet, ktorý by si zaslúžil oveľa lepšie spracovanie.Nakoľko ide o debut ešte sa oko dá prižmúriť ale aj tak si myslím, že z takej dobrej témy by sa dalo vyžmykať oveľa viac.