Útes smrti (2010)

Potom ako som videl Open Water ma to vôbec nenadchlo.Ale bolo to celkom pozerateľné.Najviac sa mi páčilo, že postavy neboli hlúpe ako to býva vo väčšine podobných filmov.

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody ma nikdy neprestane baviť.Síce mám najradšej filmy kde hrá on sám ale k Owenovi Wilsonovi nemám momentálne žiadne výhrady.Hrá tak Allenovsky dobre a jeho rozprávkové Parížske výjazdy ma nesmierne bavili.Herci si užívali svoje úlohy, najviac asi Adrien Brody ako Salvator Dalí, to je na oscarovu nomináciu.

Templář (2011)

Celkom krvavé, miestami nezaživne, miestami nudné.Na to, aby ma to chytilo to nemalo tie správne grády.

Vyměřený čas (2011)

Nápad s časom dobrý ale čakal som podstatne viac.Niekedy som mal pocit, že pozerám The Adjustment Bureau.Tieto dva filmy mi pripadajú nejake podobné aj keď je každy o inom určitá paralela tam je.

Flashdance (1983)

Flashdance ma baví iba keď Jennifer Beals tancuje.Inak ma viac ako film baví skvelý soundtrack ktorý patrí medzi moje obľúbené.

V peřině (2011)

Mal som od tohto filmu veľke očakávania ale toto bolo pre mňa veľke sklamanie.Veľkým lákadlom boli pre mňa herci a naivne som si myslel že Brabec mi naservíruje pastvu pre oči a uši.( Dve pesničky ma celkom zaujali ).Bohužial, dej bol úplne trápny, herecké esa neboli vôbec využité, 3D zbytočné.Chápem, film je určený pre mladšieho diváka ale myslím si, že ani deťom sa to 2x páčiť nebude.A od režiséra mojich milovaných Kytic by som čakal rozhodne viac - hlavne čo sa výberu scenára týka, na tom to všetko padlo.Taká škoda.Pánovi Brabcovi prajem, aby sa od dna rychlo odrazil a potešil znovu moje oko, pretože on talent na to má.

Frozen (2010)

Poznáte vtip že : Traja sa zaseknú na lanovke..Vlastne omylom ich tam zabudnú.Nakolko lyžiarske stredisko je otvorené iba cez víkendy, je jasné že pomoc nepríde.Tak jeden povie " skočím pre pomoc " A skočí..Doláme si nohy..prídu vlci..chrum chrum hostina.Dvaja mrznu ďalej.Aj by sa jeden po tom lane preručkoval, ale lano sa mu zarezáva do rúk.Počká až na druhý deň..Potom to nejako vydrží, preručkuje, obuje lyže a ide pre pomoc..Tretia, ktorá sa už stihla pošťať a stihla aj primrznúť čaká..Čaká až s ňou sedačka spadne.No a potom sa začne plaziť až sa doplazí za strom kde vidí, že ten druhý, ďaleko pre pomoc nedošiel.Pretože vlčia hostina sa opakuje.Ale vlci su už asi maju plné bruchá a tak tretiu nechajú plaziť sa ďalej..Až na hlavnú cestu :) Mňa to pobavilo, Vás nie ?

Trust (2010)

Velmi primitívny film.Rodičia stresuju že ich dcéru nalomil "úchyl".Dcéra - rozmaznané štena "úchyla" miluje..A "úchyl" bol vlastne normálny chlap, čo si chcel vrznuť s lolitkou..OMG..Ross, toto som od Teba veru nečakal

Teror (2011)

Dve botoxove figuriny vo filme tak zbytočnom ako kolagenová papulka jednej z nich (Ano, myslim Nicolku :)

Lidice (2011)

Mne sa Lidice pačili.Dojali ma, vzbudili vo mne ľútosť, smútok, pokoru a iné emócie.Podmanivá hudba tieto emocie ešte zvýraznila.Po technickej stránke, modré filtre pri vypálení veľmi dobrá voľba.Film nemá núdzu o dobre zábery a o skvelé herecke výkony.Medzi najlepšie scény patri Rodenov snežny návrat a Luknárova scéna so zajacmi.Páčilo sa mi v akom tempe sa to odohráva a s vlažnými recenziami nesúhlasím, pretože podla mňa su Lidice najlepší český film roku 2011.