Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Rockwell je týpek, s ktorým by som chcel pokecať pri pive, AnnaSophia Robb nám celkom pekne vyrástla, Liam zahral loosera čistokrvne a Carell je hovado, ktorému sedí všetko (teším sa na jeho rolu vo Foxcatcher) a ženské obsadenie je dokonalé samo o sebe. Výborný film, príjemná atmosféra, a skromnosť z filmu ma absolútne dostala. Neuvedomovanie si priblblých úškrnom pri sledovaní filmu je u mňa dôkaz, že film je vlastne super a ja som sa na neho správne naladil. 4****, 73,845 %

Godzilla (2014)

Asi som čakal niečo iné, asi som to precenil a môžem si za to asi sám ! Asi je to dobrý film, pre niekoho iného... Mňa sklamal ! 3***, za Heisenberga, jedinú normálnu Olsenku v rodine, a za snahu. 60,002 %

Čtvrtý druh (2009)

Ak by to tvorcovia vzali do správnych rúk, vysrali by sa na Millu, a nechali hrať len "reálne obete", bolo by to zaujímavejšie, a ja by som bol ušetrený nutnosti rozhodnúť sa, či je lepšia herečka Milla, alebo jej "živá" predloha. Už dlho mi postavy neboli také ľahostajné, ako v tomto filme, nakoľko som sa nevedel vžiť do tej-ktorej postavy, pretože ju ihneď nahradila iná, ktorá v podstate hrala tú predtým. Celá ta myšlienka "true story" je tak absolútne kontraproduktívna, pretože akonáhle sa mi začína páčiť predstavenie pri hypnóze, réžia to zmení na "hraný" dokument, a to mi strašne vadilo... Navyše, Milla je celkom pekná žena, ale ako herečka je vhodná maximálne tak do Zombie filmu, inak vôbec... Musím priznať, že téma UFO mi je veľmi blízka, ale tu ma vďaka neschopnosti tvorcom totálne obišla ! 2** - za UFO tému, a ... ani už neviem. 39,661 %

NON-STOP (2014)

Neeson je killer, a ja mu to vždycky zožeriem. Jeho uhrančivý hlas a charisma je pozitívum pre tento film, a síce to nebolo také zamotané a zaujímavé ako predchádzajúca spolupráca dua Serra/Neeson, nemôžem povedať, že som sklamaný. 4****, 68,752 %

Pomáhat a chránit (2011)

Gleeson je kolega na pohľadanie :) Vtipné duo rasistického Guarda a čierneho FBI agenta Cheadla, zábavný "britský" humor, a film to neprepískol so svojou dĺžkou. Hercom to na place sekne, a celá dobrá atmosféra sa prenáša aj na mňa, teda na diváka. A to, si myslím, je veľké plus, tohto "malého" snímku. 4****, 64,696 %

Na hraně zítřka (2014)

Môj obľúbenec, ktorému som vďačný za výborný začiatok výbornej trilógie o Bournovi ma vôbec nesklamal ! Cruise je hitmaker a má skvelý cit pre výber filmov... Krásna Emily a tony skvelej akcie, trefného humoru a skvele zvládnutý scenár, ktorý síce jemne recykloval (príšerky z Matrixu, Source code...), ale bol obrovsky zábavný. Fanúšikovia PC hier si obzvlášť prídu na svoje, keďže aj tam je to väčšinou hra štýlu "pokus-omyl". Ja dávam PLNÝ POČET, a teším sa na ďalšiu projekciu tohtoročného Blockbustera. 5*****, 86,122%

Joe (2013)

Film je tak za 3, ale pretože Cage hral konečne vo filme, kde som mu veril postavu, a dokonca sa mu aj hodila k jeho profilu, tak zdvihnem palec ešte vyššie... Tye "Tom Hardy Jr." Sheridan je talent, tak ako som písal už pri Mud-ovi. Pri takých nemainstreamových filmoch zo sedláckeho vidieka USA je veľmi dôležitý casting, a ošratý foter bol asi najpresvedčivejšie zahraná rola podobného žánru, akú som videl. A po menšom hľadaní tohto "herca" na webe mám pocit, že to ani nehral, ale že ho Gordon Green len stiahol kdesi z okolia, vytrhol mu fľašu čuča z ruky, a vydieral ho, že keď to dobre zahrá, tak mu ju vráti... A že zahral dobre !!! Suma sumárum, Cage to v sebe stále má, tak len dúfam, že sa opäť vráti medzi tú špičku, ku ktorej patrí. 4****, 64,932% DODATOK 5 minút po tom, čo som písal vyššie: Zaujímavosti si asi budem čítať pred odoslaním komentára, pretože potom nebudem vypisovať hovadiny o tom, že ten "herec" to zahral dobre... a on to bol reálne bezdomovec :)

Jak ukrást nevěstu (2008)

Jednu dám za moju platonickú lásku, Michelle... inak strašná chujovina ! 1*... 12,321% PS: Dempsey je nesympatický klaun, ktorý patrí do TV, ne na plátno, že pán Bay !!!

Zpátky do ringu (2013)

Absolútne vtipná, civilná športová dramédia, a ja skláňam svoj klobúk pred oboma pánmi, obzvlášť pred pánom De Nirom a jeho odhodlanosťou a odvahou natočiť tento film. Rocky/Bull, velice vtipné hlášky, opäť skvelý Alan Arkin, opäť otravný Kevin Hart, krásna Kim Basinger, zombiek Jon Bernthal. Skvelá spomienka na dve herecké/boxerské ikony ! 5*****, pre silný zážitok a vyváženú porciu super humorných hlášok a nejakej tej drámy ! 81,924 %

Jasmíniny slzy (2013)

V skratke: jediným svetlým momentom, tohto u mňa absolútne nudného filmu je postava Jasmine, v podaní fantastickej Cate, ktorej som Oscara tipoval už počas záverečných titulkov. K Woodyho filmom sa mi ťažko hľadá cesta, a rovnako ako pri Midnight in Paris, aj tu ma proste nenadchol. Ale pri Midnight in Paris ma tam aspoň niečo bavilo (už nepamäťám čo), ale tu sa musím priznať, že Woodyho filmy mi nič nehovoria. Ukrižujte ma ! 2**, za výbornú Cate a ostatných obsadených hercov/herečky.