Někdo to rád horké (1959)

K tomuto filmu ma nahovorila polovička, vraj celkom vtipný film. No mne prišiel v niektorých momentoch riadne vtipný, a hlavne Lemmon bol absolútne špičkový. Film som nevidel v originály, nakoľko to išlo s českým dabingom, nechal som sa (horkoťažko) nahovoriť. Česi to nadabovali skvele. Marilyn bola božská, a Curtis + Lemmon dokonalá dvojica ! 4****, 78,902 %

Vražedná stěna (2008)

Celkom dlhý film, v niektorých častiach mu chýbalo niečo zaujímavé, ale samotný výstup, a vlastne celá druhá časť to okorenili sa výbornú. Koniec som nečakal, nejak som dúfal v "americký koniec", ale sklamaný vo finálnej fáze niesom určite ! Idem si dať šálok horúcej kávy, na zohriatie. 4****, 77,519%

Sprosťárny (2013)

Bateman a jeho hlášky na malého "Kariho", "Slumdoga" atď. boli dokonale vtipné. Menštruačný kečup tročku "over the edge", ale FUCKITBECAUSEILOVEDTHISSPELLINGBULSHIT !!! A finálna pointa ma celkom prekvapila ! 64,638 %

Fotři jsou lotři (2010)

Klesajúca tendencia, klasika... Jebalovci sú jedna veľká partička, ktorých by som ku vianočnému stolu určite... (ne)pozval ! De(tektor)niro je týpek, ako svokor je nočná mora, Alba je šupa a duo Hoffman/Streisand sú na spapanie ! :) 3***, 58,781 %

Očista (2013)

Noo, dalo sa. Lena Headey je talentovaná mrcha, ktorú mám skôr zafixovanú ako starú Lanisterovú, ale s Ethanom Hawkom tvorili taký sympatický snobský párik. Malému satanovi by som ako prvé ostrihal vlasy, a potom by som ho aj s jeho obhorenou bábikou poslal po 19:00 na ulicu. A mladý prehrávajúci kokotko túžiaci po vydaní negra, s úsmevom snažiaci sa napodobniť Ledgerovho Jokera by mi stál za jednu ranu kutáčom medzi oči ! Dalo sa vyťažiť viac, som zvedavý na "pokračovanie". 3***, 60,265%

Týden bez závazků (2011)

Tak ako vám niekedy môže liezť na nervy váš najlepší kamarád, mne sa stalo to, že mi na nervy liezol v tomto filme asi každý, na čele Wilson, ktorý skrátka a jednoducho má talentu jak Máziková sebareflexie !!! Vie len to svoje, a niekde mi to už skrátka muselo začať vadiť. A tento film mi prišiel do rany. Chujovina jak mraky, klišé urobené z tých najväčších klišé trapární doposiaľ natočené, a celé je to len pôsobiace dojmom, že jediný, kto si tu vzal voľno, bol scenáristov mozog ! 1 za Christinu Jablkovúbránu !

Klenoty (1992) (TV film)

Zďaleka niesom zanietencom Steelovej, ale tento film, síce rozdelený na dve časti som videl asi 2 razy, nakoľko to je veľmi obľúbený film polovičky, a ja som s ňou tak nejak prepozeral ten prvý diel až do konca. Steel a tvorcovia môžu vďačiť hlavnej dvojici, ktorú tvoria dvaja absolútne sympatický predstavitelia (O´toole + Andrews = veľká, v TV veľmi reálne vyzerajúca láska). Druhý diel som nevidel, a ani ma to netrápi. Takže, za prvý diel 4**** , 65,922%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Ďaleko vyspelejšie než jednotka. Už aj Evans bol znesiteľnejší. Mne osobne to dosť pripomínalo v určitých pasážach Star Trek 2 (lietajúce lode v meste, hrdinské bitký vo vzduchu), pričom ale potešili asi všetky akčné a super prehľadné pasáže. Osobne sa mi veľmi páčila scéna "páčenia" Furyho z auta :), ale celkovo ma akcia nadchla. Dávam oba palce hore, a keďže sa jednotke skoro podarilo odradiť ma od dvojky, som rád že som dal na svoju predtuchu. Aj napriek dlhšej stopáži som na hodinky ani nemrkol, a užil som si túto komixovku. Komixov je požehnane, tak treba žmýkať kým je čo. A že je čo !!! 4**** a 76,386 %

Noe (2014)

Veľmi rozporuplné... Látka je to veľmi ťažká, ale ako "bývalý rodičmi nútený katolík" to beriem ako kompletné sci-fi nereálne dielo, ktorým neviem čo chcel Aronofsky vlastne povedať. Presvedčiť všetkých ako to vlastne bolo ? Ukázať nám, ako veľký katolík je ? Pre mainstreamové náročné publikum to pravdepodobne nebolo to pravé orechové, ale pre mňa, aj napriek tomu, že nie som veriaci, to bola očakávaná bomba. Chyba ! Opäť som sa nepoučil zo svojich vlastných chýb, pričom som zasa očakával veľkolepý blockbuster, ale paradoxne, ostal som na suchu ! 2** za "miláčika" Russella, a aj zvyšok castingu... Inak ale ďaleko za očakávaním, škoda. Už len počkať, kým sa niekto odhodlá natočiť seriál "Bible" v hlavnej úlohe s Neesonom :) 40,001 %

42 (2013)

Na nervy lezúce prehrávanie Harrisona Forda spolu s finálnou "fanfárou" pri Robinsonovom behu "domov" a abosolútne stupídnou americkou hrou, ktorej pravidlá asi nikdy nepochopím (viem iba čo je homerun-to je vtedy, keď na odpálenú loptičku ani zaboha nedočiahnu) mi nedovolia dať viac ako 2**. Ako fanúšik životopisných športových drám som si tento film nenechal ujsť, ale priznávam, že tu ma absolútne obišla či už hlavná postava Jackeho Robinsona, tak aj trenér, publikum, manželka, a hlavne... samotný šport ! Pri tom veľkom počte skutočných športových príbehov, osobne tento radím do svojej "Hall of Shame" ! 2** za true story... 42,001% PS: A skrátiť to tiež mohli o cca 20-25 minút...