Pád Londýna (2016)

Najslabšia časť ! 2** a 49,192%

1917 (2019)

V "jednoduchosti" je krása. Jednoduchosťou myslím priamočiarosť deja, bez zbytočných odbočení a zbytočných vedľajších postáv, nemyslím tým však už samotnú produkciu, do najmenšieho detailu premakané prostredie, kde každá kaluž, končatina, či zdochlina (zvieracia či ľudská) má svoje presné miesto. Neobyčajné spracovanie nie príliš dlhého, ale za to veľmi intenzívneho putovania z bodu A do bodu B. Filmu tak skvele natočeného (Roger Deakins je kamerový Jordan + Messi, ktorý každým filmom posúva svoje neprekonateľné limity ešte ďalej), slušné zahraného, kvalitne ozvučeného a realistického vzdávam poctu. O triedu lepšie než Nolanovský Dunkirk ! 5***** a 86,292%

Dřív než půjdu spát (2014)

Výborné zahrané postavy, vcelku prekvapivé zvraty, dostatok napätia a také mierne klišé na záver, ktoré ale filmu príliš neuberá na kvalite. Najmä vďaka ústrednému triu, 4****. 71,818%

Mosul (2019)

V poslednom čase sa na Netflixe s bombovymi mohamedánmi roztrhlo vrece. Khalifat, Mosul, Fauda... nieje to však na škodu. Ja túto tému, ak je kvalitne podaná, môžem. No a tu je kameň úrazu Mosulu. Banda chlapíkov ktorí mi boli ukradnutí, v nezavídeniahodnom prostredí, v ktorom by sa istotne nechcel ocitnúť nikto z nás, ale je atraktívne na filmové (seriálové) spracovanie, sympatická kamera, pointa celého filmu je "nejaká" misia, a oni to cele domrvia (mysliac dojebú) divným záverom, o ktorom neviem čo presne si mám myslieť. Čakal som teda lepšie finále, ale TO čo sa udialo na konci som nečakal. Ak to mám ďalej rozvíjať, bude to spoiler!!! (tak prestaňte čítať v tomto bode) ale ak by to skončilo riadnym masakrom nejakého bunkru odkiaľ mali ISIS riadiť svoje útoky a rozniesť tam na kopytách desiatky "bojovníkov" islamského štátu, dal by som minimálne 4* Ale čo sa dialo potom, ako sa stretli so svojimi ženami a deťmi ?! Ušli ? Žili, šťastne až dokým ich na druhý deň nezabili IS ? Beriem to teda z pohľadu, že oni nevedeli, že sa vláda ISIS v tomto meste chýli ku koncu. 3*** za neokukané ulice Mosulu, reálne spracovaný a relatívne zaujímavý boj proti veterným mlynom... 62,091%

V utajení (2017)

V rámci žánru veľmi slušné. Rozumne komplikovaná zápletka, vydarená hlavná hrdinka, absencia nelogických rozhodnutí. Samozrejme, je tu niekoľko klasických klišé, ako napr. detonátor s možnosťou "vypnúť-zapnúť" (ktorých sa asi nikdy nezbavíme), ale inak som spokojný. 4**** a 70,192%

Emily in Paris (2020) (seriál)

Taká... americká, un-real ale aj napriek tomu sympatická rom-kom. Luc is the best !! :) Vtipné epizódne vsuvky ako napríklad Eifel tower (Tower Bridge) highfive to silne ťahajú nahor. Ale ako vravím, z môjho pohľadu skôr fikcia, tak k tomu aj treba pristupovať a budete spokojní. 4**** 70,192%

#Žiju (2020)

Tucty nesprávnych/nelogických rozhodnutí podkopávajú tomuto filmu kolená. Malo to naviac ! A zaslúžilo by si to záver ako v Kingovej Hmle. Rozbeh dobrý, ale postupne sa do kryštalizuje do klišoidnej B-čkovej filmárčiny pričom tomu chýba aspoň štipka napätia. PS: Skok z balkóna a beh cez sídlisko ako Lara Croft bol jeden z najviac "WTF" momentov (v negatívnom merítku). Malo to naviac, škoda... 3*** a 69,823%

Monsterland (2020) (seriál)

Hudba - Gustavo Santaolalla !!!

Drahokam (2019)

Veľmi rušivý soundtrack... Či to bolo zámerne (ak áno, blahoželám, pretože mi to navodzovalo nepríjemný pocit počas celého filmu), alebo nie, len to podčiarklo celkovú nepohodlnú atmosféru filmu. Veľmi neokukané prostredie, nepríjemný, ale zároveň veľmi vhodne zvolený kecálek Sandler, ktorému som rolu zožral aj s navyjákom, zlato, opály, diamanty, stávkovanie, vexláctvo... Veľmi zaujímavý koncept prísad, a musím sa priznať, že napriek celkovému nervóznemu pocitu = 4* a 72,811%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Best.Spider.Man.Ever ! PERIOD ! ("Morales!","Play dumb", "Who is Morales?", "Not that dumb!") :D 5***** 93,292%