Ve jménu vlasti (2011) (seriál) odpad!

Super námět, ale tragicky nevyužitý. Zdejší hodnocení opět absolutně nechápu. Hodnotím po první sérii, nevím jestli vůbec budu chtít vidět další díly. Jde o to, že po prvních dvou dílech, které byly skvělé tak na 4 hvězdičky, seriál prakticky skončil. Děj se posunoval minimálně a začalo se míchat i s chováním postav. Poslední dva díly jsem úplně nenáviděl Brodyho dceru. Celý seriál se chovala jako klasický odmlouvavý puberťák, se kterým nic nehne a v posledních dvou dílech se proměnila v chápajícího ječícího a divně se chovajícího puberťáka. Podobně se proměnila i agentka, která se z workoholika s tajnými prášky na deprese, proměnila ve 100% ního blázna, který vyřvává, že bude konec světa. Nesrovnalosti provázejí celý seriál, je to scénáristicky velká tragédie, takhle zakopat skvělý námět.

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Vcelku příjemný animáč, trošku starší kresby než jsme zvyknutí z jůesej produkce, ale po čase mě přišli spíše jako oživení pro oko, čtvrtá hvězdička je za 3D. Pěkná podívaná, děj krásně ubíhá, žádná velká hluchá místa.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak jsem konečně viděl režisérskou verzi ve 3D. Šikovné pokračování, teda předchozí děj, než přišel Pán prstenů. U pár triků se mi zdálo, že šetřili, ale mega akce jsou vymazlené, to se musí nechat.

Svatý Mikuláš (2014) odpad!

Koho tohle stále baví natáčet. Nic nového, herecké výkony velice amatérské, spíše jen pokus o herecký výkon.

Ghoul (2015) odpad!

Tragedie. Ještě, že jsem za film nemusel platit, ale vstupenky jsem vyhrál. Alespoň mě nebylo líto odejít z kina. Vykrádačka ZBW jako vyšitá. Dávám tomuto podivnému počinu, který je s titulkama, což teda je úplná zhůvěřilost, stejně jako ZBW odpad. Zlatej Kájínek ...

Interview (2014)

Kupodivu zdařilá akční komedie. Rozhodně jsem po začátku nečekal, že se film změní na akční přestřelku s tankem a vrtulníkem. Detaily přejíždějících vojáků tankem jsou dostatečně velká jatka a divím se, že ve filmu zůstali. Zpomalený výbuch helikoptéry nemá chybu. Souboj s tygrem byl masakroidní. :-) A tak bych mohl pokračovat.

John Wick (2014)

Slušná řežba, ale na 4 hvězdičky by to chtělo trochu víc akce. Například začátek, kde dostane John nakládačku, je prakticky neuvěřitelný, protože s jeho výcvikem, by se musel bránit automaticky. Potom už toho vydrží víc než John Rambo. Nejskvělejší postava a celá myšlenka ve filmu, byl hotel Continental se svým polírem v podání Lance Reddicka. Nezapomenutelných pár vět a výrazů.

Knihovníci (2014) (seriál)

Takové další Skladiště 13. Možná o kapku lepší, ale uvidíme po dalších dílech, zatím jsem viděl jen první sérii.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Bavil jsem se lépe jak u jedničky, které jsem dal 3 hvězdičky. Akce zde funguje lépe, efekty zde fungují lépe a hlavně tomu pomohlo 3D. Zasloužené 4 hvězdičky !