Rychle a zběsile 7 (2015)

Tuhle sérii miluju, v tomto díle je trošku více pohádky (přeskočení mrakodrapů) a viditelně nesrovnatelných protivníků (Tony Jaa vs Paul Walker), ale i tak je to řežba a královská akční podívaná. V kupodivu vydaném CZ DTS nádhera. Konec filmu je komplet věnován Walkerovi, ale to se dalo čekat, přece jenom se s touhle sérií pachtil dlouhou dobu a po tragické smrti mu věnovali pár minut krásného a nostalgického rozloučení. ***** Doplňuji po dalších shlédnutích : Paul Walker po naskočení do busu mlátí vojáka v neprůstřelné vestě, ten by rány pěstí na 100% ani necítil a když jde potom do boje s Tony Jaa, není ani jedna vteřina zápasu taková, aniž bych věřil tomu, že je Paul byť jen kapičku lepší bojovník, než nabuzený negativní hrdina Tony Jaa z busu. ****** Spoiler z bonusů : Po shlédnutí nespočet bonusů se domnívám, že opravdový Paul Walker natočil cca 25% scén ve filmu osobně, protože to co jde dohledat z natáčení a to co tvůrci sami přiznali, nedá ani možná tohle číslo. Zbytek jsou jen jeho bratři nebo digitální kopie.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ano, všem 3 dílům jsem udělil 4 hvězdičky, ale jedna hvězdička byla vždy za 3D. Ani jeden díl ve mě nezanechal stopu jako Pán prstenů, kde v každém díle byla posunuta hranice vizualizace a provedení. Doufám, že se dočkám převedení Pána prstenů do 3D a udělím sérii Pán prstenů pomyslnou šestou hvězdičku.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Kupodivu na produkci "Švédsko", velice podařený film. Vzhledem k původní předloze až příliš krátký. Ale zde hodnotíme filmové pojetí a to bylo rozhodně na 4 hvězdičky.

Hodinový manžel (2014)

Po dlouhé DLOUHÉ době jsem se u nového českého filmu zasmál.

Co jsme komu udělali? (2014)

Rád jsem se podíval na Claviera v roli na tělo, ale po cca 2/3 filmu se ztratí pointa a film doklopýtá k jasnému konci. Ale na jedno kouknutí to šlo.

Babovřesky 3 (2015)

Za těch pár vtípků to stojí se na to podívat. Nejlepší je liška, která dává dobrou noc. Děj se táhne a přeskakuje, ale protože jsem to čekal, tak mě to nepřišlo až tak divné. :-)

Šmoulové 2 (2013)

Stejně jako jednička, ve 3D krásná podívaná.

Šmoulové (2011)

Ve 3D krásná podívaná jak pro děti tak pro dospělé. Na tricích nešetřili, jsou perfektní.

7 trpaslíků (2004)

Ani jsem nedokoukal. Animace otřesná, nezachránilo to ani 3D ani zvuk DTS. Tragicky infantilní. Ale co jsem čekal od němčourů.

Velká šestka (2014)

Tak tohle je teda mega nářez ! Ve 3D super podívaná ! Vystavěný příběh, hromada akce, hromady gagů, prostě mazec.