• Krátkometrážní

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Přiznám se, že moje id mě kvůli Judahovi nutí trochu nadhodnocovat, takže v hloubi vidím slabší čtyři... nicméně to jsem dal i minulýmu dílu a tenhle byl oproti němu přecejenom trochu vlažnější, některý vtipy byly trochu trapný, člověk už tak nějak věděl, co přibližně čekat a nedostával jsem už takový haha syndromy jako u jedničky. I tak se ale furt jedná o zábavnou a stylovou jednohubku se sympatickýma postavama, dobrýma gagama a celý to prostě působí jako ideální nenáročnej film večer, kdy prostě nemáte chuť přemejšlet.

Dark Encounter (2019)

Na pomezí tří a čtyř. Zezačátku zdánlivě ne až tak originální film, ze kterýho je cejtit silná inspirace u Shyamalana (hudba, atmosféra jednotlivých scén, některý kamerový záběry) se vyvine v rámci žánru v poměrně nevšední film s opravdu originálním rozuzlením (bohužel i tady tvůrce využil prvky, co už jsme předtím v hodně podobným formátu viděli). Některý scény jsou (i na můj vkus) až moc patetický, na druhou stranu to má ale i několik opravdu vyvedených scén. Zdejší procentuální hodnocení je samozřejmě málo, protože co se technický stránky týče (kamera, efekty, zvuk, střih), je film rozhodně v nadprůměru a scénář díky pointě taky rozhodně nespadá pod průměr. Je to pořád béčko-idní, ale s myšlenkou a lyrickým podtextem... což je možná na druhou stranu právě ten problém. PS: Podobnost mýho komentáře s horriblovo komentářem je čistě náhodná. Mrk.

Memorias de lo que no fue (2017)

Scénář se skvělým nápadem a výbornou myšlenkou, kterej bohužel upadá v nedostatečný produkci a v malým rozpočtu. Mírně nadhodnotím za opravdu povedeně vykreslený vztahy a trefnou hudbu. Škoda, že se Laborde zatím neprobojoval mezi větší festivalovou smetánku a nezískal tak při tvorbě svých filmů větší možnosti... jeho režisérský a scénáristický vize maj potenciál.

Valhalla: Říše bohů (2019)

Uff... nevěřil jsem tomu, ale fakt je to průser jak mraky. Až na poměrně libě vypadající vizuál neni snad nic, co bych dokázal upřímně pochválit. Scénář, kterej neví, jestli chce bejt epickým pohádkovým příběhem nebo komorní fantasy je děravej jak mozek uživatele toluenu, postavy totálně nezajímavý, kromě výjimek špatnej casting, jedna klišoidní a debilně znějící replika za druhou, z každý druhý scény je cejtit LOTR, směšná akce a navíc to celý nedává moc smysl. Po otřesně přijatým Artemisovi, kterej mně osobně přišel docela v pohodě, jsem doufal v další zbytečně zhejtovanou jednohubku, u který bych se mohl snad i bavit, ale ona je to fakt bída. Až je mi líto kostymérů, visual artistů a kameramana, co se tomuhle upsali.

Chůva na zabití (2017)

Hooodně vtipná guilty pleasure, která si tu čtvrtou hvězdu vyškemrala svojí neodolatelnou stupiditou. Upřímně se těším na další díl.

Brothers (2015)

Takový kraťasy můžu. Neni to nic přelomovýho a rozhodně by se tam dalo využít trochu víc symbolů a podobenství, aby to působilo celistvějc a mělo to větší přesah, ale atmosféricky je to naprosto špičkový, kamera a režie jako vždy u Eggerse mistrovská a výkony hlavních představitelů taky naprosto v pohodě.

Host (2020)

Hodně vyvedený bubání. Krátký, úderný, jednoduchý a zároveň v mnoha prvcích nečekaně nápaditý a skutečně strašidelný. Pár lekaček skoro infarktových a závěrečný titulky jsou roztomile povedená věc. Za hooodně dlouhou dobu nekomplexí horor, u kterýho jsem se bál.

See (2019) (seriál)

Ani nevím, kde začít a proto začnu s negativama... jo, některý scény jsou pochybný a s pár věcma si scénáristi mohli trochu víc vyhrát, aby nepůsobily tak nedotaženě, když vesměs stačilo mnohdy přidat třeba jen jednu větu nebo jednu krátkou scénu navíc... no a tím to asi tak končí. Zbytek je jen absolutně kulervoucí kus mistrovský filmařiny s absolutně neskutečnou kamerou (plnohodnotný Lubezki vibes), opravdu skvělou atmosférou (nepamatuju si, že bych z nějakýho seriálu kdykoliv předtím podobnej feel), brilantní hudbou, chytrou a nepřeplácanou výpravou (což mnohy bejvá u některých seriálů obrovskej problém - viz. Into The Badlands, což jsem považoval je hodně dobrej seriál, ale po See se o minimálně o dvě příčky srazil) a v závěru naprosto destruktivníma bojovýma scénama, kterých sice není moc (díky bohu, protože by tomu ve finále akorát uškodilo), ale zato každá z nich je neskutečně dechberoucí a tak fantasticky zchoreografovaná, že každý seknutí, zlomení a každá rána vydá víc než jinej přeakčnělej seriál za celou sérii. Nevěřil jsem tomu, ale Apple znovu překvapil (poprvé to bylo u Servanta). První série - 90%... Druhá série - 95%...