• Krátkometrážní

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Je tam hrozně moc scénáristickejch blbostí, ale celý je to tak krásné upřímný, srdcový a zábavný, že pod čtyři jít nemůžu. No a slabší pátou dávám za božskou westernovou scénu mezi šerifem a nájemným lovcem.

Cesta (1971)

Jak by řekl Sapík: "Total natura."

Mamka a taťka (2017)

Bizárek o krizi rodičovský identity s tradičně fenomenálním Cagem křičícím, štěkajícím, fňukajícím, "brečícím", hysterákujícím, hýkajícím a vším, co by si žádnej vážnej herec nedovolil. Tedy přesně tak, jak to u něj máme my příležitostní guilty-pleasure-Cage sledovatelé rádi.

K zemi hleď! (2021)

Amvibalentní pocity přemostěny k pozitivitě se skvělýma titulkama a ještě lepší mezititulkovou scénou (pardon, ale bronterok joke je vtipnější než všechny vtipy v Marvelovským vesmíru dohromady a perfektně slouží jako esence alegorie absurdity celýho filmu). Mnoho výhrad, ale asi ještě více pochval. Užíval jsem si to velmi, ale pochybuji, že tolik, jako herci na place.

Rozkoš (2021)

Morální slizkost současnýho global-pornoprůmyslu ve své jen částečné "kráse". Za skvělou hlavní herečku zaokrouhluji nahoru.

Newness (2017)

Upřímnost.

They Remain (2018)

Archeoložení, psycholožení a souložení... všechno z toho na půli cesty ve filmu, kterej by si vyloženě žadonil o lepší práci s postavama a lorem o odvážnější nekonvenčnější přístup, protože atmosféru to má super a kameru ještě lepší.

Pig (2021)

Obrácený zrcadlo současný fast-revenge kinematografie. Dojetí par excellence.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Původně jsem chtěl dát čtyři, ale ani za Parmenidovo Jedno nemůžu přijít na film, kterej bych si letos (teda minulej rok) takhle specifickým (čti "zatraceně nečekaným, protože Ghostbusters mám sice rád, ale nikdy pro mě neplatily ja osobní kultovku jako třeba Indy nebo Terminátoři a o to víc jsem byl překvapenej, jak mě tahle filmová pocta dokázala dojmout") způsobem užil - nehorázně vtipný, zábavný, roztomilý, kvalitně napsaný, zahraný, nafilmovaný... prostě jsem se ani vteřinu nenudil a nejen, že bych dal klíďo další díl, ale bez problémů bych se na to i mrknul znova. Hned.

Matrix Resurrections (2021)

Čtyřhvězdičkovej epilog, kterej si tu pátou vysloužil Laniným naprosto bezprostředním fakáčem všem haterům. Komplexní mozaika východní filosofie, psychoanalýzy, chytrejch scénáristickejch vifikundací a eastereggů (sledujte pozadí), jíž rád odpustím i těch pár cringe Laniných samoúčelných výlevů (závěr).