Technické katastrofy (2019) (seriál)

Útržkovité, zkratkovité, nekonzistentní. Pořádně se z toho nedozvíte ucelené informace a člověk si je pak musí dohledat na wikipedii. Viděl jsem díl o Černobylu a Bhopalu a je to plné rychlých střihů na různé obličeje, kdy každý řekne jednu větu. Asi takhle: Ksicht 1 "Měli to postavit mnohem bezpečněji". Střih. Ksicht 2 "Nikdy na to nezapomenu." Střih. Ksicht 3 "Vláda to tutlala." Střih. Vypravěč "Továrna tam stojí dodnes. Chátrá a nikdo neví, co vlastně ukrývá. Ksicht 1 "Proč se to stalo?".... a tak dále. Starší seriál - taktéž britský - Vteřiny před katastrofou - je mnohem, mnohem lepší.

Zakázané uvolnění (2014)

Mně se to náhodou líbilo a viděl jsem to už dvakrát. Jen konec byl úplně jalový.

Blood Vessel (2019)

Vlastně do doby, než se tam objeví bubáci, tak to docela jde. Pak se to ale změní v amatérský nesmysl. Dvě za hudbu a prostředí.

Duna (2021)

Oceňuju téměř dokonalou věrnost předloze (no dobře, nad Kynesem přimhouřím oči) a výborné technické zpracování (super že někoho konečně napadlo, že třeba ornitoptér by mohlo být víc druhů), harvestery a nafukovací caryally fajn, přepravní lodě gildy a červi taky a tak dál. Ano, je to roztahané, ale ona je taková i knížka. Oproti Lynchově hrůze je tahle adaptace nebe a dudy. Ani obsazení mi nevadilo. Výtku mám ovšem k Zimmerově přeřvané a nadbytečné hudbě. To kvílení a hulákání mě od půlky filmu lezlo na nervy a ke konci už vyloženě štvalo, navíc nechápu poklesky typu "baron Harkonen si promne obočí a v tu ránu začne řvát epická hudba". Takové věci jsou tam bohužel mockrát. V tuto chvíli má Duna na ČSFD 85 procent a stejně bych hodnotil i já. Viděno v kině ve 3D.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Vizuálně vymazlené, ale příběh mě nějak nevzal. Hlavně v podstatě nijaký konec.

Přednosta stanice (1941)

Velmi vtipná komedie, ve které se Burian zbytečně nešklebí a plně využívá situační humor. Marvan mu velice dobře sekunduje a dodává protiváhu. Věřím, že v těžkých válečných letech musel tenhle film být pro diváky opravdu vítaný. "Sklopte šraňky a hned je zase vytáhněte!"

Bajaja (1960) (TV film)

Škoda technické kvality, jde o raný TV počin, kde nejen není moc vidět (rozpitý obraz), ale ani slyšet (huhly huhly). Fotky tady v galerii jsou mnohem kvalitnější, než to co se vysílá.