Duel (1971) (TV film)

Cisterny byly celkem tři, dvě Peterbilt 281 (1956 a 1960) a jedna Peterbilt 351(1964). Jeden 281 byl zničen v závěrečné scéně filmu. 351 byl vyřazen a sešrotován několik let po dokončení fimu. Druhý 281 byl nějakou dobu normálně v provozu, objevil se pak i v několika videoklipech a ve filmu "Torque". Většinu času ale chátral opuštěný a zapomenutý. V roce 2005 ho koupil nadšenec a uvedl ho do stavu, v jakém vystupoval ve filmu Duel s tím, že veškerá rez je umně provedená lakovaná imitace a auto se těší výbornému zdraví.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Vždycky mi vrtalo hlavou, už od smrti Klekípetry, proč to dělaj indiáni takhle pitomě? Když vidí, že na kámoše někdo míří flintou, tak si stoupnou před něj, místo aby do něj strčili. Jinak jako film 3 hvězdičky.

Flash Gordon (1980)

Jestli je to myšlené jako parodie na sci-fi 50. let a na comics Flashe Gordona, tak to teda moc nefunguje. Nepříjde mi to moc vtipné a ani zábavné, po půl hodině je to nuda. Nezachrání to ani Ornella, ani Max von Sydow a ani Queen. Nemá to být vážné, ale ani jako absurdní převrácení žánru se to nepovedlo, příjde mi to křečovité, až trapné. Někdy bych chtěl vidět první černobílý film stejného jména, doufám že se mi někdy dostane na obrazovku.

Zelený led (1981)

Tak Vám nevím, já jsem snad viděl jiný film. Koupil jsem si DVD na základě pozitivního ohlasu tady na ČSFD. Koukal jsem na to a velmi, velmi mě to zklamalo. Dobrodružný film bez jediné špetky napětí, všechno v něm jde tak nějak samo od sebe a hlavní postavy mi nejsou sympatické. Je tu pár celkem originálních nápadů, ale většinou hloupých (např. balóny). Efekty jsou spíš k smíchu - např. když vojáci dávkou ze samopalu postřílí skupinku svlečenou do půl těla. Ta popadá, ale nemá na sobě ani škrábnutí. A tak je to tu se vším. Vysypaly se drahokamy za 50 mega do moře? No jo, naštve, ale za minutu už na to zapomeneme. Dávám tomu dvě hvězdičky, jedna je za opičáckého bodyguarda hlavního záporáka, druhá za všechno ostatní úhrnem. Podruhé se na to už ale asi nepodívám.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Archa byla prostě originální. I když z celé trilogie (nyní už tetralogie) mám nejradši třetí díl, Archa byla první a čtyři hvězdičky si určitě zaslouží.

Kamenáč Bill a ohromní moskyti (1971)

Když jsem to viděl jako malej, tak jsem se u toho docela bál. Hlavně ta scéna jak moskyt kouká na Billa skrz díru v kládě svým složeným okem.

Maxipes Fík filmuje (1978) (TV film)

No je to taková blbůstka, ale patří to do fíkovské řady. Dobrá je kozatá Ája alias Pamela :)

Žofka a její dobrodružství (1988) (seriál)

Žofka je dobrý večerníček, který těží z oblíbených kresbiček Adolfa Borna a neméně oblíbeného hlasu Petra Nárožného. K tomu zdařilé nápady Miloše Macourka a výsledek je ten, že Žofka se dá směle srovnávat s Machem a Šebestovou. Spousta výchovného moralizování, ale akorát tak aby to bylo pro děti poučné. Pro mě lepší tři hvězdičky.

Pozor, bonbón (1993) (seriál)

Todle mě opravdu hrozně moc nudilo a i kresba s animací nestojí za moc. Stejně jako mluvená řeč. Kam se poděly krásné večerníčky typu Jája a Pája nebo kmotra liška :(