Slunce, seno, erotika (1991)

Tomuhle nedám odpad jen díky tomu, že existují také filmy jako Trhala fialky dynamitem a Kameňáky. Proti předchozím dvěma dílům je to bohužel absolutně trapné.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Průměr, průměr. Nápad hezký a zajímavý, ale scény a dialogy tupé, některé až hloupé (Chuchle je tedy děs). Některé ale i vtipné (pivní sny pana Kolbaby). Olinka samozřejmě jako hlavní tahák filmu. Zajímavé jsou i některé detaily - například na policejních volhách jsou nápisy Policie, ačkoliv v té době u nás už byla desítky let Veřejná bezpečnost. Pro mě upocené tři hvězdičky.

Velké sedlo (1986) (seriál)

"Dyť ta Krausová se pořád tváří jako prdel" - tak tohle je jedna z věcí, na které nikdy nezapomenu. Takhle komentovala seriál při premiérovém uvedení moje máma. Od té doby, vždycky když o seriálu slyším, vybavím si tuhle hlášku Celkem se to dá vidět, ale žádný zázrak to opravdu není. Snad ani jedna sympatická postava, celé trio Palyza - Palyzová - Sikita je špatné. Zajímavé prostředí.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Velmi často neskutečně odfláknuté, co se týká dobových reálií (zvláště vozidel) a neméně často velmi mizerně zahrané (čeští herci v té době neuměli např. zahrát umírání???). Obsah nehodnotím, na to ať si každý udělá názor sám.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Detektivní seriál, který se nesnaží být zbytečně akční. Většinou je to nuda, ale i tak u toho člověk vydrží. Osobně nesnáším strašně moc dvojici Ruda Pekař / Jiříček Otrádovec. A epizoda Benjamínci je přímo úděsná. Pár světlých okamžiků seriál však přeci jen nabízí, třeba díl s opakovaným přepadáváním benzínky se mi líbil, ale možná jenom proto, že zloděj si pro tržbu přijede velmi netradičně (a originálně) v ukradeném autobusu RTO. No a nezapomenutelná honička, při niž Krampol coby spolujezdec na jawě spadne z motorky během pronásledování kradené stodvácy.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Za to neustálé třepání kamerou, rádoby efektní zrychlovačky a rozostřování obrazu bych autorovi dal pár facek.

Vesničko má středisková (1985)

Jediná chybička v tomhle filmu je pro mě hrozně rušivá scéna s televizí (zabili Bradleyho), ale i tak 5 hvězdiček.

Muž z prvního století (1961)

Miloš Kopecký se snaží seč může, ovšem pitomě napsaný scénář zachránit nedovede. Postavy a hlavně chování a dialogy - především lidí v budoucnosti - jsou napsané tak špatně, nelogicky a nerealisticky, že rozhodně není radost se na tohle dílo koukat.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Fík. Ano, Maxipes Fík. Pro mě naprostý fenomén, nemůžu se ho nabažit. Mám nádobí s Fíkem. Prostírání s Fíkem. Ložní prádlo s Fíkem, prostě kdeco. Skvěle napsaný a hlavně úžasně nakreslený a namluvený seriál, který přímo srší laskavým vtipem. Zajímavé je že televizní a čistě zvuková verze se poměrně liší. V detailech, ale podstatných. Jedna scénka z audio verze: Fík jede autem a nemůže ho zastavit. Vjede do hejna hus a jednu přejede. A do toho Pepa Dvořák: Vypravěč - "Husa byla přejetá tak, že byla úplně placatá. Vypadala, jako kdyby byla na silnici nakreslená". Fík - "Chlapečku, to byla vaše husa?" Kluk - "E-e, takový placatý my doma nemáme". Vzal gumu, a husu vygumoval...