Planeta Krull (1983)

Je to opravdu neuvěřitelně blboučké, i triky jsou mizerné, ale vzhledem k nostalgickému vztahu k tomuhle filmu nemohu dát hůř než za 3. Má ale dobrou Hornerovu hudbu. Zajímavostí je účinkování mladého Robbieho Coltranea v jedné z vedlejších rolí. Jenom kdyby ten hlavní hrdina nevypadal jako Marek Vašut...

Arthur a Minimojové (2006)

A mně se to líbilo. Je mi jedno kdo to režíroval a nehodlám to srovnávat s jeho jinými filmy, příjde mi to úplně nahlavu. A co víc - moc se mi líbil i český dabing s L. Vondráčkovou, podle mě byl profesionální (srovnejte to třeba s dabingem RoboCopa 2, kde malého kluka - vůdce gangu, mluví ženská Kulik Dulík Bubík). Animované scény v tomhle filmu ale kvalitou o hodně převyšují ty hrané.

Jumanji (1995)

Jumanji je velice laskavý film pro děti, který neurazí ani dospělé. Williams hraje dobře, stejně tak i obě děti. Možná se dalo vytěžit z džungle i víc, ale mně to stačí a právě proto že to nebyl megahit, nevzniklo nějaké zbytečné pokračování (když pominu připitomělý kreslený seriál). Moje oblíbená postava z filmu je dýchavičný nosorožec. EDIT po třech letech: Ach jo, tak ono zbytečné pokračování vzniklo a právě jsem ho viděl v televizi...

Polární expres (2004)

Vizuální stránka naprosto dechberoucí, děj americký balast. Čili plus a mínus se vykrátilo a musím to ohodnotit průměrem.

Maska Junior (2005)

Není to legrační. Není do vtipné. Není to dokonce ani směšné. Za to je to debilní.

Ta třetí (2001) (TV film)

Pěkně napsaný psychologický příběh, s dobrými dobovými dekoracemi a překvapivě skvělými hereckými výkony. A hvězdičku navrch za roztomilé Lucčiny kozičky.

Wild Wild West (1999)

Takhle: není to nijak geniální dílko, ale je tu fůra relativně politicky nekorektních hlášek a spousta krásných parních vynálezů. A už jenom za ty dávám nějaké ty hvězdičky. Mně se ten film prostě líbí a je to pro mě dobrá odpolední oddechovka.

Airwolf (1984) (seriál)

Díly, které nebyly politické, byly ještě jakž takž snesitelné, ale ty politické (když třeba airwolf letí střílet do Východního Německa) byly pure shit. Dialogy byly občas velice, velice tupé, typu (osádka základny): "PODLE RADARU JE TO VRTULNÍK" -- "Neznám žádný, který tohleto dokáže" -- "Tenhle ano". Tu helikoptéru jsem ale tenkrát obdivoval.

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Film, na který se určitě rád znovu podívám. Příjemná komedie o národní hrdosti a přitom nevraživosti, která je zasazená do krásného prostředí. A navíc tam hraje můj oblíbený Colm Meaney.

Zlaté oko (1995)

Jeden z těch lepších bondů a zároveň jediný dobrý Bond Pierce Brosnana. Ještě tu nebylo tolik otravných reklam, jako v jeho pozdějších bondovkách. Bohužel je to ale odklon od klasického Bonda k akčím filmům ve stylu Ramba apod., takže tu pořád něco vybuchuje a furt je tu nějaká honička. Scéna s tankem v Petrohradu se mi ale líbila tak moc, že tomu nakonec ty čtyři hvězdičky dávám. Také stojí za vyzdvihnutí výborná titulní píseň Tiny Turner.