Svatojánský věneček (2015) (TV film)

50%. Něco klasického, něco moderního (ale moc toho nebylo), nadsázky a bláznění občas až příliš - to otravovalo. Snad jediný bezchybný byl Trojan. D+Š+B jo, ale pak pohádky už spíš ne, Jirko.

Korunní princ (2015) (TV film)

Ne, že bych neměl rád Janáka, ale žánr české filmové pohádky (kolikrát už to píšu nebo čtu jinde) je opravdu pomalu vyčerpán, takže pokud tvůrci nepřijdou s něčím opravdu výjimečným, klasické postupy už mě nudí. Ze začátku to vypadalo na lepší průměr (slušný děj, kamera, výprava, herci - obzvlášť Hádek se odvázal, ale mohl být na obrazovce déle), pak mě ale vše začalo nudit a bylo mi celkem jedno, kam se to vyvine.

Český žurnál - Ubytovny (2015) (epizoda)

Pokud politička vyčítá tvůrcům, že nedodržují okruh otázek, místo toho, aby odpověděla spatra pravdu a fakta, je něco hodně špatně. Po zajímavém Gadžovi je jasné, že z Tomáše Kratochvíla se stává český dokumentární obhájce ponížených a uražených. Cenné!

Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

Ano, tenhle dokument je občas dost bezradný, ale aspoň to jeho tvůrci přiznají. Potenciál tématu vykoukne místy a jen malinko (většinou při rozhovorech se samotnými horníky).

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Žádný dokument není nezaujatý. Další extrémně bizarní česká politická postava, přehlídka moci, bezmoci, protichůdných až prázdných názorů (Komárek!!, Stropnický), komplicové s komunistickou minulostí (Kleslová) a do toho všeho Andrej, člověk politování i nenávisti hodný, který měl kdysi možná nějaký důvod něco špatného změnit v dobré, ale kvůli tomu všemu (bohatství nevyjímaje), co jsem vyjmenoval výše, neměl nikdy skončit v politice. To je ovšem opět záležitost volby. Klusák zase boduje.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Ze začátku dost vtipné (i když Miroslav Donutil se svých hereckých manýr asi nezbaví, na druhou stranu, mnoho z nich je ještě stále zábavných), s dalšími díly ale přibývalo fádních a klasických, ale i překvapivých (rodiče) situací. Pohodový seriál, žádný extrémní průšvih. Uvidíme dál. Jo a ani s originálem tohoto seriálu, až na pár záběrů, obeznámen nejsem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Postapokalyptické filmy mě nebavily ani v pubertě, starého Maxe jsem nikdy neviděl, tenhle snímek je navíc tak strašně jednoduchoučký (jízda, zastávka, jízda, jízda, obrat, zastávka, zastávka, jííízda), až jsem si začal myslet, že je to nějaký vtip. Každá další nádstavba (ženský motiv, Maxovo trauma, či společenské narážky), všechno plné patosu a klišé, logicky příliš nepomáhala. Krystalických 60%.

Mamon (2015) (seriál)

Michálek se po Pohádkáři pochlapil, vše funguje a seriál je výborně nasazen na naše reálie, jediný "problém" tkví v tom, že je to stále dílo převzaté, až bude něco podobného napsáno a vydramaturováno čistě jen v ČR, bude důvod k nadšenějším komentářům.

Zvláštní znamení touha (2015) (seriál)

Škoda, že Marko Čermák nenakreslil tu mapu. Nejvíc mě mrzelo nerozvedení trampingu a normalizace, tramping byl útěk, ale zároveň lidi proti režimu spojoval, tak si říkám, proč nikoho nenapadlo, že jeden druhého možná v určitém smyslu potřeboval.

Ant-Man (2015)

Jé, kdepak se Peyton Reed těch skoro deset let schovával? Komiksový fanoušek nejsem, ale tenhle film mě zaujal námětem a v kině jsem ho prošvihl. Všeho, co od blokbástru očekávám, se mi dostalo, jen mohli občas tvůrci diváka do děje uvést líp (nevděčná dcera, mrtvá manželka). Jinak ovšem nářez. 90%.