Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

První díl, jo: několik počátečních záběrů je nasnímáno z pohledu titulní představitelky!!! No a co, řeknete si, ale lidé, nechávající se dobrovolně oblbákovávat týden co týden těmito übersračkami to asi vážně berou jako hlubokomyslné umění. Ty krávo!!! Co v tomto pohledává např. Ladislav Frej, je záhada vesmíru, kterou nevím, zda někdy v životě rozluštím...

Já, legenda (2007)

Film složený z ingrediencí, které už jsme viděli jinde, s Willem Smithem, který se snaží, ať při cvičení, golfu, nebo osamělosti, ale nic z toho nejde na dřeň nebo aspoň hlouběji natolik, jak jsem to já očekával. Scény prázdného města i nočních hororů jsou v pohodě, zato konec vypadá, jako kdybyste si na exkluzivní oblek navlékli pomačkaný a ušpiněný kabát. 70%, ale jen tak tak.

Svatá hora (1973)

"Proti všem, kromě mě." Pár v dobrém smyslu šokujících záběrů, ale to je vše. Aspoň, že nadhled nechyběl. Tedy ke konci.

Vlna (2008) (TV film)

Ach jo...mraky postav, natahovaný děj, povrchní zobrazení současnosti...obyčejný thriller, který vůbec tu situaci po tsunami nevyužil. Josef Klíma prostě umí psát jen "Na vlastní oči." Té Svobodovy režie je na tenhleten film spíš škoda.

Hitman (2007)

Ale to vykrádání Powellovy hudby k Bourneovi bylo fakt trapný!

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Některé situace ve filmu jsou přemrštěné, dvě třetiny z nich rozhodně záměrně. Ale fakt to tak chodilo - několik dní před filmem jsem viděl nějaké Televizní noviny z roku 1983. To bylo srovnání! Paneláky za 14 dní! Fušeřina, ještě teď z ní "těžíme."

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tak tohle mě totálně minulo. Věcí o útěku je spousta, o vězení taky, tenhle seriál to jen všechno přežvykuje v ne moc lákavé úpravě, navíc je to tuctové drama o spiknutí na nejvyšších amerických místech. A odhadnu kdo je kdo a co se stane, i řadu dopředu, když mi o ní kámoš vypráví (sleduju to na nově.) Poslední, velice nepravděpodobná řada, je jen vyústěním podobných tendencí, které měly ty předchozí série pouze o trošku méně. I ta Čtyřiadvacítka se mi líbila víc. 70%, občas.

Americký gangster (2007)

Přesně takový film o "otci" gangsterů, jaký jsem čekal. Jeho kariéra mě celkem bavila, znásilnění myšlenky M. L. Kinga mě celkem naštvalo, ale stále mi víc záleželo na policajtovi v podání Russell Crowea, na jeho životě, snaze a pravdě.

Hříšné noci (1997)

Že si film o pornu užiju zrovna já, mi bylo jasné, jen ten konec se z dost husté depky nemusel přesouvat někam úplně jinam, působí to jako pěst na oko. Jinak ale spokojenost.