Californication (2007) (seriál)

SÁM SE ASI NEVYKOUŘÍ, ŽE? Kurefsky ironické, schvrchovaně vtipné a dost pravdivé...a tím pádem i smutné. "Nezávaznost" začátku století se všemi klady i zápory, která se vejde do dvaceti sedmi minut. Jen se bojím, aby model, nastolený první řadou, nebyl v druhé rozbit. --- Závěr Californu byl romantický a dojemný, problém je v tom, že Hank gesto s dopisem mohl udělat kdykoli v průběhu trvání seriálu. Alespoň, že Hankova bejvalka a dcera došly smysluplného osudu. 90%.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

S legendami je to sice těžké a očekávání je sviňa, ale hrany (v tomto případě vlastní nepřístupnosti) se leckdy obrušují stejně nelehce. Není to sice čisté, ale je to supr. JAK VELKOU ČÁST ŽIVOTŮ PROMARNÍME ČEKÁNÍM.

O rodičích a dětech (2007)

Knihu jsem nečetl, další dějová linie mi nevadila, Michálek režíruje zručně a i když dialogy občas hodně zašustí papírem a dočkáme se i několika klišé, ve snímku jsou řečeny pravdy takového druhu, že čtyři hvězdy jsou jediné řešení.

Boží duha (2007) (TV film)

Chvíli mi to připadalo jako cvičení na téma "kupte na sebe co nejdrastičtější scény bez ladu a skladu." Vyjma úplného konce.

Taková normální rodinka (2008) odpad!

Postavy se chovají jako kreténi, buď se přiblble usmívají, nebo řvou, desetiminutové etudy jsou roztažené na půl až třičtvrtě hodiny a nakonec přijde ženská a vytáhne z kabelky celej štrůdl :-D Parazitování na seriálu mě nevadí, člověk, který má jen trošku rozumu, to Patriku Hartlovi přece nemůže sežrat. Do propadliště dějin s tím.

Vybíjená (2004)

Tak nudný sport a tak vulgárně vtipná, leč ne blbá, komedie. Film, kterej má koule.

Marketa Lazarová (1967)

Pozoruhodná historická freska, zajímavá ve všech složkách, jen to téma není z těch, které by mě vyloženě přitahovalo.

O život (2007)

Nechtěně vtipně ujetý film, který vás nejdříve otráví, jak se nedomrle něco snaží (prostředictvím humoru) sdělit o aktuálním tématu, aby vás unavil pobíháním sem a tam, které povyšuje ("překvapivě") jen Vojtěch Kotek a v závěru na vás vybalil pointu jak z Bakalářů. A totálně mě otrávilo obsazení Roberta Rosenberga, tady nemůže být o nějaké nadsázce ani řeč. Ten chlap má sedět v base, a ne skrze plátno poučovat mladé kluky, že by neměli stříkat dovnitř :-/

Venkovský učitel (2008)

Jistě, snímek má svoje chyby, ale hereckými výkony, city a celkovou myšlenkou mě vážně "rozložil." Bravo!!!

Co dál, doktore? (1972)

Brilantní komedie s nabrosto vybroušenými slovními přestřelkami, neodolatelnou chemií mezi oběma hlavními představiteli (Streisand & O' Neal spolu měli hrát víckrát!), groteskní honičkou aut a v neposlední řadě s tím klasickým českým dabingem, jedním z nejlepších na světě, v dobách, kdy ještě opravdu byl. Skutečný divácký klenot, při kterém se budete vyloženě rozplývat blahem. -KAŽDÝ BUDE JEDNOU SVRAŠTĚLÝ A STRHANÝ. -UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN?