Podnikavá dívka (1988)

Typická lehká komedie s mnoha herci, která vás ale zaujme jenom tak napůl. Některé jsou lepší, jiné horší, tahle patří spíše do té druhé kategorie.

Poslední pokušení Krista (1988)

Všechny vlastnosti lidstva soustředěné do jedné z nejznámějších postav lidstva. Přesto na nějakou větší kontroverzi je to celkem nekonfliktní dílo. Pod povrchem, samozřejmě.

Proces s vrahy Martynové (1988) (TV film)

Vcelku zdařilé zpracování skutečného případu ze třicátých let s poměrně dobrými hereckými výkony. Scénárista (Václav Šašek) si možná jen mohl odpustit líčení "cynismu moderní doby, které je morálním podhoubím zločinu", ale kdoví, zda to není sarkasmus, jelikož je v mnohém na straně obviněných.

Přejděte na druhou stranu (1988) (seriál) odpad!

Komunální satira, kde je vše podrobeno vykreslení trablů pracujících s úřadem, který pro ně zajišťuje opravy bydlení. Takže se i u tak zkušeného autora, jakým Jiří Melíšek je, nevyskytuje cokoliv, co by se dalo nazývat dramatickým obloukem a vztahy a situace mimo cihly a maltu, se konají jaksi mimoděk a ani Jiřina Bohdalová to svými vnitřními monology nezachrání. Holt kde nic není, ani archivy nepomůžou.

Překvapení pana Milberryho (1988) (TV film)

Zábavná a hlavně krátká ;-) hříčka na motivy autora knihy Tři muži ve člunu (o psu nemluvě.) Příjemný Marek Eben :-)

Rain Man (1988)

Všechno, co jsem chtěl vyjádřit, napsali už jiní...nicméně nesouhlasím s názory, že je Tom Cruise průměrný...veskrze mám asi na tohoto herce docela jiný názor, než spousta ostatních zdejších uživatelů. No prostě si myslím, že Tom má taky štěstí, že nezůstal u takových filmů, jako je třeba Top Gun :-)

Rambo III (1988)

Pohled na Afghánistán je prostě americký. Vem to čert. Důležitější je, že Rambo III oplývá mnohými akčními scénami, podle filmu o filmu také "snahou o realističnost", ale já to nevím, protože jsem prostě usínal.

Ropáci (1988) (studentský film)

Lehce uvěřitelná mystifikace.

Roseanne (1988) (seriál)

Nejlíp zparodoval Roseanne Benny Hill, když ji předváděl jako ženu, co jen chrlí pseudomoudrosti a třesou se jí prsa.