Jurský park (1993)

Jeden z tých filmov, pri ktorých som sa zmohol vtedy na dlhokánske americké "woooooow". Od momentu, keď som zbadal prvého brontosaura som sa v kine ani len nepohol od nadšenia a ohúrenia. WOW

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Nedám plný počet bodov iba kvôli nezvyčajnej brutalite akou sa vždy končí každý diel (chudák Tom). Čo už to len sú za príklady pre malé detičky :) Pravda je ale taká, že som ich tiež úplne hltal. Kde je starý dobrý nebrutálny Macko Uško.

Medicopter 117 (1998) (seriál)

O kúsok lepšie od komisára Rexa. Videl som pár celkom zaujímavých častí. Takže to nie je úplný odpad.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Najlepšie to vyjadrili Horkýže Slíže vo svojej pesničke o komisárovi Rexovi: Nečúra na nábytok,nečúra na steny nečúra na koberec a nefakuje feny Nesere nám po dvore a nenecháva chlpy, Vôbec nie je unavený,vôbec nie je hlúpy. Netrhá nám papuče,netrhá sandále, nehrabe nám v záhrade,ale inak stále. Nesere nám po dvore,ani pod balkónom, len nám stále kradne žemle a behá s telefónom... :))))) Inak seriál je lahko dementna zalezitost. Ale od rakuskej kinematografie necakam viac.

Sváko Ragan (1976) (TV film)

Skvelá trilógia o životnom optimizme ľudí, žijúcich v ťažkých časoch. Pravdu povediac by som rád strávil nejaký ten čas v tej dobe bez toho dnešného zhonu. Sváko Ragan je pre mňa klasik spolu s cigáňom Krajíčkom a Milanom Mlsnom (Strýco Marcin).

Caligula (1979)

Tak tento film som kedysi dostal v dobrej viere na narodeniny. sestra vedela, že mám rád historické filmy... Malcolm McDowell si opäť zahral rozporuplnú postavu vo filme ktorý je strašne naturalisticky, až bbrutálne natočený. Pornoscény na konci filmu keď Caligula vyhlási cisársky bordel a predáva manželky vlastných senátorov sú tam ľahko zbytočné. Ale zase skazenosť upadajúcej rimskej ríše je ukázaná v celej kráse.

Okres na severu (1981) (seriál) odpad!

Strašný zvratok oslavujúci ťažko pracujúcich súdruhov súcich vo svojom živle ideologicky pôsobiacich na nestále a pochybujúce živly. Paätám si túto hovadinu iba matne, ale i to stačí na total "odpad"

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Hrubozrnný socík se všim všudy, ale napriek tomu to bolo strašne populárne. Celkovo tie jeho prípady boli zaujímavé a bez ohľadu na zo všadial sálajúci socializmus a straníckosť som ten seriál vždy mal rád. A to nehovorím o skvelej hudbe sprevádzajúcej každý prípad.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Úspechy socialistickej kriminalistiky... Na tie časy sa to celkom dalo, ale niektoré z prípadov boli šialene nudné. Doteraz neviem, čo to znamená "Pitaval" :)))

Pan Tau (1971) (seriál)

Pána Tau som mal síce rád ako dieťa, ale keď som potom neskôr mal príležitosť si Taua pozrieť znovu tak celé kúzlo z detstva opadlo... Napriek tomu z nostalgie za 3