Muž v domácnosti (2021) (seriál)

Mňa to neskutočne prekvapilo a pobavilo. Ide o pomerne krátke skeče, ktoré sú len akýmsi rozpohybovaním políčok z mangy, ale sú úderné a nesmierne zábavné. Ľudia, ktorí si fičia na japonských gangsterkách sa pobavia ešte viac, lebo kódex poslušnosti, ochrana rajóna, gambling, pomáhanie "blízkym" a podobné veci, ktorými sa yakuza oháňa sú tu vyskladané ad absurdum. Čas ubehne rýchlo a za pokus to rozhodne stojí!

Východ slunce (1927)

Murnau sa prišiel pozrieť do Hollywoodu a popritom spravil neskutočnú pecku, ktorej inovatívne prvky rezonujú dodnes. Tak napríklad: film je síce nemý, ale miestami sú pridané ruchy; Murnau nechcel vo filme titulky no americké publikum ich potrebovalo, tak vznikli jedny z najlepších titulkových "scén" v nemom filme, kde sú aj tieto titulky funkčnou jednotkou; a v neposlednom rade sú to prvky nemeckého expresionizmu zasadené do amerického "veľkofilmu(?)" - scéna vstupu do lunaparku je neskutočná...a vlastne celkovo i lunapark. Príbeh je pomerne jednoduchý, teda aspoň na dnešnú dobu, no forma je nadčasová a výborná. Skvelý filmový zážitok!

Asistentka (2019)

Depresívna dráma (s pomerne talentovanou Juliou Garner) o tom, ako sa mladému dievčaťu nepáči v práci, no zároveň z nej nechce odísť. V priebehu jej pracovného dňa sa dostane na pretras i odkaz na #metoo. To je zrejme premisou celého filmu, len mne akosi ušla. Celkom nuda so zaujímavou atmosférou.

Tlusťoch (2020)

The most WTF movie of the year. Ak sa naladíte na správnu vlnu, tak budete mať v repertoári ďalší vianočný film, ku ktorému sa budete každoročne vracať. Oceňujem hlavne neskutočnú originalitu.

The Amazing Spider-Man (1977) (TV film)

Veľmi obskúrna záležitosť. Pilotný film k televíznemu seriálu pôsobí v dnešnej dobe veľmi vtipne. Hammondove pohyby v Spideyho kostýme sú neskutočné a nepochopiteľné. Taktiež neprichádza k žiadnemu stretu so známymi komiksovými zlosynmi. Príbeh je priamočiary a v duchu televíznej kriminálky. Dostal som sa k tomu len z čírej zvedavosti. Neľutujem, ale v podstate ide o stratu času.

The Face of Marble (1946)

Prvý koment. Na to ako sa vyvíjal zombie film ide o skvelý mix. Máme tu dvojicu vedcov, ktorí sa pokúšajú priviesť späť k životu nejakú tú mŕtvolu. Na druhej strane tu máme ich "slúžku", ktorá pozná nejaké to "mambo-jumbo jungle" zaklínadlo ako prinútiť mŕtveho aby pracoval pre vás a vaše záujmy. Čiže premisa skvelá, vedecky oživené mŕtvoly s nejakým voodoo rituálom. John Carradine je výborný a celkovo film nenudí. Treba ešte poznamenať, že nejde o úplného zombieka, ale aj o akýsi mix ducha, keďže oživené mŕtvoly si prechádzajú stenami a zavretými dverami ako sa im zachce.

I Love You Phillip Morris (2009)

Veľmi dobre zrežírovaná vec so skvelým Jimom Carreym a príjemný soundtrackom. Neviem prečo ale Ewan MGregor mi tu skôr liezol na nervy. Nehodil sa mi do danej úlohy, alebo to mohlo byť spôsobené ešte aj tým, že celá postava Phillipa Morrisa ma neskutočne iritovala. Ako celok mi to ale prišlo ako mierne zahodená šanca. Obrovský zábavný potenciál by tam bol, len akosi ostal nevyužitý, čo je celkom škoda. Nie som fanúšik takýchto filmov, ale postava Stevena Russela je naozaj zaujímavá a som rád, že film fokusoval naňho a nie až na tak na romantickú linku. Silné 3*.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Dnešná doba nám bude zrejme ponúkať takéto politicky korektné akčňáky (minorities everywhere). Tento to však so svojou silenou korektnosťou až preháňa a pôsobí neskutočne trápne. Okrem tohto mínusu si treba ponadávať aj na pomerne zlý scenár, predvídateľné scény a to, že sa im z Charlize Theron podarilo spraviť odpodzujúcejšiu ženskú (vizuálne) ako v Monštre. Čakal som pekné bojovku s malými presahmi o smrteľnosti/nesmrteľnosti (AKA Highlander), no nič takého sa nekoná. Výber režisérky je tiež pofidérny. Myslím, že pre Netflix zásah mimo.

Another World (2015)

Izraelský zárez do sveta zombie filmu...a to je asi tak všetko zaujímavé, čo by sa o tomto kúsku dalo povedať. Obsahovou i formálnou stránkou to skôr pripomína akési prvácke filmové cvičenie na vysokej. Každopádne je to hrozné, bez nápadu a nudí to. Jediné, čo ako tak zaujalo boli predelenie scén z knihy Genesis.

Od mítingu k mítingu (1991) (divadelní záznam)

Chlapci predbehli dobu...najsmutnejšie je, že valná väčšina vtipov je stále aktuálna.