Světlo mezi oceány (2016)

[Výzva od PZ] Na dřen kosti vyhlodané emoce. Místy tísnivá atmosféra o překonání životních strastí lidí, kteří k sobě našli cestu. Výborná Vikander a Fassbender. Dojemný (ale na můj vkus až moc useknutý) konec. 74%

Mechanik (2004)

[Výzva od PZ] Vynechme film, obdiv zaslouží konzument Stanislavského metody Christian Bale. Kdo jiný dokáže nabrat 20kg, shodit 30, nabrat 50 a takhle pořád dokola. Herecky výborné, scénáristicky velice zajímavé, jen škoda explicitního vysvětlení konce, i přesto však hodnotím poměrně vysoko. 79%

Narušení (1999)

[Výzva od PZ] Osobní spojení s hlavní představitelkou je víc než silné, protože můj vlastní otec si vzal taky prášky a láhev vodky, akorát byl šikovnější a přidal k tomu ještě provaz. V tomto případě se však máme ty dvě hodiny i na co vcelku dívat. Člověk se dokáže do všech protagonistek poměrně dobře vžít a odnést si tak trochu toho jejich vnitřního utrpení. Zase jeden z těch filmů, který dá pocítit... 81%

Život je úžasný (2013)

Nahlédněte do nitra své duše. Zase jeden důkaz, že film dokáže zprostředkovat pocity druhých, jako kdyby je zažíval sám divák. Děkuji za podobné snímky člověku umožňující pochopit věci dosud skryté. 84%. PS: Herci hrající Mateusze ve všech věkových kategoriích byli bezchybní.

Piráti na vlnách (2009)

Ani nevím čím, jestli těma rockovejma peckama, co tam poušteli nebo trochu uvolněným životem, ale ten film mě prostě bavil a občas docela rozesmál. Co víc si kolikrát přát :) 77%

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Herecky prakticky bezchybné. Obsahově možná nejsilnější podívána za poslední léta ne-li za celý můj život. Sílu celého filmu podtrhuje navíc to, že část záběrů při natáčení pacientů na kameru, kteří za chvilku zemřou, je autentická. Některé pasáže, kdy děkuje pacient za to, že může zemřít či prosí svou ženu o poslední dar ve svém životě (svou smrt), jsou emociálně za hranou běžného vnímání. Jestli nemáte srdce z kamene či jste aspoň trochu empatičtí, musíte několikrát během filmu utírat slzy. Navíc číslo pacientů, které odvedl na onen svět - 131, je neskutečné. Stejně jako život a konec celého Kevorkiana. Chtěl bych pocítit emoce, které zažíval. Děkuju za takovéto filmy. Člověk si hned váží víc svého života a že je zdravý a musí o to víc obdivovat lidskou sílu a vůli člověka zemřít... 94%

Mezi vlky (2011)

Copak to tady máme? Aaaa... trochu přerostlého pejska. Pojď ke mně! Jo tak ty si mi ukousl ruku, ty zmrde?! Pojď sem znovu, tentokrát tě vezmu klackem po hlavě! Jo tak ty si mi ukousl i druhou ruku... co teď jako mám dělat? Sorry jako... Trochu bezmoc, když se snaží sedm bezbranných šulinů utéct z teritoria, který má 480km čtverečních, je asi -20 °C, kam dohlídneš je sněhu po krk a do toho tě honí smečka (nad)vlků, kterým svíťej oči ve tmě jako žárovky. Nějaký napětí to i místy má, pro větší hodnocení to je ale celé až moc předvídatelné a moc ve stylu ententýky dva človíčci, kdo bude další, komu vlk ukousne hlavu, když je tady greatwolfkickass Neeson. 62%

Kráska a zvíře (2017)

[Výzva od PZ] Nejde zrovna o žánr, který bych (ještě v neděli ráno) vyhledával. Ke zhlédnutí jsem byl "donucen" v rámci výzvy od PZ (pro neznalé Petry Zumrové). Bohužel jako dobrý filmový kritik musím být schopen objektivně ohodnotit film i mimo svůj oblíbený žánr. Každopádně hudebně to až takové peklo nebylo, leč žádná z písní mi v hlavě neutkvěla, což u muzikálu považuji za největší negativum. Herecky to až taková křeč nebyla, i když Hermiona Krásková oplývá spíše vzhledem než uměním zpěvu a herectví. Celý film a přerod vztahu mezi kráskou a "zvířetem" je přes notorickou známost této lehce zoofilní klasiky koukatelný. Největší negativum pak vyjma zmíněných písní zůstává samotné zvíře. Chvilkama bylo prostě až moc roztomilé, než aby se do něj HK nemohla zamilovat prakticky na první pohled. Příště bych prosil pořádné monstrum. 64%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

[ČSFD projekce] Ten film má všechno, co od filmu chcete. Akci, napětí, ..., vtip a hlavně výborné herce. Nevím, jestli to bude nejlepší film roku, každopádně překoná hodně z toho, co jsme viděl za poslední dobu. 85%.

Hačikó - příběh psa (2009)

Hmmm, dát si nejdřív Psi poslání a pak Hačikó - příběh psa, to je docela síla. Ukažte mi silnější ukázku věrnosti (až za hrob). Hodně a hodně dojemná záletižost. 89%