Vyvolený (2000)

Originálne dielo, ktoré nemá v danom žánri konkurenciu. Jeden z tých ''zlatých'' Shyamalanových filmov.

Válka světů (2005)

Tak toto bola jazda. najlepšie sci-fi aké som kedy videl! Bravo Steven Spielberg!

Hon na čarodějnice (2011)

Dlhé putovanie starých rytierov tmavým lesom za digitálnymi príšerami, avšak bavilo ma sa na to pozerať.

Proroctví (2009)

Škoda toho konca, ináč by som dal bez rozmýšľania maximálne hodnotenie. 3/4 filmu výborná atmosféra. Nicolasov svetlý bod po dlhom dlhom čase.

Constantine (2005)

New Type of Archangel. Super spracovanie s veľmi fajn efektmi. Keanu je v tom neskutočný típek.

Hunger Games (2012)

Kristen Stewart ma Twilight, Vanessa Hudgens Hich School Musical a ak chcete tak aj Emma Watson Harryho Pottera, Všetko to sú hviezdne filmy určené hlavne pre to mladšie publikum a každý z týchto filmov urobil z týchto neznámych tínedžeriek herecké hviezdy. Tu je ďalší takýto film. The Hunger Games zrodil Jennifer Lawrence.

Spider-Man 3 (2007)

Príliš veľa nových postáv, s ktorými chcel režisér narýchlo uzavrieť túto trilógiu o Spideym. Trochu unáhlený krok. Škoda, lebo to mohlo kľudne pokračovať ďalej. Bol v tom väčší potenciál, škoda, že to skončilo po troch dieloch.

Ushuaia (1998) (seriál)

Jeden z mojich obľúbených prírodopisných seriálov. Takéto scenérie sveta neuvidíte nikde inde!

Millerovi na tripu (2013)

Paráda. Konečne som sa z chuti zasmial. Viac takých komédií!

Memento (2000)

Čo som to chcel ? ... aha, originálne dielo.