Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Asi jsem na to koukal v blbém rozpoložení, ale mě to nepřišlo ani strašidelné, ani napínavé, dokonce ani šokující, mě to přišlo jen uboze pitomé.

Počátek (2010)

Při sledování tohoto filmu jsem se vrátil o pár let zpátky a zažil stejnou euforii, jako při prvním sledování Matrixu. Bohužel to asi funguje jen napoprvé, takže zase příště v jiném snu. Jinak musím smeknout před souhrou Nolana s di Capriem, která snad hodí i víc, osobní poklonku a klobouček dolů i samotnému Leovi, který zraje jako dobré víno. Tohle je v řadě druhý parádní film s ním, a popravdě, už se těším na třetí§! Dodatek: po roce jsem to dal znovu a jsem úplně v šoku, funguje to znovu!!!

Pokoj naproti (2009)

Nenápadný snímek, který neohromí nákladnými rozpočtovými kousky, nakonec neohromí ani výkony herců, ale mě dostal svou teplou atmosférou a poměrně vtipnou zápletkou. Kdyby se celý děj prostříhal a zkrátil, klidně by se mohl stát dalším dílem nezapomenutelných Čtyř pokojů:-)

Pollock (2000)

Že bych na to zapomněl? Můj oblíbený Ed Harris hraje mého oblíbeného Pollocka a k tomu vyhrává můj oblíbený jazz, není to paráda? Je to paráda, navíc mě strašně baví filmy o malířích, jejich postupném vyzrávání a hledání vlastního stylu, což aktuálně dobře znám, a jejich cestě k nebi. Podobný film je třeba Basquiat, který taktéž vřele doporučuji všem znalcům výtvarna:-)

Jak je důležité míti Filipa (2002)

No nevím, nevím. Filipa nejlepšího ze všech podle mě udělali kdysi herci z Činoheráku v čele s Abrhámem a Hanzlíkem, lepšího jsem ještě nikdy neviděl. Tohle moderní filmátko mě vůbec nebavilo, nudil jsem se až hrůza a každou repliku porovnával s mým oblíbencem. Tak to dopadlo strašně, samozřejmě, a ani jsem to nedokoukal. Dám to někdy jindy, až budu mít lepší náladu na podivné a zbytečné experimenty, heh:-))))

Orka zabiják (1977)

Jeden z mála vydařených animal horrorů, navíc s roztomilou kosaticí v hlavní roli. Nutno dodat, že jde asi o jediný horror, kde od začátku do konce fandíte druhé straně

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Tak po několika částech prvního dílu jsem spíš skeptický, ale snad mě budoucnost překvapí. Jinak námět slabý, promleli tam páté přes deváté, chyběl snad jen zahradník a černý sluha, postavy jsou nevěrohodné, výkony slabé, celkově slabota.

Gorodok (1993) (seriál)

Neřekl bych, že Rusáci nemají smysl pro humor. To jen všichni ti, kdo to tvrdí, nemají smysl pro ruský humor. Já se u toho bavím dobře:-)

Admirál (2008)

Vyrovnávání se s vlastní minulostí Rusákům zatím moc nešlo, ale tímto kouskem, natočeným pochopitelně osvědčenou velkolepou metodou, dohánějí resty ostošest. Trošičku bych přidal na na syrovosti při líčení bolševického teroru, ale ono je to i takhle dost ostré, zvlášť pro Rusáky a jiné soudruhy. Takže celkově je to pěkné a poučné