• Thriller

Hellraiser: Revelations (2011)

Třetí tisíciletí zprznilo snad všechny hororové ikony stříbrného plátna.

Zrození Planety opic (2011)

Pro mne osobně je Rise of the Planet of the Apes spolu s X-Men: First Class nejpříjemnějším filmovým zážitkem roku 2011.

Wir sind die Nacht (2010)

Filmy o vampýrismu a lykantropii bývají převážně brakové. Jejich tvůrci zcela pozapomínají na atsrální povahu nemrtvých a na klasické upírské atributy, které popisuje Dom Calmet, Bram Stoker, Sheridan Le Fanu, Petr Štěpán nebo Konstantinos. Oproti Draculovi, Dcerám zla nebo Interview s upírem je Wir sind die Nacht typicky moderním celuloidem, zcela paradoxně však ZÁBAVNÝM! Nejedná se o teenagerskou pohádku ve stylu Twilight, nýbrž o audiovizuální jízdu, které prospěl germánský look a kabát. Nemohu si pomoci, ale málokterý nový "horor" (v první řadě upírský - mimo Blade I, II) si pustím hned pětkrát v krátkém časovém rozmezí, což se mi v tomto případě stalo. Fascinující je už samotný začátek, podbarvený skvělým songem Self-fulfilling prophecy. Následuje zábavná jízda, při které si divák ze srdce bude přát stát se upírem z tohoto světa: komu by se nelíbilo disponovat silami nadčlověka, celé noci se bavit a obklopovat luxusem! Pevně věřím, že se objeví pokračování, ve kterém zjistíme, že upíři-muži přeci jen existují.

Tajemství kruhu (2011) (seriál) odpad!

Jednak mě zajímá okultismus a druhak mám rád filmy a seriály s nadpřirozeným námětem. Proto dávám hned po Pilotovi ODPAD, protože tohle je SHIT v obou směrech. Sladké jako lízátko čerstvé teenagerky.

Halloween II (2009)

Ačkoliv mě remake klasiky většinou zklame (až na pár vyjímek, např. Úsvit mrtvých), Zombieho Halloween mám mnohem raději, než Carpenterovu legendu. Jakmile se v kině objevilo pokračování, seděl jsem tam a vzrušeně očekával nové Robovy nápady. Nakonec se přihodilo toto: v kině u mne dvojka Halloweenu naprosto propadla a já jí okamžitě ohodnotil jako odpad. Naopak doma na DVD jsem se královsky bavil, a to dokonce dvakrát.

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Znám do nejmenších podrobností případ Henry Lee Lucase a Ottise Toolea. Tím pádem jsem sháněl Henryho jako ďáblem posedlý. Jednoduše zklamání, a to hlavně díky naprosté uhlazenosti a změně slavného případu.

Milénium (1996) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Pro mne ještě o něco lepší, než Akta X. Millennium si mne našlo před lety jako novinka a dnes obdivuji jeho nadčasovost.

Zlověstné ticho (2007)

Dead Silence jsem sledoval bez nejmenšího očekávání hezky v noční tmě. Nevěřil bych, že se to stane, ale já se prostě příjemně bál, což vskutku oceňuji. A tak volám: "VÍC TAKOVÝCH HORORŮ!"

Choking Hazard (2004)

Jednu hvězdičku dávám za nápad s kurzem doktora Reiniše. Další mohla přibýt, kdyby byl film doprovázen symfonickou hudbou, namísto písní jako Pohřební Rock'n'Roll. Tři hvězdy bych Choking Hazardu dal v případě, že by se děj přesunul do hor, kde Horská služba vyhlásila zákaz vycházení kvůli prudké sněhové bouři. Jakmile by veskrze trapné zombie myslivce vystřídal tajemný vrah, klikl bych na čtyři (slasher ne, spíš podivná psychologie postav, hledajících smysl života, záhadné vraždy a třeba trocha duchařiny). Pět jich mohlo být, kdyby z filmu zmizel humor. Otázka zní: Kdy začnou Češi točit horory tímto způsobem? Choking Hazard podle mého soudu patří na 100% do žánru KOMEDIE; ano, smál jsem se přímo královsky. Horor = HRŮZA to rozhodně není.

Vřískot 4 (2011)

Had a duha, Hory mají oči nebo Noční můra v Elm Street - KDE JEN TY STARÉ ČASY JSOU?! Pokud ovšem právě řešíte problém s akné a k zážitku z thrilleru / hororu nepotřebujete mysteriozní, napínavou nebo strašidelnou atmosféru, pak se vám může takový Vřískot 4 docela zamlouvat.