• Thriller

Závislost (1995) odpad!

Tento černobílý celuloid jsem nebyl schopen dokoukat, neboť to zkrátka není zábavný film. Z dobrého námětu, jakým upír býval v 19. století (literatura) a v první polovině 20. století (film), se v současnosti vyvinul spíše dementní paskvil. Upíři chodí na střední školu nebo žijí na okraji společnosti jako drogově závislí (http://www.csfd.cz/film/271073-noc-ztracenych/). Otázka zní: kde jsou upíři, kteří se jako revenanti vrací z říše mrtvých? Zdá se, že tuto roli revenantů převzali na stříbrném plátně spíše zombies.

Evidence (2012) odpad!

Slabé, VELICE slabé, jak už bývá u found footage hororů zvykem. Nejprve sledujeme partičku rozhádaných a ne příliš sympatických přátel jak si dělají do kalhot někde na okraji lesoparku. SPOILER! Pak se ve snaze tvůrců být originální děj zvrtne do zombie assaultu, což by byla dobrá zpráva, kdyby to bylo dobře udělané, což není.

Rosewood Lane (2011)

Všechno v tomto celuloidu dobře funguje, až na postavu paperboye. Není ani tajemný, ani hrůzostrašný a pochopitelně nikdy nebude plavat se žraloky - s Freddy Kruegerem, Pinheadem, Jasonem Voorheesem, Leatherfacem nebo Salvovým Creeperem. Paperboy by byl mnohem zajímavější jako psychopat ve stylu Otčíma, šílených vychovatelek, adoptovaných dětí a pod. Ostatně takový thriller existuje: http://www.csfd.cz/film/121260-postak/

Noc ztracených (2007) odpad!

Z podobného (semenem a poševním sekretem zapáchajícího) šuplíku jako britský povídkový film Little Deaths. Tvůrci "hororů" už zdá se neví, jak by ještě víc dehonestovali vampýry. Nosferatu bývali hrůzostrašné noční entity, které po lidské smrti vstávali z hrobů a přicházeli děsit živé. Sáli jejich krev a roznášeli epidemii vampýrismu. Dnes jsou to sexy středoškoláci a jak je vidět tak i naprostí ztroskotanci - (noční) závisláci na okraji společnosti.

ATM (2012)

Film, který je dobrý jako kulisa do TV o víkendovém odpoledni, kdy v bytě vysáváte koberce. Povídka Benzínová pumpa z Carpenterovsko-Hooperovských Body Bags je 100x větší nářez!

Drákula (1979)

Úžasné - i když poněkud svérázné - zpracování slavného Stokerova románu. Film, ze kterého Coppola vykrádal, jak se jen dalo. Toto píši jen proto, že jsou zde oba filmy srovnávány. Mezi nimi je však 13 letá propast, nemluvě o té finanční. Frank Langella rozhodně není ufňukaný nemrtvý, kterého konec konců Stoker ani nenapsal. Badhamův Dracula zaujme i ty fanoušky hororu, pro které nejsou upíři ten pravý šálek krve.

The Whisperer in Darkness (2011)

Jako nepopsatelný obdivovatel kosmického zla znepokojivého vizionáře Howarda Phillipse Lovecrafta vítám další počin LHS s otevřenou náručí plnou chapadel. Mé hodnocení je pochopitelně neobjektivní, neboť budu vždy takovýmto projektům nadržovat. Tvůrci tohoto temného celuloidu to vůbec neměli lehké, uvážíme-li, jak zní první věta Lovecraftovy povídky, napsaná Albertem Wilmarthem: "Mějte stále na paměti, že jsem konec konců nic doopravdy strašného neviděl." Není tedy divu, že se tým LHS musel místy značně odklonit od Mistrovy předlohy. A právě ve zmíněných odchylkách spatřuji největší kámen úrazu tohoto filmu. Ale co... V noci, kdy na černé obloze visí nezdravý houbovitý měsíc, máme možnost usednout ke sci-fi hororu s velmi slušnou atmosférou. IÄ! SHUB-NIGGURATH! ČERNÉ KOZE Z LESŮ S TISÍCEM MLADÝCH!

Survival of the Dead (2009)

George A. Romera si pochopitelně nesmírně vážím, ale tímto filmem mě zrovna dvakrát nenadchl. Dawn of the Dead Zacka Snydera to rozhodně není.

Přehlídka děsu (2011)

Původně jsem chtěl ohodnotit tenhle dementní brak jako ODPAD. Dávám ale jednu hvězdu za The Diary of Anne Frankenstein.