Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Iné časti Lupina som nevidel, ale ako Miyazakiho hlavne čo sa neskoršej tvorby týka, tento film patrí rozhodne k tým slabším. Inač ta nebolo až tak zle v podstate dosť vtipne a plne akcii, takže nuda nehrozí.

Zombie a vlak duchů (1991)

Postava Zombieho by sa dala považovať za toho najväčšieho loosra, rebela, odpadlíka, rockera aj tragéda, ktorý kedy bol na filmovom platne zobrazený. Neskutočné som sa v ňom videl akoby som sa díval i na svoj život len cez nie aké čierne okuliare . Bol to jeden z najsilnejších zažitou za poslednú dobu. Od pána Mika K. to bolo prvé čo som zatiaľ videl a asi tým preštal aj svojho bračeka.

Vinou lásky (2011)

Absencia českých titulok spravila svoje a spôsobila že som sa v deji dosť strácal, no a to sa z časti odzrkadlilo aj na mojom hodnotení. Keď si ho časom zhliadnem s nimi tak možno hodnotenie zmením. Každopádne samotný dej nič moc. Pán Sono by sa mal rozhodnúť či bude točiť filmy alebo porno. Megumi Kagurazaka je fakt prekrásna a vzrušujúca žena ktorej také soft erotické scény idú, ale čo je veľa to je veľa...

Zoku Zatóiči monogatari (1962)

To obsadenie bolo priam mrazivé, to nepreháňam. Samotný dej už ale nebol ničím prevratný. Avšak ta úplne posledná scéna, kde Zatoichi nečakané a bez akýchkoľvek okolkov (no veď viete čo) bola tak skvela že som až zo stoličky natešene s úžasom vyskočil a zvažoval i to najvyššie hodnotenie no, ale predsa len...

Děvče ze sirkárny (1990)

Zas jeden skvelý film od môjho obľúbeného tvorcu. Opäť mi dokázal svoj talent pre realizmus, jemu podobným minimalistickým štýlom pre zobrazenie bežného, nie príliš ľahkého života. A aj keď hlavná hrdinka bola žena, dokázal som sa s ňou úplne stotožniť a vcítiť sa do jej pocitov.

Skandál (1950)

Užívateľ liquido26 svojím komentárom vlastne povedal to, čo som aj ja sám mal na jazyku. Ak by sa nejednalo o Kurosawov film, tak by som asi o to ani nezakopol. Priznávam že som od toho nič prevratného nečakal, ale keďže sa jedna o môjho najobľúbenejšieho tvorcu, tak som do toho šiel. Nuž na moje začudovanie ma to milo prekvapilo, nič prevratne ale bolo to natočene veľmi pútavou formou a vôbec som sa nenudil. Mifune bol skveli ako vždy, ale ten Shimura mi bol trocha nesympaticky, ale v celku to bol dobrý film.

Vzpoura (1967)

Viem že to vyznie otrepane, ale tento film ma všetko čo by dobrý film mal mat. Silný príbeh lásky, ponurá atmosféra, dusivé a napínavé tempo, zdrvujúci záver a ako čerešnička na torte Mifune odhodlaný položiť svoj život už len tak z princípu.

Drž si šátek, Tatjano (1994)

Možno sa jedná aj o to najlepšie roadmovie, to nepreháňam. Jediná vec čo by som tomuto filmu vytkol je jeho stopaž, ja som sa totiž do toho tak vžil, že by som to dokázal sledovať aj tri hodiny. Dodám snáď len : "Zdvíhaj zadok, hovorí Johnny Cash. Ticho, hrajú Rock! Nechápem, autobus plný vodky a oni idú pozerať na zrúcaniny." :) asi takto to momentálne cítim aj ja....a zrejme si ho idem pozrieť ešte raz.

Světla v soumraku (2006)

Milujem tých Kaurismakiho stroskotancov. V isto zmysle sa s nimi totiž dokážem stotožniť a možno práve preto ma jeho filmy tak zaujali. Tak to proste chodí, stereotypná práca ktorú človek neznáša, ale nemá na výber, nedostatok peňazí, problémy zo sťahmi a kopu ďalších problémov ktoré nám život nakladá na naše bedrá....a pravé preto je možno aj zbytočne o tom k tomu všetkému točiť film

Drákuloviny (1995) odpad!

Keby ešte Bela Lugosi žil a videl by akú si s prepáčením urobili piču z Drakulu, tak by mu ani fľaša formaldehydu nepomohla.