Tetsuo (1989)

Slovami len ťažko vyjadriť na čo som sa to, do boha vlastne díval. Stopercentná bizarná hodinová psycho jazda. No ale i napriek tom som sa pritom dosť nudil čo fakt nechápem, asi toho bolo na mňa príliš a samotný dej, teda ak to voľajakí malo mi niekam unikol. Ale ako experimentálny film to bol zaručene zaujímavý.

Podivnější než ráj (1984)

Tak toto dokáže asi len Jarmusch. Film bez akého koľ vek logického deja. Tri postavy vysedávajú neustále v nie akej miestnosti alebo občas sa prevezú autom a sem tam niektorý z nich prehodí par slov. I napriek tomu som akoby bol samotným týmto dejom prinútený sa na to dívať a ešte k tomu sa mi to i náramné páčilo.

Kokuhaku (2010)

Film je určený pre silnejšie nátury. Aj keď samotný príbeh je trochu prehnaný a pôsobí občas absurdným dojmom, napriek tomu po obsahovej stránke to bolo dokonale. Taktiež skvela kamera a vizuálna strana urobila svoje. Občas mi však vadila prehnaná emočnosť v niektorých scénach, ale veď to bola ťažká dráma tak prečo nie.

Sociální síť (2010)

Nič veľkolepého som od tohto nečakal a to som fakt úprimne rád, keďže vďaka tomu som nedošiel k seba menšiemu sklamaniu. Ako väčšina súčasných Hollywoodskych filmov ani tento nemá divákovi čo ponúknuť. Natočiť film o zakladateľovi Facebooku , nech je akokoľvek geniálny mi príde rovnako zbytočné, ako natočiť film, trebárs o "zakladateľovi Teleshopingu", ak my rozumiete.

Nemilosrdný střelec (2007)

Akosi mi ne ide do hlavý to slabé percentuálne hodnotenie tohto filmu. Veď to bola nádhera! Zmes všetkého čo by dobrý film mal mať a to napätia, akcie, humoru a samozrejme skvelej hudby. Ľutujem že som z počiatku nad tým toľko váhal ale samotná myšlienka "japonského westernu" mi prišla dosť absurdná a teraz ani nechápem prečo. To že sa jednalo o akýsi remak Yojimba som z počiatku nevedel, ale potešilo ma to a taktiež sa to z časti odzrkadlilo na mojom hodnotení, ako aj čerešnička na torte v podobe Q. Tarantina. Ak to tak cele zhrniem nemám tomuto snímku v podstate čo vytknúť.

Vincent (1982)

Snáď nevyzniem hlúpo keď prehlásim že to bolo Geniálne. Aj keď Vincent Price je pre mňa meno neznáme z jeho filmografie som pochopil o akú osobnosť filmu ide. Depresívne a ponuré prostredie, k tomu odkaz na E.A. Poa ma fakt zaujalo. Myslím si ale že je na škodu ta veľmi krátka stopaž, vôbec by mi neprekážalo sa na to dívať o niečo dlhšie.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Skvelá zmes napätia, násilia a hudby, stvárnená povedal by som až bizardnymi animáciami, ktoré miestami pôsobia karikaturistickým dojmom a to všetko umiestnené do fakt depresívneho temného prostredia. Takže po vizuálnej stránke Skvele!...škoda len že samotný príbeh filmu na mňa až taký sto percentný dojem nespravil.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

V podstate to na mňa zapôsobilo viac ako samotný seriál a to i na vzdory tomu že sa na štýle ani príbehu v skutočnosti nič nezmenilo. Musím priznať že moje hodnotenie z časti ovplyvnila aj postava "pomstiteľky" Sio, ktorá ako povedal Afrov imaginárny priateľ je vážne "ťažko šukedelicka" :-). To však samozrejme nie je až tak dôležite. Jednoducho je to skvelá záležitosť ktorej nemám fakt čo vytknúť. Snáď to bude mať v budúcnosti nie aké to pokračovanie...

Japonský příběh lásky a nenávisti (2008)

Myslím že nič podobne som zatiaľ nevidel, skutočne v istom slova zmysle zarážajúci dokument. Asi budem musieť sám v sebe prehodnotiť čo všetko som si myslel alebo snáď vysníval o Japonsku. Tento dokument vďaka svojmu realizmu ponúkol viac než čokoľvek iné čo by sme snáď mohli zhliadnuť na tuto tému.

Slepá bestie (1969)

Zo začiatku sa mi film javil nudným a rozťahaným dojmom, to priznávam. Po skončení som však len blbo čumel na obrazovku a snažil som sa vstrebať tu záverečnú časť. Tak surové, priam neuveriteľné stvárnenie masochizmu som v žiadnom inom filme jakživ nevidel a ešte k tomu s umeleckým podtextom. Neviem čo k tomu viac dodať.