Konkurs (1999)

Samotný film je fakt bomba, začína to ako rodinná dráma tak naberie romantickú atmosféru, ktorá časom dostáva hororový charakter, no a konči to ako ...zbytočne to rozoberať... Malo to proste potenciál to sa musí uznať. Takmer dokonalé a tým takmer myslím že k dokonalosti mi tam chýbal nie aký zmysluplnejší záver. Sám neviem čo by som si pod tým predstavoval, ale proste to nebolo ono.

Made in Iceland (2011)

Taký milý reklamný spot na Island. Zrobene to bolo naozaj pekné, aj hudobný doprovod sa mi pačil, ale nič viac na tom nebolo škoda.

Muž bez minulosti (2002)

Muž bez minulosti s neistou budúcnosťou! Kaurismakiho najlepší looser a zároveň môj najväčší hrdina. Možno to vyznie hlúpo ale rád by som bol muž bez minulosti a začať všetko od znova. Je to film do nepohody drsný a zároveň krásny ako život sám.

Sanbiki no samurai (1964)

Toto je ako že prvotina od Goshua? Páni tak to je iná bomba, začať svoju karieru hneď tým najlepším. Film sám o sebe klasifikuje žáner samurajských filmov ako takých. Má to proste všetko utláčaných roľníkov, utlačiteľov hnusných skorumpovaných chamtivých pánov no a v prvom rade troch "svojských" samurajov, ktorý sa to tam snažia dať do poriadku bohužiaľ všetko nie vždy vychádza ako by sme chceli a život je občas krutý. Určite jedno z najlepších stvárnení samurajov na filmovom plátne, len nechápem ako môže byť ten film tak "zabudnutý ".....

Stalker (1979)

Tarkovskij, režisér ktorému som sa pekne dlho vyhýbal, nuž moja chyba. Priznám sa, že som do toto šiel s istého vnútorného donútenia, podporeného mojou zvedavosťou. Očakával som nie akú "intelektuálnu, psychologickú nudu" ta ale ani náhodou nebola. Tento film je všetko možne, ale nudný určite nie. Dej síce šiel často mimo mňa, ale z toho si ja ťažkú hlavu nerobím. Padol som do filmu a užíval si jeho krásy ba i strach z neznáma čo ponúkal a popritom mi ešte aj poskytol čas, premýšľať nad životom, či vlastný abo ako takým. Ako prvý film od tohto režiséra som si dobre vybral a v blízkej budúcnosti sa do objavovania jeho tvorby s chuťou pustím.

Nespoutaný Django (2012)

V mojom prípade viac sklamanie ako nadšenie! Tešil som sa na to ako malé decko na Vianoce, viac než rok a veril som do poslednej chvíle, že to bude proste bomba. Veď keď dokázal skvelo vzdať hold samurajským filmom prečo nie western.? A predsa po filmárskej stránke nemám čo vytknúť, tam nesklamal. Ale ten komický afroamerický dej?...to čo ako malo byť? Podobné pocity som mal i u Bastardov, ale tam sa mi to ešte, ako tak pozdávalo. Najprv židia potom negri!...asi túži po nových kamarátov......nuž kde to skonči?...ešte taký film o tom ako biely človek ukradol zem indiánom, ale to už nie je tak originálne :)

Bratislavafilm (2009) odpad!

Bratislava je hnusná žumpa! Ale ona ňou chce byť! nie ona sa tvarý že je ešte horšia, ako v skutočnosti je! A to len aby sa o nej dalo povedať že je to "európska metropola" ....tak si teda vychutnávajte svoj západný sen vy zdegenerovaný pseudogangstri!!!

Mé noci jsou krásnější než vaše dny (1989)

Nerád sa k tomu priznávam a väčšinou sa mi to ani nestava, ale toto som proste nepochopil, akoby cele tie dve hodiny film plynul mimo mňa a dokázal som sa akurát tak sústrediť na fantastickú Sophiu Marceau, kvôli ktorej som to asi aj dokázal dopozerať.

Život nikdy nekončí (2009)

Sophie a Christopher sú na počudovanie celkom dobrá filmová dvojica. Sophiu mám fakt rád nielen ako herečku, ale aj ako ženu :) S Lambertom to už je iné, ale táto rola mu fakt sadla. Ono to je v podstate bežná romantická dráma, ktorá nieje ničím prevratná, ale proste sa mi to páčilo, čo dodať...