Agora (2009)

Inu, na mě byl film příliš srdcervoucí, i přes skvělé zpracování, výborné herecké výkony a super scénář. Bohužel jak začne hudba, která nutí diváky k slzám (nevím, jak se jí říká, ale zpívají tam ženské sbory nějaké héééjaaaaahéééé ééééé), tak se mi naježí chlupy úplně všude a vypínám zvuk :D (V kině zacpávám uši)

Arthur (2011)

Normální romantický film, od kterého se nedá nic moc čekat, ale sledovat to bohatství rozmazleného fracka je vcelku zábavné.

Princ a pruďas (2011)

Opět superová parodie na dobrodružné filmy ze středověky a podobná fantasy :D Ani mi tam moc nevadil trochu vulgární humor.

Mládí v hajzlu (2009)

Nevím, na kolik se film shoduje s knižní předlohou, ale mně se příběh ztvárněný nesmělým Cerou líbil. Nebylo to ale zase tak zábavné a zásadní dílo.

Pomsta živých smolařů (2004)

Super vtipná parodie na zombie filmy a teenagerské komedie. Zprvu jsem se bála vulgárního až fekálního humoru, ale ten tam nebyl a místo toho milá a příjemná zábava.

Destiny (2005) (amatérský film)

Velmi temný film, který je i přes jeho pomalý spád vellmi napínavý. Rozhodně dobré téma k zamyšlení.

Nadpozemská říše víl (2011) (divadelní záznam)

Nejdříve mi přišlo paradoxní, že jdu na balet do kina. Nasazuji polarizační brýle a čekám na záznam ve 3D ze slavného ruského divadla. Balet byl ale pro mě velmi příjemné překvapení. Nikdy jsem si balet tolik neužila - obvykle sjem seděla někde vzadu a ani jsem nerozeznávala obličeje tanečníků. Nyní to bylo jiné - sestřih záznamu dával možnost sledovat balet jak v celcích, tak téměř v detailech, kdy bylo možné sledovat výrazy v obličejích tanečníků a dokonalost ladných baletních pohybů. Troufám si říct, že balet v kině ve 3D je mnohem lepší zážitek, než skutečně sedět v divadle a sledovat balet přímo!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

S vidinou Pegga a Frosta v hlavních rolích jsem měla asi moc velká očekávání. Samozřejmě jsem se pár gagům zasmála, ale jinak ten humor byl spíše vulgární, film o ničem a celkově to bylo nudné. Nemluvě o tom, že to nejzábavnější jsem viděla už v traileru. Fakt zklamání.

Barvy zimy (2010) (amatérský film)

Zajímavá filmová úvaha nad konzumní společností a vulgárním vyjadřováním lidí. Kam se ubír náš svět? Možná do zimního období doby ledové :) Hořký humor a zábavné provedení, Franče, jak má být.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Úžasný poetický film plný hudby a romantiky. A konečně tam obsadili různé typy herců, takže jsem ani neměla guláš v postavách. Některé věci moc neseděly, ale krásně se na to koukalo.