Cesta za oceán - Dary (2020) (epizoda)

Jak je vidět, tak mužská ješitnost a ego jsou stejná jak v USA, tak v Norsku. Velká část dílu je tak o měření velikosti.... ega obou hlavních pánů. Válka se sice blíží ke konci, ale tady to jde trochu mimo. Pořádně se to rozjelo až v závěrečných minutách, aby se dojel hořký příběh generála Fleischera, který se vlivem politických rozhodnutí raději uchýlil k sebevraždě.

I Have a Radio (2011)

Tohle bylo i na mě prostě trochu moc. Přišlo mi to dost o ničem. Dvě postavy se v epileptickém obraze hýbou ze strany na stranu a občas se ozve kvíčení prasete či "I have a radio". Tady šel Lynch dost mimo mě.

Fire (Pozar) (2020)

Klasicky těžko pochopitelné, ale když si pod tím představíte příběh jednoho živlu, tak to jde nějak vstřebat. Ikdyby jen kvůli podmanivé hudbě, tak si to stojí za to pustit a zkusit pochopit o co vlastně jde.

Sami - Stuart (2021) (epizoda)

Určitě nejlépe zahraný díl, což vzhledem k jménům obou aktérům není tak překvapivé, a na závěr i takový řekněme nejvíce melancholický díl. Vesměs se hodně rekapituluje, ale teď už to nevypadá konečně jako tlachání o životě, a vše to má nějaký hlubší smysl.

Sami - Nera (2021) (epizoda)

Šílená blbost o nějakém naprosto nesmyslném a nepochopitelném technickém dítěti s příšernou scénou porodu. Celá pointa je vzhledem k ději, pokud se o nějakém dá mluvit naprosto mimo mísu a nedává žádný smysl.

Černá zmije - Vůl a volby (1987) (epizoda)

Úvodní díly třetí řady jsou opravdu dost možná tím nejlepším z celého seriálu. Nadčasová parodie na volby, znázorňující snad všechny možné volební praktiky... Výborně to tady celé doplňuje volební moderátor přímo z místa voleb ("A máme tu zástupce Zmijí strany pana O. Baldricka, a spolu s ním je tu i pan E. Černá zmije" - "Zastupující volební komisař se zaručil za legitimnost voleb, a právě přichází, a je to pan E. Černá zmije" - "A co na to sám volič? A právě přichází, je to E. Černá zmije" - "Co říkáte na to, že jste jako jeden volič dal zástupci Zmijí strany přes 16 tisíc hlasů?")

Co ste hasiči - Pálení čarodějnic (2021) (epizoda)

Když už to vypadalo, že bude opravdu nějaká akce a zásah, která podle protagonistů hrozila vybouchnutím snad celé vesnice, tak stačilo povolat jednoho dubléra Rychlého, a následně za 5 vteřin bylo vše uhašeno.... Jinak fakt bída, občas už to padalo směrem ke klasickým Kameňákům ("Víte, který oheň se nemusí hasit? Když se vám zapalujou lejtka..."). No jelikož začíná olympiáda, tak toto půjde už na vedlejší kolej, a je dost možné, že se k tomu už ani nevrátím.

Černá zmije - Spis a spisovatelé (1987) (epizoda)

Suverénně jeden z nejlepších dílů celého seriálu, hlavně díky tomu zasranýmu aaku, o kterém jsem doteď nikdy neslyšel, a dost možná ani neuslyšim, a jestli ano, tak se mi okamžitě vybaví Černá zmije. Robbie Coltrane potěší v epizodní roli, jehož kompletní slovník AJ sice není moc kompletní, ale sprosťarný se v něm určitě vyhledávat dají.

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Druhá série dorazila až s odstupem několika let od první, za tu dobu se stihl částečně obměnit tvůrčí i herecký tým, což rozhodně pomohla nárůstu kvality. Druhá série už se veze na zlaté vlně Černé zmije, a dělá z ní onu oprávněnou legendu. Vtipy už jsou více propracované, narážejí na danou dobu, potažmo přidávají různé narážky směrem k současnosti (Brambory). K tomu se přidávají výborné epizodní role jako opilecký Kapitán Rum, se kterým se můžete vsadit o co chcete, že se to dá použít na záchranu lodi, či excentrická klátička Flash s kánoí mezi nohama, rozdávající hlavičky místo pozdravu.

Černá zmije - Okovy (1986) (epizoda)

Konečně větší prostor pro výborného Laurieho a zde hlavně pro jeho převlékačské historky ("Pamatuješ si na toho pasáka? Tak já byl jedna z jeho ovcí"...... "Béééé") A pak že maj tuhle zálibu jen na Slovensku :) :) :)... Mučitel a jeho překladatelské problémy taky dobré, ale chybělo mi něco, co by mě úplně odbouralo.