Zastřený hlas (2006) (TV film)

Hodně nelogicky vedená kriminálka, kdy se snaží ukázat na určité problémy té doby, ale chování postav je tak mimo mísu, že to každého hned praští. Velmi laciná výprava tomu také příliš nepřidá, stejně tak příšerné postsynchrony.

Star Wars: Vadná várka - Série 1 (2021) (série)

Špatná várka začíná tam, kde Klonové války skončili, a ospravedlňují tak svou účast v závěrečné sérii Klonových válek, ale duší a pojetím jsou zatím více příbuzní s Povstalci. Epizodické pojetí děje, extrémně dětsky rozškatulkované hlavní postavy... Každopádně většina epizod dokáže určitým způsobem zabavit, a nikterak neuráží fans SW. Uvidíme, kam se to vyvine dále, když ve filmovém světe není o Špatné várce ani Omeze ani zmínka.

GejmHaus (2020) (pořad)

Klasický koncept Partičky převedený do koronavirového hávu. Pořad nabízel možnost sledování živého vystoupení, které bylo dle mého ale opravdu extrémně dlouhé, rozvláčné, a se spoustou hluchých momentů, kdy se řešili různé technické problémy, nebo se nic moc nedělo. Lepší tak bylo sledovat až sestříhané scény, které dokázali kvalitně navázat na tradici Partičky. Pochopitelně vlivem použitého formátu nebyla interakce někdy taková, jakou by si to zasloužilo, ale obecně jsem byl za uvedení tohoto formátu na jaře 2020 velmi rád.

Černá zmije (1983) (seriál)

Nejlepším vychytralým plánem zdá se být to, pustit si Černou zmiji a nechat se unášet na vlně kvalitního humoru. Je třeba se překousat přes průměrnou první sérii, ale od druhé už je to parádní nálož satiry a klasického Britského humoru v plných dávkách s protřelým intrikánem Černou zmijí v čele. Jak se ukazuje, tak pro kvalitní humor je neocenitelný hlavně výborný scénář a herecké obsazení, a lze se tak obejít vez velké výpravy, triků a podobných věcí. Pakliže si myslíte, že je Atkinson pouze Mr. Bean, tak tento seriál vás dokonale vyvede z omylu.

Bestián: Kupředu, zpátky jen krok! (1999)

V dabované verzi hned každého prašti do uší, že je dabing kompletně odlišný od seriálu, a to nejen co se týče obsazení, ale i překladu (Baldrick = Packal, Černá zmije = Bestián...), což mi asi také trochu zkazilo zážitek, ale i celkově je toto podle mě jeden z těch nejslabších dílů Zmijáka a jeho bandy. Vesměs převzaté fóry z původního seriálu to jakžtakž drží nad vodou, samotná zápletka docela odsýpá, jenže na druhou stranu se v žádné době nezdržíme tak dlouhou dobu, aby dokázala něčím zaujmout. Vtipy s bonusovou kartou nebo dinosaury jsou bych řekl tak nějak pod úroveň klasického Zmijího humoru. Paradoxně tak nejvíce potěší známý Zmijácký hudební motiv a parádní, klasický Zmijákův závěrečný song: https://www.youtube.com/watch?v=8kN87BwWkTM

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ve správné míře ujetá reklamní atrakce, lákající do světa videoher, zábavných parků a všeho možného, co budou chtít děti po návštěvě kina kupovat. Sázka na jistotu v podobě odkazů na všemožné populární filmové značky zabírá i u dospělého publika, které jistojistě ocení, že za celý film nepadne ani jeden vyloženě trapný fór. Reynolds je obecně už dost okoukaný, ale v téhle roztomile-naivní poloze je velmi dobrý, a s jeho ženským protejškem se velmi dobře doplňují.

Vánoční koleda u Černé zmije (1988) (TV film)

Vánoční koleda je rozdělena hnedka do několika částí, kdy ta úvodní, kdy je parodicky Černá zmije za největšího dobráka, nenabízí až tak moc vtipného, snad vyjma Robbie Coltrana, trénujícího zde na masku Hagrida. Jakmile se však dostaneme v čase zpět, do 2. a 3. řady, tak jsme zpět v kvalitě těchto sérií. Náhled do budoucna je pak zbytečně přehnaně fantazírující.

Třídní schůzka - Delfíni v Benátkách (2021) (epizoda)

Tak naštěstí jsme se posunuli v čase, což odpíchlo děj trochu dopředu, a v mezidobí tak mohla kadeřnice (Stárková) ostříhat všechny zúčastněné dámy úplně stejně, což je další parádní příběh, jak ze života v koroně. Výborně zpracovaný námět.

Třídní schůzka - Společně to zvládneme (2021) (epizoda)

K stále výbornému Vašatovi (Zachova nejlepší role) se přidává i výborná učitelka, a její naprostý technický antitalent a chudák její manžel - nervák. Trochu to brzdí to, že se to pořád pohybuje v rámci jedné schůzky.