Černá zmije - Brambora (1986) (epizoda)

Jednoznačně prozatímní nejlepší díl seriálu. Úvahu o bramborách "Lidé je kouří, staví z nich domy, co bude příště? Budou je jíst?" dokázala překonat jen výborná epizodní role Kapitána Ruma, který by každé končetiny člověka dokázal vhodně použít... Je libo ucpání otvoru, prokousání se z lodi, záchranný člun? Vše se dá použít. BOMBA DÍL!

Sami - Tom (2021) (epizoda)

No už samotný koncept mě moc nezaujal, a přišel mi dost divný, proč by někdo chtěl po své smrti žít ve své robotické kopii???? A proč by to proboha měli chtít příbuzný...Dialog (monolog sám se sebou vlastně) probíhal vcelku dle očekávání, kretén zjistil, že je kretén, a pak ukázal, že i kretén má emoce.

Cesta za oceán - Období bouří (2020) (epizoda)

Zatím za mě jednoznačně nejslabší díl. Úvod s Pearl Harbor navnadil, ale zbytek dílu se zaměřil spíše na vztahovou linku. Jak to princezna v minulém díle rozbalila, a působilo dost sympaticky, tak tady její sympatie značně ubyli, když na jednu stranu důvěrně konverzuje s prezidentem, a na druhé straně se "neptá", co děla její manžel v Londýně, ačkoliv všichni víme, že tam vlastně nic špatného nedělá, ale to se jí do krámu moc nehodí no...

Cesta za oceán - Plané sliby (2020) (epizoda)

Líbilo se mi, jak to princezna konečně pořádně rozjela, a začala řádně intrikovat a svojí hrou dokázala rozhýbat kolečka osudu směrem na stranu Norska. Své plány dále podporuje svou činností v USA, konečně se tak více zapojí i Eleanor, a ukáže se jako velmi tolerantní žena.

Náhlý úder (1983)

Úvodní scéna ve restauraci ("Smith,Wesson a já") dává připomenout těm nejlepším hláškám, který Harry dokáže vyprodukovat, ale dále už je to spíše průměr, a často dostává více prostoru ženská pomsta, a Harry si tam někde v pozadí vyšetřuje. Až ve westernovém závěru s parádním nástupem na scénu je to opět ten pravý Harry. Prdící pes, to jako fakt???

Černá zmije - Hlava (1986) (epizoda)

První díl, kdy jdu s hodnocením na plný počet, a tenhle si to opravdu zaslouží, hlavně za ty scény v žaláři, kdy se jede jedna hláška za druhou ("Já vím, co se mi nezdálo: Byl mnohem vyšší, než vy, a měl mnohem hlubší hlas... a neměl ruku" - "Chudák, jakoby nestačil ten hrb, vada řeči a to, že nemá nohu"). Edmund si chtěl přidat den volna, a tak byl po zásluze potrestán. Stephen Fry sice nemá tolik prostoru, ale i na tom co má, dokáže vždy pobavit ("Kandidáti na mistra popravčího... Edmund Černá zmije, a to je vše")

Černá zmije - Zvony (1986) (epizoda)

Tvůrčí tým se oproti první sérii o něco změnil a hned na prvním díle je to podle mého znát. Humor je více propracovaný, více se trefuje do dané doby a je více správně "Britský" ("Tady je plný měšec.... který ti ale nedám"). Tenhle díl se nebojí vzít na paškál všemožné minority ("Lepší než hulibrk"), ale totálně to odbourá až závěrečná vsuvka s šíleně excentrickým Flashem, který nejprve doslova zbourá chudáka Percyho, a následně zbourá všechny přítomné dámy svou "kánoí"

Maverick (1994)

Obecně mám rád filmy, které určitým způsobem nabourávají zvyklosti daného žánru, a v podstatě se jim mnohdy vysmívají, a přesně takový je Maverick. Mnohdy nepřiznaná parodie na všemožné Westerny (ale i Smrtonosnou zbraň), která byla následně mnohokrát parodována v dalších filmech. Líbil se mi ten tah na branku, který film má, a že dokáže pořád a pořád přicházet s novými nápady a zápletkami.

Sami - Leah (2021) (epizoda)

Tenhle díl má doslova dvě úplně rozdílné poloviny... 1. Vesměs humorné pojetí, tady to docela funguje, Anne správně nerdsky blázní a její alterego z minulosti (budoucnosti) sype jednu hlášku za druhou.... 2. Tady se to ale bohužel zvrtne do šíleného emočního kýče a o řešení hloubek světa o tom, co je správné, a co ne.... Cesty časem nabízejí vždy spoustu prostoru pro dobré příběhy, tenhle z toho vyvázne tak na půl.

Madisonské mosty (1995)

Asi jsem ještě prostě nedokázal dospět do životní fáze, kdy dokážu plně takový film ocenit. Vidím kvalitní herecké výkony i fungující, ikdyž vesměs jednoduchý námět s jasně nalajnovanou dějovou linkou, ale prostě mě to nedokáže plně pohltit.