Sága rodu Forsytů - Série 1 (2002) (série)

Pokud tu očekáváte klasické kostýmní drama z vyšší vrstvy z Viktoriánského období, tak to tato série přesně nabízí, a budete spokojeni. Rod Forsytů nabízí veskrze rozmanité charaktery, a díky ohromnému časovému rozpětí někdy až filmové díly, s mnoha vztahovými zvraty a charakterovými vývoji. A k tomu všemu lemován postupnou technologickou proměnou revolučního závěru 19. století.

Hra peněz (2016)

Vesměs zbytečný film, který ve svém žánru nabízí jen všechna možná ohraná klišé (Hodný únosce, chápavý rukojmí, zlý podnikatel...). Z toho všeho moralizování se vám tak akorát bude motat hlava, a zjistíte akorát to, že vás film skoro vůbec nezajímá. Pro všechny zúčastněné známé tváře jen jednohubka natočená za pár dní, natočená pro snadný přísun peněz.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 8 (2002) (epizoda)

Příběh jedné generace se definitivně uzavírá, a spolu s jejím odcházením také prichází postupný technologický pokrok, a další generace se tak budou postupně muset přizpůsobovovat změnám, které chtě, nechtě příjdou... I Soames, vedený teď spíš již svojí záští a zabšklostí snad proti celému světu, než svojí povahou, se nakonec dočká svého šťastného konce.

Duna (2021)

Nevím, jak moc mé finální hodnocení filmu ovlivňuje to, že neznám knižní předlohu, ale už před mým shlédnutím se objevovali názory, že znalost předlohy je více než vítaná, tak kdo ví... Přitom Duna má všechno, aby byla jedním z nejlepších filmů roku, opulentní výpravu, podmanivý vizuál, pro mě tedy až příliš hypnotický soundtrack, spoustu známých tváří ve vedlejších rolí a budoucí čislo jedna Hollywoodu Chamaleta. Ale mě prostě příběh a atmosféra světa Arrakisu nedokázala pořádně vtáhnout a uhranout a vzbudit ve mě nějaký větší zájem a emoce, a mám tak s touhle verzí v podstatě stejný problém, jako s Lynchovou. Možná je čas se smířit s tím, že příběh Atreidů není nic pro mě. Je možné, že po shlédnutí dalších částí (které již byli naštěstí potvrzeny) si dokážu utvořit nějaký lepší, celistvější pohled... Tak uvidíme.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 7 (2002) (epizoda)

Na novou generaci jsem si stále tak nějak nedokázal zvyknout, a její osudy jsou mi zatím docela ukradené. Linka okolo Irene získává definitivně dalšího nápadníka, možná že během seriálu vystřídá všechny z rodu Forsytů...

Světlo pro Světlušku 2021 (2021) (pořad)

Ve všech směrech dobře zvládnutý večer, od moderátorů, kteří opa působili sympaticky, přes dobrá hudební vystoupení, až po předtočené příběhy, které se narozdíl od Kapky naděje nesnažili vymlátit z lidí všechny možné emoce, a byli pojety velmi pozitivně a s příjemnou atmosférou.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 6 (2002) (epizoda)

U tohoto dílu je už třeba poznamenat jednu věc. Děj opět skočil o mnoho let dopředu, takže se celkově pohybuje v časové linii už několik desetiletí, ale většina postav nezestárla ani o den... Na scénu se dostává nová generace Forsytů (Potažmo dospěla ta dětská vrstva z minulých dílů), která mě zatím moc nezaujala.

Osada - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Podle upoutávky jsem se tohto dílu dost bál, jelikož to vypadalo, že v hlavní roli bude Arnoštka, ale naštěstí byla většinu dílu mimo, a děj táhnul hlavně Hynek, kterýho mi teda bylo chudáka chvíliemi až líto. Řekl bych, že většina kluků by se na to stejně vykašlala, a radši si to v klidu udělala doma, než absolvovat toto :) Potěšila mě také absence takových těch dosavadních hlavních postav (Myšička, Beretová, Holub, Nesvačilová), a že se konečně tvůrci zaměřili také na jiné postavy. Ač jsem měl velké obavy, tak zatím je to naopak nejlepší díl.

Kobra 11 - Team (2) (2021) (epizoda)

Na tenhle díl se dá oproti jiným dílům nahlížet hned ze dvou pohledů. První pohled je jako na klasický díl. Je to druhá část závěrečného dvojdílů této řady, v čase jsme se posununli o dost dopředu, což je u Kobry nezvyklý, a nový prvek. Tak je vidět, že se stále dalo udělat něco nového :) Potěšila i závěrečná honička, snad první pořádná v této řadě. Možná by Max byl vhodnější parťák, než Vicky :). Jinak to byl klasický Kobrácký díl, s několika šílenými zvraty ohledně vstávání z mrtvých, záchraně v poslední vteřině, "šokujícím" záporákem, korupcí u policie...Tak a teď druhý pohled. U tohoto dílu totiž opravdu poprvé reálně hrozí, že bude závěrečným dílem celého seriálu, a je dost vidět, že s tím tvůrci vůbec nepočítali, a pokud ano, tak vymyšlení takovéhoto závěru je na doživotní zákaz tvorby. OK, uznávám, takový konec by mě pro Semira nenapadl, ale tohle je úplný ústřel, a naprosto mimo v návaznosti na všechny předchozí díly. Takhle prostě Semir dopadnout nesmí... Nemluvě o tom, že pro pořádný závěrečný díl by bylo třeba hostů z řad herců z minulých epizod, a pořádnou nostalgickou a rozlučkovou atmosféru, a to tento dvojdíl vážne neměl.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 5 (2002) (epizoda)

Tvůrcům se podařilo udržet velmi vysokou kvalitu z minulého díla, a dost mě i překvapili, že potenciální zápletky klidně smetly se stolu, a opět se přenesli v čase o několik let dopředu. Rozjeli tak dosti překvapivou novou linku okolo Irene a starého Forsyta, která tak zabírá skoro celý díl, a klidně by si vystačila jako samostatný film. Závěr je pak sice očekávaný, ale i tak dosti dojemný.

Časové pásmo bylo změněno