• Thriller

Dobrý ročník (2006)

Napodruhé ještě lepší než napoprvé, zraje jako víno!A cesta do Provence mě letos nemine:-).

Troja (2004)

Kdyby pro nic jiného, tak pro charisma Achilla a Hectora a pro jejich famozní souboj rozhodně ano, jen toho Parise jsem měla chuť zastřelit.

Thelma a Louise (1991)

Nejvýstižnější slovo tohohle filmu je SVOBODA! Nádhera!

Madisonské mosty (1995)

Brilantní herecké výkony obou hlavních protagonistů!!!

Královna Margot (1994)

Syrové, až mrazí, ale nedá se od toho odtrhnout!Vynikající Adjani a ještě úžasnější Auteil.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Kate předčila má očekávání, i když to snad ani není možný. Jako Alžběta - dívka byla už tehdy nadpozemská, ale tady jako Alžběta - žena je snad ještě lepší!Člověk jí věří každý gesto, každý slovo a každej pocit. Ona je opravdu KRÁLOVNA!A Clive Owen mi sem jako mořeplavec sedl, nemůžu si pomoct. Kvůli tomuhle filmu jsem šla i do divadla na Čaj pro královnu, kde Alžbětu hraje Eliška Balzerová. A nevím, která z nich vystihla tu vzácnou a silnou ženu líp:-).

Východní přísliby (2007)

Mortensen naprosto neuvěřitelnej a ten film je lahůdka!!!Pro silný povahy, ale brutalita je tady snad poprvé namístě a nevadí, ba naopak, nějak by ten film bez ní neměl ty správný grády.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Od okamžiku, kdy jsem poprvé dokoukala a nahlas obrečela Vzpomínky, mám zatím nesplněnej sen - zažít na vlastní kůži nádheru v Tsavo.Tenhle film jsem viděla snad stokrát, stokrát ho obrečela a stokrát se mi zachvěly slabiny v okamžiku, kdy Redford na safari vstoupil poprvé do stanu k Meryl a řekl "Já tě strašně chci." A konec, kdy se mu na hrobě procházejí jeho milovaní lvi, mě pravidelně pokládá na kolena, krásnější a srdceryvnější scénu snad neznám! Pro mě naprostej filmovej skvost, kterej můžu kdykoliv a kterej patří jednoznačně do mojí Top 10.Komentáře Faidry a Kleopatry jsou přesné.

Babel (2006)

Japonská dějová linie mi do toho moc nesedla, i když silný to taky bylo,ale "Pittův" příběh byl famozní! Pitt sám tady prokazuje, že je pan herec a že není ve filmech jen pro okrasu a potěchu oka, ale že umí. Z trojice Iňárritových filmů mi tenhle přišel trochu slabší než předchozí dva, ale po opakovaném shlédnutí zjišťuju, že se mi to vlastně strašně líbí a váhám mezi 4 a 5*, zatím 4,5 a možná příště už 5.

Mamma Mia! (2008)

Kleopatra mi mluví z duše:-)!V podstatě blbina, ale tak podařená, tak nabitá skvělejma písničkama mýho mládí a tak plná štávy, energie, sluníčka a pohody, že to je vlastně povinnej doping pro všechny:-).Pán vedle mě v kině se chechtal na celý kolo a do rytmu podupávalo celý kino a všichni vylezli s takovejma připitomělejma úsměvama na rtech, no není to paráda:-)?A Meryl?Uvažte, že jí je skoro šedesát!!!!Tak takhle bych v jejích letech chtěla vypadat a řádit:-)!