• Thriller

Láska za časů cholery (2007)

Tak takovou hrůzu už jsem hodně dlouho neviděla. Jak tady někdo trefně poznamenal, před shlédnutím spalte:-).A to je Javier Bardem můj oblíbenec. Jak je v Hlasu moře vynikající a ve Vicky, Christině, Barceloně přímo neodolatelně sexy, tak tady je tak děsně přitroublej, že se na něj nedá dívat. Doufám, že už nikdy nevezme tak příšernou roli:-).Láska, co trvá věky a přenáší i hory?A sex v důchodovém věku? Tak to si příště mileráda odpustím:-).

Dvojí hra (2009)

Ušlo to, ale s Michaelem Claytonem se to nedá srovnat. Tempo vleklé a na můj vkus už je to překombinované. Nicméně vyložená nuda to není:-). Jak tady už někdo řekl, dvojice Wilkinson - Giamati je výborná a Owen s Robertsovou jim jen sekundujou, i když se na ně kouká dobře:-).A strašně mi to připomínalo Oceanś Eleven, ovšem ti byli mnohem, mnohem vtipnější a chytřejší.

Černý korzár (1976)

Černý korzár alias Kabir Bedi byl moje první velká platonická láska:-).A ten film můžu i dneska, hudba nádherná a neztratilo to kouzlo na rozdíl od spousty amerických spektáklů.

Once (2007)

Skromný a nenápadný klenot.Radost poslouchat!.

Milionář z chatrče (2008)

Trochu váhám s pěti hvězdami. I když mě to hodně oslovilo, tak 4 a 1/2, protože Gran Torino to prostě ještě není:-).Ale jinak chytrý a nádherně nasnímaný film, výborní, i když zcela neznámí herci a nápaditost, před kterou smekám.Moooc příjemný zážitek a to jsem to neviděla na velkém plátně. Kdyby jo, asi bych dala za pět:-).

Předčítač (2008)

Ne přímo zklamání, ale jak tady už někdo řekl, jestli Kate měla dostat Oscara, tak ne za Předčítače, ale za Revolutionary Road.Tady opravdu ukazuje víc holý zadek než herecké umění. Silné téma, ale nějak mě to nezasáhlo na správném místě. Možná je to i tím, že mi neskutečně lezl na nervy ulízanej a úchylně vypadající Ralph Finnes a příběh chlapečka, kterej se takhle hluboce osudově a na celej život zamiluje, mi přišel fakt hodně přitaženej za vlasy. Pokud srovnám s ostatními oscarovými filmy, nelze než říct, že tady to bylo s tolika nominacemi podle mě šlápnutí vedle.Oč víc by si nominace i sošky zasloužil Clint a jeho bravurní Gran Torino.Po opakovaném shlédnutí jsem si názor jen potvrdila. Pro mě naprosto prázdnej příběh, sorry.

Gran Torino (2008)

Tak tohle je Mont Everest Eastwoodova hereckého i režijního umění!!!!A Clint je jako ten jeho sporťák Gran Torino z roku 1972, prostě přenádhernej veterán.Naprosto jednoznačně nejlepší film roku, ne - li posledních pěti let. Fakt mě dostal na kolena, brečela jsem ještě hodinu po závěrečných titulcích, písnička na konci mě odrovnala.Diamant mezi filmy, pro mě za šest hvězdiček:-).

Zelený led (1981)

Když jsem byla v pubertě, milovala jsem Ryana O'Neala právě kvůli tomuhle filmu:-).Přišel mi tak neuvěřitelně sexy, že jsem šla na Zelený led asi 5x během jednoho měsíce:-).A kupodivu i dneska se mi ten film zdá výbornej a Ryan pořád stejně sexy:-). Potěšilo mě, že je film na DVD, určitě ho zařadím do své filmoteky a moc ráda se zase podívám.