Volte mě! (2012)

Nadprůměrná komedie, patří k těm u kterých je vhodné vypnout mozek, ale některé vtípky tam byly dost dobré :)

Ip Man (2008)

Naprosto skvělá oddechovka s výborně vykreslenou výpravou v tehdejší Číně.

Apokalypsa (1979)

Nejlepší je hudba od The Doors v úvodní sekvenci. Robert Duvall jako plukovník magor se mi taky líbil. Jinak je to dost dlouhé a konec je na mě moc rozvláčný.

Goyovy přízraky (2006)

Další film dokazující, že Forman je velký režisér. Pozval si skvělé herce a natočil velmi zajímavé dílo!

Lovci hlav (2011)

Jeden z nejlepších představitelů toho, jak má správná norská detektivka vypadat! Celý film jsem byl v kině zaražený do křesla a koukal s otevřenou pusou na to co se děje!

Děcka jsou v pohodě (2010)

Velmi příjemná oddychovka, ale nebude to žádný z těch filmů, které člověku zůstanou v hlavě delší dobu.

Vražedná stěna (2008)

Moc se mi na filmu líbilo zdařilé zpracování života v tehdejší době. Ať už život horolezců (mimochodem tito herci na mě udělali velmi dobrý dojem) a členů vojenské jednotky v Německu nebo příšerná povrchnost novináře Araua. Příběh je od poloviny navíc zasazený do krásného kraje Jungfrau ve Švýcarsku. Vzhledem k tomu, že jsem tam nedávno byl, tak jsem poznával všechny možné detaily z těchto míst, což člověku docela zpříjemní film. Celkem mě překvapilo, že v době kdy se odehráva film (1936), zde byla železnice na Jungfraujoch. Na wikipedii jsem se pak došetl, že tato železnice už byla stavěna před 1. světovou válkou. Jediné, co mě mrzelo bylo to, že jsem si zde na csfd přečetl v zajímavostech jak to dopadne, takže jsem byl trochu připraven o nějaké překvapení. Na můj vkus je možná tento film až příliš dlouhý.

Rodinná oslava (1998)

To je slabota! A víte proč? Protože Dogma 95 je tragicky špatný nápad. Neškodí tomu ale jen dogma, ale celkově je to dost nedůvěryhodné, herecky slabé (i když Christian je docela týpek) a neskutečně nudné. Jediné co člověka zvedne ze židle je, když někdo ťuká na skleničku.

Zlo mezi námi (2003)

Jeden z nejlepších severských filmů, co jsem viděl. Dal by se tematicky zařadit mezi německý film Die Welle a estonský Klass.

Na doživotí (2007) (seriál)

Super humor a slovní hříčky :-)