Smallville (2001) (seriál)

Prvních několik sérií nic moc, takové praštěné a se Supermanem to mělo společného fakt málo. Pak se vše nějak zvrtlo a během pár sérií se z toho stal celkem hodně slušný seriál (asi od 6. série). Z prvních pěti jsem viděl sotva pár dílů, ale na ty poslední se koukám, a tak je výsledné hodnocení za tři hvězdičky. Pokud to tak bude pokračovat, možná zvýším (i za nádhernou Ericu Durance - podle mě nejhezčí Lois Lane)......Asi po dvou letech jsem si vzpomněl, že něco takového existuje, ale vůbec mi nechybí, že jsem za tu dobu neviděl ani jeden díl. Proto snižuju na 2*.

Vraždy v Oxfordu (2006) (seriál)

Na Midsomer to samozřejmě nemá, ale pokud to nesrovnáváte, tak je z toho další kvalitní britská detektivka. Dokonce z prostředí univerzity, a proto v každém díle je určitá dávka sofistikovanosti a tentokrát chytrý kolega má celkem vtipné postřehy. Prostě jiné Midsomer, ale také skvělé.

V pravé poledne (1952)

Jeden z vrcholů amerického westernu. Pro někoho nudný, ale já cítím v každém momentu určitou nervozitu, která se stále stupňuje. A utáhnout western ve své podstatě jenom na kecech, to je setsakramentský kumšt. Klobouk dolů.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Skvělý, napínavý a velkolepý film, na který je každá bondovka krátká. V dnešní době jsou sice některé triky úsměvné, ale bez nich by to nebyl tak úžasný film.

Daredevil (2003)

Jako nic proti Afleckovi, nikdy mi nevadil, ale tohle mi fakt nesedlo. A nebylo to jen Afleckem, nějak mi tam nesedli žádní herci. Všichni až moc komičtí. Příběh naprosto bizarní, snaží se být příliš akční, ale nemá na to. Místy jsem se válel smíchy, a to dokonce i u "smutných" scén. Vlastně tu jednu hvězdičku dávám jen a jen za scénu, kde Farrell vyřešil žvanící babičku. No, jako komedie by to ušlo, a to ještě byl lepší Mystery Men.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Silné dílo, které staví převážně na skvělých hercích a typicky Vávrovských detailech. A ruku na srdce, v barevném filmu by to vůbec takhle nevyznělo. Z herců mě nejvíc uchvátil Lohniský, Šmeral a Kemr - ti byli naprosto dokonalí.

Malý velký muž (1970)

Westernová legenda o životě jednoho normálního chlapíka mezi Indiány, pak zas bílými, pak Indiány, atd. Nečekal jsem, že výborná knížka půjde převést do filmové podoby s takovou lehkostí a přirozenosti. Hoffman opět exceluje, ale to není nijak výjimečné. Škoda, že nebyl zpracován i trochu horší 2. díl.

Mlčení jehňátek (1991)

Pustit si to sám v domě v noci asi nebyl nejlepší nápad, ale ustál jsem to :-) Hopkins úchvatně slizký a Jodie do filmu vnáší ono lehké erotično. Nejvíc mě překvapil Ted Levine, kterého mám zafixovaného jako inspektora z Monka, i když mu většinu filmu přebral Hopkins jako vrah, psycholog a učitel v jednom.

Ve jménu otce (1993)

Film zčásti o uvolněnosti 70. let a také o paranoidním (a zcela pochopitelném) jednání britské policie a soudu. Ti se rychle snaží obvinit zlodějíčky z Belfastu. Po Lewisově výkonu jsem se ještě dlouho nemohl vzpamatovat. Kdyby ten film neměl tak profláklé téma dal bych za zpracování 5*.

Mise (1986)

U tohohle filmu jsem se hodně bál, že se zklamu. Hrozně moc jsem od něj čekal a nemohl jsem se dočkat až se k němu dostanu. Nezklamal mě a dokonce i překvapil. První půle je klidnější a člověk se může kochat nádhernými scénami podbarvenými úžasnou Morriconeho hudbou a druhá je akční, bojovná, ale přesto hluboce procítěna.