Hra (1997)

Hra zpočátku vypadala slibně, a pak už to šlo dolů. Konec mě naprosto zklamal. Podle mě naprosto zbytečný film, protože i ta největší blbost má na konci většinou nějakou pointu. Tady jenom slova: "nemoh jsem tě nechat takhle žít." Slabota.

Vinci (2004)

Hezký, chytrý, lehký a evropský film, který ve mně zanechal krásný a klidný pocit zadostiučinění. Moc přívlastků? I ty nestačí. Film, který kráčí ve šlépějích staršího Podrazu a britských Podfukářů.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Příliš patetický a do srdce bijící útok na Oscary. Tenhle film, jehož plusem je krásná atmosféra začátku století a celkem slušní herci, se snaží dostat cenu akademie, tak usilovně, až mi z toho bylo špatně ( a přitom se řezal smíchy). Občasné odkazy na Forresta Gumpa ("máma vždycky říkala: Nikdy nevíš, co tě potká"; postava pseudoporučíka Dana; také to, jak se dostal z křesla na nohy a začal chodit - málem jsem zakřičel Běž, Forreste, běž) mě opravdu dostaly. Scéna v Paříži, jež je překotně vyprávěna a la Amélie z Montmartru, mě zase dost pobouřila. Konec to opět trochu zachránil. Podle mě dost nevyrovnaný film, který si ty tři Oscary zasloužil, ale víc fakt ne, protože ani jednou ve mně nevyvolal nějaké hlubší emoce. Skvělé osvěžení byl ten stařík, co do něj 7x uhodil blesk:-) 3,4*

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Mě se to líbilo. Jako Indyho fanda nemůžu jinak, prostě mu prominu všechny nedostatky. Za tu dávku nostalgie, co jsem zažil, Indymu dávám všech 5. Subjektivní hodnocení, taky hodnocení.

Schindlerův seznam (1993)

Jeden z nejtvrdších a nejemocionálnějších snímků všech dob, aspoň pro mě. Naprosto úchvatná černobílá kompozice v člověku vyvolá poci autentičnosti dokumentu. Skvělé herecké výkony, zvlášť Fiennese už nikdy nebudu mít rád. Jedna z prvních scén, ta, kde Schindler pozval v baru ke stolu důstojníky s nějakou slečnou, měla atmosféru Casablancy. Proto těch 5*, ale už to asi nechci vidět znovu.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Krásné zpracování, ale musím se přiznat, že poslední dobou už jsem tímto příběhem až moc přeplněn a překoukán. Kdyby to dávali řidčeji, hodnotil bych výš.

Byt (1960)

Úsměvná romantická komedie, která omání svým zvláštním půvabem snad každého. Ačkoliv se na romantické filmy nerad dívám, rád udělám výjimku u těch starých a zatím jsem se nezklamal.

Strážce plamene v obrazech (2006)

Když se spojí kvalitní hudba a nápadité video, může vzniknout nejoriginálnější hudební DVD na trhu. A tady se to povedlo.

Walk the Line (2005)

Hodnotím nejvyšším hodnocením, protože jsem čekal normální biografický film, ale dostalo se mi vrchovaté porce emocemi nabitého života jednoho z nejzajímavějších amerických zpěváků. Tenhle film mi otevřel cestu k Johnymu Cashovi, a proto ho hodnotím tak vysoko.

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Nebojím se plného hodnocení, protože takhle jsem se u filmu nezasmál už dlouho. Asi nejlepší Richardův film s krásnou Jane Birkin a skvělým scénářem. Nejvíc mě pobavila scéna při operaci, kterou prováděl Richardův otec, když se dozvěděl o avantýrách svého syna. Proudy krve a pak... DNESKA NEJSEM VE FORMĚ.:-)