Grimsby (2016)

Jít na tenhle film a neznat humor Sachy Barona Cohena, tak to musí být pro diváka naprosto neuvěřitelný šok. Každopádně já mám tohoto komika hrozně rád a nevadí mi ani jeho svérázný smysl pro humor, který je tu vyšperkován do té nejfekálnější podoby, s čímž nemám žádný problém. Bohužel oproti jeho předchozím počinům mi tato postava příliš nesedla, přišla mi až moc tuctová a narychlo splácaná, i když uznávám, že jsem se chvílemi hodně smál. Každopádně jako celek mě to moc nechytlo a podobně laděné pokračování Zoolandera mě bavilo o trochu více. Moje hodnocení 60%.

Steve Jobs (2015)

Kdyby byl Apple ideologie, tak by to šlo brát za velmi zdařilou propagandu, za kterou by se nestyděla ani Leni Riefenstahlová. Steve Jobs byl geniálním jedincem, který si jeden či dva filmy určitě zaslouží. Problémem je to, že pokud jste předtím viděli nějaký dokument, tak toto převážnou většinu stopáže protrpíte. Důvodem je to, že se v tomto novém počinu Danny Boyla nic nového nedozvíte a tvůrci se snaží pouze vykreslit, proč byl Steve Jobs, jaký byl. To bohužel bystřejší divák pochopí v prvních patnácti minutách a dále se jenom utápí v ubíjejících dialozích. Za mě rozhodně mnohem horší zpracování než to s Ashtonem Kutcherem. Moje hodnocení 50%.

Stíhači Red Tails (2012)

Tak tohle bylo jedním slovem špatné. Nemám žádný problém s tím, že je tento film věnován skupině černošských letců, kteří celý film házejí tupé a rádoby vtipné hlášky, ale jestli si takhle američtí tvůrci představují válku, tak je mi jich opravdu líto. Samozřejmě natočit takovýto film bez digitálních efektů by v dnešní době asi nešlo, ale Red Tails je krásným důkazem toho, že s ničím se to nemá přehánět a pokud to nemá vypadat jako podprůměrná videohra popírající jakékoliv zákony boje, tak to musí dostat nadprůměrně zručný tvůrce, do kterého měl v době vzniku Anthony Hemingway ještě na míle daleko a nespasil to ani George Lucas v pozadí. Moje hodnocení 25%.

Zoolander No. 2 (2016)

To je tak hloupé, až je to zábavné a to chvílemi opravdu hodně. Pokud se někomu líbil první díl, tak v tomto dostane prakticky to samé se všemi známými tvářemi, ale ještě ve zběsilejší jízdě, která chvílemi sice ztrácí tempo, ale to jí za nejbláznivější roli Willa Ferrella v klidu odpustíte. Moje hodnocení 60%.

Hardcore Henry (2015)

Pokud si někdo myslel, že pořádný akční film může vzniknout pouze ve Spojených státech, tak ještě neviděl tuhle ruskou nonstop jízdu, která hravě nakope zadnice převážné většině amerických akčních filmů za posledních několik let. Hardcore Henry je nápaditý a ojedinělý film, ve kterém se od prvního záběru až do závěrečných titulků neustále něco děje a počet mrtvých přestanete počítat po první čtvrt hodině. A závěrečná scéna? Ta předčí v brutalitě i Quentina Tarrantina a jeho Kill Billa. Upřímně jsem si film natočený z prvního pohledu vždy přál, ale zároveň jsem se toho hodně obával, jelikož pokud by to dostal neschopný režisér, tak bych se v kině také mohl znovu podívat na to, co jsem měl k obědu. Každopádně v tomto případě to filmu neskutečně sedlo a chvílemi jsem se sám přistihl, jak hledám ovladač, abych Henrymu také trochu pomohl. Moje hodnocení 80%.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Typická komedie od Monty Pythonů, chvílemi naprosto geniální, ale chvílemi rovněž šílená nuda ztrácející se sama v sobě. Bohužel mě jejich putování za Svatým králem příliš nezaujalo, i když uznávám, že začátek filmu je naprosto geniální a je škoda, že se skvělé tempo ve druhé půli dočista vytratilo a já už se ke konci hrozně nudil. Každopádně upalování čarodějnic, vzdorní Francouzi a Černý rytíř pobaví vždy. Moje hodnocení 60%,

Robocop (2014)

Josého Padilhu a jeho osobitý styl mám hrozně rád, ale tohle je neskutečná střela mimo terč. Nevím, jakou volnost dostal při režírování a upřímně je mi to jedno, ale toto spíš vypadá, že si ho tam dosadili pouze jako loutku za kameru a pusu mu přelepili lepící páskou, jelikož tohle mi k němu jednoduše nesedí. Chvílemi je to sice drsné a některé akční momenty mi jeho surový styl připomínají, ale ta omáčka kolem? To je tak hloupé, že i předloha z osmdesátých let oproti tomu působí jako sofistikované dílo. Navíc je to dvě třetiny filmu šíleně nudné a prokousat se tou omáčkou k závěrečné akci chce pořádný kus trpělivosti. Moje hodnocení 25%.

Na život a na smrt (2013)

Upřímně je mi jedno, jestli chtěl Peter Berg natočit ódu na speciální jednotky armády Spojených států a filmu dokážu odpustit i ten přehnaný patriotismus, ale to to proboha nemohl pan režisér natočit trochu důvěryhodněji? Ne, že by filmu chyběla akce a ze začátku je to celkem uvěřitelné, ale když na vás tvůrci ze všech stran křičí, že je to podle skutečné události, a pak začnou hrdinové padat ze skal v takovém stylu, že při prvním pádu by si všichni přelámali páteř, tak to celé ztratí na věrohodnosti a začne to připomínat nové zpracování Ramba. Každopádně nechápu, proč si tyto přehnané momenty nemohl režisér odpustit, jelikož na kvalitě ničím nepřidávají, ale pouze ubírají. Moje hodnocení 60%.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Pilotní díl byla jízda, která měla skvělou atmosféru a ukazovala tak trochu jiný pohled na svět řídící se do spárů zombie. Ona svým způsobem celá první série byla z tohoto pohledu zajímavým počinem, přestože plná nesympatických herců, které bych nejradši nechal sežrat první chodící mrtvolou. Druhá série bohužel spadla do rutiny známé z původního seriálu, ale vzala si z něho pouze to špatné a šíleně nudné. Moje hodnocení 35%.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Válečná komedie, která bohužel šíleně zestárla a všechny moralistické momenty už dnes působí hrozně směšně, ale ne tak, jak to tvůrci zamýšleli. Těžko říct, jestli to v době vzniku působilo jinak. Každopádně Robin Williams si roli drzého a neposlušného vojína za mikrofónem užíval a já se při jeho kreacích celkem bavil. Vidět tento film o dvacet let dříve, asi bych hodnotil jinak. Moje hodnocení 65%.