Žena v kleci (2013)

Marná sláva. Skandinávci zkrátka takovýto styl umí. Ať jsou to Dánové nebo někdo jiný. Úžasná atmosféra, chytrá a nepřehnaná zápletka, dva solidní herci, drsný psychouš jako záporák a postižený bratr oběti. Trocha zmínky o Česku potěšila. První díl trilogie dosavadní určitě splnil všechna má očekávání. Moc jsem zvědavý na Zabijáky i na Vzkaz v láhvi. Jen více takovýchto počinů.

Ten kluk (2007)

Depresivní příběh, který rozhodně zaujme. Ovšem, když už začínáte mít docela příjemný pocit, že bude ten sympatickej Andrew Garfield mít trochu lepší život, tak vás tvůrci znovu srazí na zem. Garfield roste, a je čím dál tím lepší. Velký talent! Nicméně, tento film není ničím extra výjimečný. Je to dobře natočeno, dobře obsazeno, ale nic, co by si člověk pamatoval dýl.

Memento (2000)

Christopher Nolan prostě umí. memento má všechno, co potřebuje podobný film mít. Originální myšlenku, dva kvalitní hlavní herce, zajímavé prostřihy, celkem slušný spád a hlavně výborný a nečekaný konec. Nevím, proč tomu nedám 5*, určitě by si je ten film zasloužil, ale pořád to nebylo tak úžasné, jak mohlo být. Nicméně kousek velmi slušné filmařiny. Myslím, že moc podobných filmů se nevytvoří.

Filosofové (2013)

Achjo, to byla zase blbost. Špatný pocit z filmu je o to větší, že se snaží si hrát na hlubokomyslnou věc, která má lidi donutit přemýšlet. Potom jim řekne, že je nejlepší se vzepřít rozumu, přesto že to bude znamenat zánik a potom vám řekne, že i když vás všichni odsoudí k smrti, vy budete v pořádku a ještě s šesti buchtama na ostrově. Nakonec se váš krutý a asociální profesor, který miluje samolibou krávu, rozhodně zabít, ale nemá na to. Ono se na to dalo koukat, ale je to prostě stupidita. Tenhle experiment byl kravina. O hercích nemluvě.

Amadeus (1984)

Skvělé herecké výkony. Nádherné kostýmy. Libozvucna hudba. Mozartuv smích.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Tak co si budeme povídat. Je to hrozné. První dva díly se ještě daly snést. Ale trojka a čtyřka už jsou vyloženě stupidity. Začátek nebyl špatný, ale potom začalo debilních 40 minut totální kraviny. Potom se znovu začalo zdát, že by se to mohlo zvrhnout na velmi slušný závěr, ale v tu ránu bum. Jedna blbá scéna byla střídána další ještě blbější. Když už to na konci vypadá, že to bude nejtupější závěr série, vyloudí tvůrci alespoň špetku důvtipu a humoru a trochu zmírní naštvání z celého filmu. Herecky je to totální odpad. Kanibaloidní postižáčci nejsou špatní, docela dobře vypadají a hezky vrčí. Prostředí sanatoria je vyloženě dobré, na tom se dala postavit mnohem slušnější atmosféra. Věřím, že pětka a šestka nebudou horší.

WWE SummerSlam (2013) (pořad)

Kane vs. Bray Wyatt - 2,5*, Damien Sandow vs. Cody Rhodes - 4*, Alberto Del Rio vs. Christian - 3*, Natalya vs. Brie Bella - 1*, CM Punk vs. Brock Lesnar - 5*, Kaytlin a Dolph Ziggler vs. AJ a Big E - 2*, John Cena vs. Daniel Bryan (vs. Randy Orton a HHH) - 4,5*.

Štvanec (2003)

Tommy Lee Jones je nevoják, co učí vojáky, jak zabíjet, aniž by on sám někdy zabil. Celý ten příběh je honička na psychopata (asi, vlastně jsem na to nepřišel, jestli měl schízy nebo ne), který dokáže být neviditelný, rychlý jak vlk a mrštný jak kobra. Což o to, Benicio Del Toro je naprosto famózní. On prostě tohle umí jako nikdo, ale scénář filmu je děravý, nedokončený. William Friedkin jako režisér už udělal lepší kousky bych řekl. Možná už jsem z generace, která tohle neocení, když tady čtu, že jde o oldschool. Nicméně je to průměr, až podprůměr.

Švýcarák (2016)

Úžasně ujetá záležitost! Oba herci jedou na max. Nemusí to chytnout každého, ale já byl nadmíru spokojen.

Motelové pokoje (2012)

Příšerná podívaná. Totálně zbytečný film. Obsazení je super. hirsch, Kristofferson, Fanning, Dorff.. Ale to, co z toho vzniklo je jeden z nejnudnějších kousků, co jsem kdy viděl. Mysteriózní to není ani omylem, thriller prakticky také ne. Těžko se mi hledá pozitivum. Jediná hvězda je proto, že jsem to dokoukal, i když udržet u toho pozornost bylo prakticky nemožné. Nezačínalo to špatně, ale čím dál, tím více se to propadalo do totální sr*čky.