Druhá šance (2012)

Asi jsem ještě moc mladý, abych dokázal tenhle kousek ocenit. Rozhodně je pravda, že David Frankel je na podobné filmy odborník a obsazení a výkony Meryl Streep a Tommy Lee Jonese jsou jako vždy výborné. Dále také skvěle sekunduje Steve Carell. Vlastně od začátku jsem věděl, že to nebude úplně podle mého gusta, ale doufal jsem alespoň v nějakou dávku příjemného humoru a vtipů, ale vůbec jsem se toho nedočkal. Za třicet let by se mi to možná mohlo líbit, ale takhle jsem se vůbec nedokázal bavit.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (2009)

18% mi přišlo kruté, ale potom, co jsem viděl se už tolik nedivím. S opravdovým garfieldem to má společného pramálo. Vtipných okamžiků je minimum a výtvarné pojetí je lehce odpudivé. Tento film se na Garfieldovi přiživuje jako nenažraný parazit. Nicméně, když odhlédnu od toho, co to mělo být, tak se to dalo vidět a jako samostatný film, bez návaznosti na líného kocoura by to nebylo tak zlé.

Intimní past (2011)

Obrovské zklamání! Herecky zvládnuto výborně. Skvělý hlavní úchylák J.D.Morgan, krásné vypracované tělo Hilary Swank a vždy skvělý Chris Lee. Atmosféra chvilkami také byla dobrá, ale vše ostatní - hrůza! Nudný příběh bez akce, který neměl ani dostatečně líbivé zakončení. Neznámý finský režisér ničím nepřekvapil. Doufal jsem v thriller, u kterého budu napjatě čekat, čeho se ve scéně leknu a jediné takové scény byly tři. Třikrát si Hilary vlezla do vany a třikrát se na to dalo koukat. Jinak nuda, nuda a velká nuda.

Kick-Ass (2010)

Velmi originální snímek, který určitě všechny překvapil. Matthew Vaughn ukazuje, že jako režisér zvládá velké filmy s lehkostí. Kick-Ass plní roli takové drsnější komedie vskutku dobře. Jediné, co mi na filmu trošku chybělo byli kvalitnější herci, protože Nicolas Cage to nemohl utáhnout sám a bylo to vidět, protože nejvtipnější scény se bez něj neobešly. A druhá měnší výtka by směřovala na délku filmu, protože tam byly pasáže, kdy jsem se docela nudil. Nicméně se jedná o věc, která je naprosto jedinečná ve světě filmu, takže se docela těším na druhý díl.

Addamsova rodina (1991)

Jeden z filmů mého mládí. Dokonalá atmosféra, skvělý vtip a náramné herecké výkony, především začátky akriéry Christinny Ricci. Moc jsem se u toho bavil a budilo to jistou nostalgii, ale zároveň jsem zjišťoval, že kdysi mě bral tento film více. Nicméně poctivé 4* za dnes již klasický snímek, který vždy a každého musí potěšit.

Lhář, lhář (1997)

Nejsem úplně fanouškem Jima Carreyho, ale uznávám, že ty jeho filmy se dají vidět a relativně pobaví. To platí i u tohoto "díla". 90 minut uteč docela rychle, vy se párkrát zasmějete a o ničem nemusíte přemýšlet. Je to hodně moralistické, hodně americké a hodně "happyendovské". nakonec jsou šťastní naprosto všichni a všichni k tomu došli správnou cestou. Neurazí, ale nenadchne.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Akčňák, kterých jsou desítky. Ničím vyloženě nezaujme, ale jedním se liší. Tvoří ho všichni ti nejlepší v tomto žánru. Stallone, Willis, Arnie, Statham, Lundgren, Norris, Jet Li a JCVD. Neskutečné spojetí těchto legend akce. Hodně se střílí, hodně se kope, bouchá a bodá nožem. Spousta výbuchů, obrněných aut, bombardování z letu, drsných hlášek a nepříliš přesvědčivý a zajímavý příběh. Oproti jedničce to hodně upadlo, protože u ní stačila ta parta klasických herců, ale když podruhé dostanete to samé, není to úplně správně. Nicméně z obdivu ke všem těm hercům nakonec dávám 4*, ale doufám, že trojka bude lepší.

96 hodin (2008)

Skcvělé akční drama s drsným naturalistickým příběhem. 15 minut se prakticky nic neděje a najednou bum! Zbylých 80 minut je to svižné a napínavé. Liam Neeson je výborný, ale stále a nikde ho nemohu překousnout jako bad-ass hrdinu. Prostě se mi na to nehodí. Tento film, ale rozhodně není postaven na obřích hercích a hereckých výkonech. Jedná se o jednoduchý příběh z francouzského podsvětí, kde albánci obchodují s bílým masem. Hodně soubojů, hodně střílení, všichni mají obleky a hromady peněz. Jsem velmi zvědavý, jak se tvůrci a nový režisér popasovali s dvojkou.

Přehlídka děsu (2011)

Vskutky chytrý humor. Film, který si bere na paškál snad všechny hororová cliché. Nutno říci, že to dělá pěkně od podlahy. Je vidět, že se sešla skupinka lidí, kteří se chtěli pouze vyblbnout. Nic hlubokého se v tomto snímku hledat nedá, protože se nejedná o žádný pokus někoho oslovit či vytřískat z někoho kupu peněz. Je to vyloženě jen o zábavě. První příběh o obří spermii nebyl úplně příslibem kvalitní zábavy, ale nakonec se z něj nevyklubalo to nejhorší (2*). To nejhorší přišlo s druhým příběhem. O teplých medvědodlacích. Při této části filmu jsem měl sto chutí to vypnout, ale vydržel jsem (0*). A je dobře, že jsem vydržel, protože Hitlerstein byl naprosto dokonalý a vtipný! (5*) Závěrečným hovnofilmem mě zase hnaly myšlenky na dřívější ukončení (0*), ale když jsem viděl, že hovna spláchli a začal se odvídej děj, který byl na pozadí, nechal jsem to běžet. A znovu jsem dobře udělal, protože ze zombie apokalypsy, vytřískali tvůrci také nejvíc, co šlo (4*). Suma sumárum: Šlo se tím docela zabavit, ale nikdy to už nechci vidět!

Madagaskar 3 (2012)

Málokdy to tak bývá, ale pro mě jde Madagaskar díl od dílu více nahoru. Jednička byla fajn podívaná, ale moc sjem se nezasmál. U dvojky jsem se zasmál, ale zase příběh nestál za moc. Ale třetí díl mě dostal! Tvůrci do toho vrazili hodně a vyplatilo se jim to. Příběh, vtip, skvělá muzika. Nejlepší z dosavadní trilogie a i když je to málo pravděpodobné, doufal bych ve čtvrtý díl! Je to barevnější, akčnější, dojemnější, vtipnější, paroduje to skvělé filmové cliché, cekově je to velkolepější. Jediný kaz jsem nenašel!