Jógiša X no kenšin (2008)

Perfekcionistické a pozoruhodné. Vnitřní náboj snímku skvělé doplňují dva intelektuálové, kteří se ocitají v souboji myšlení a morálky. Výborná hudba v kombinaci se silnými scénami vytváří to pravé fluidum. Obrovský přesahující a s filosofickým etosem natočené....prohra je někdy výhra.

Město zločinu (2009)

Nevýhodou je velmi pomalý rozjezd. Časem se však děj dostane do slušných obrátek a začne Vás zajímat osud jednotlivých figurek na šachovnici. Člověku musí brát s rezervou některé zlomové okamžiky, které jsou až dětinsky natočeny a působí nedůvěryhodně v jinak realistickém prostředí asijských mafií z Japonska, Taiwanu nebo Číny. Zejména v druhé půli svižný snímek, a proto 3,5 *. Ke 4 * chyběl kousíček.

Bruno (2009)

Čekal jsem trapnost, leč zrodilo se překvapení. Bruno dělá z ostatních lidí korunované pitomce. Ti se sami zesměšňují neuvěřitelných způsobem a hlavní hrdina přitápí pod kotel. Brutální a pravdivá sonda do různorodých společenských témat je fascinující. Chuťovky typu mexičtí židlolidé se jistě stanou kultovními. Tvrdé a vtipné - neotřelá kombinace. 76%.

Generace X (2005)

Neurovnaný mix kritiky konzumní společnosti. Člověk se u toho nebojí, nesměje a hlavně nevěří emocím. To co se podařilo v Americké kráse se bohužel zde nevyskytuje. Pravda, je to velmi těžké balancovat na komplikované hraně sociálního dramatu. Konzumní materialistický život je vděčné téma sarkastické kritiky, když se však nepodaří vystihnout pravou podstatu problému vznikne s toho snímek Generace X. Ještě bych parafrázoval Bohuša: "oni si snad budou stěžovat, že se mají u mě dobře"! Je sice hezké prožívat emocionální a pseudofilosofické problémy hlavních hrdinů, ale co mají říkat lidi, kteří opravdu nemají hmotné zabezpečení a bojují každý den o žití. To pak v tomto kontextu přijde tento film směšný, tím však neomlouvám bezduchost umělohmotných lidí na jedno použití.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Detektivka s více dějovými linkami. Stopáž je dlouhá, ale nenudí. Plusem je kvalitní zpracování explicitního násilí a bonusové prvky, které se běžně v tomto typu filmu neobjevují. Pěkné a epické.

District 9 (2009)

Našlapané prostředí jihoafrického slumu plného mimozemšťanů tvoří superoriginální zápletku. V pozadí jsou politické, rasové i ekonomické faktory, což u sci-fi není běžná věc. Několik vrstev scénáře se dobře doplňuje. Těším se až se dozvím více o životě kreveťáků. Jediným negativem je občas slabší slepení příběhu, kdy si režisér vypomůže nerealistickým řešením situace dvou hlavních hrdinů. To však není závažné pochybení.

Návrat do budoucnosti (1985)

To nejlepší, co Hollywood může z osmdesátek nabídnout. Nesmírně zábavné, zároveň chytré, chytlavé...nádhera :) . Nezestárlo to - pořád je tento film pro budoucnost a bohužel i záblesk skvěle kinematografie minulosti, která se nikdy nevrátí...95%.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004) odpad!

Snímek, který jsem opravdu vidět nechtěl. Cesta do Itálie v autobuse byla však nekonečná, a tak došlo i na toto veledílo. Stupidní a velmi špatně zahrané. Prostě tady se nepovedlo vůbec nic.

Pražská 5 (1988)

Vesměs ujetost a blbost. Zejména druhá, třetí a čtvrtá část. Za trochu pozornosti stojí Karlštejn a zejména pátý díl Na brigádu, kde je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dobrá parodie na budovatelský elán 50. let. Šteindler je jako vypravěč a moderátor perfektní. Plakát je vtipný :) . 34%.

Michael Jackson: Number Ones (2003) (video kompilace)

Kvalitní přehled, kde je to nejdůležitější, aby to bylo na 5 *, tak by tam muselo být i něco navíc a to není. Nejlepší komentář: J*A*S*M :) .