Nesmrtelná Callasová (2002)

Franco Zeffirelli je opravdu masér. I v osmdesáti letech dokáže z filmu, co nemá moc co nabídnout mužům, vytěžit maximum. Také nesmím opomenout vynikající herecké výkony Fanny Ardant a Jeremyho Ironse. Opravdu velmi zajímavý film.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Nejhustší Seagal a že to kurva stojí za to. Má to takovou depresivní atmosféru a až nechutně skvělého záporáka v podání Williama Forsythea. Navíc si tu Seagal možná nejvíc vychutnává křupání kostí. Prostě super akční podívaná.

Transformers: The Movie (1986)

No jako vzhledem k náklonosti, které chovám k hračkám transformers, kterých jsem měl jako malý pívo doma několik, to nesetřu, ale byla to dost velká nuda. Animace už na tu dobu dost slabá, ale to by tak nevadilo. Spíš je to strašně chaotické a jak jsem řekl, tak i nudné. 50%

Na stojáka (2004) (pořad)

Já nevim mně se z toho dělá nějak blbě.

Jáma (2003)

Velmi zajímavé drama, které mě dokázalo celkem úspěšně zdeptat. Občas mi přišlo, že koukám na něco jako Město bohů, ale zase až takové psycho to není. Nicméně po herecké stránce brilantní.

Matrix Revolutions (2003)

Jednička byla bomba a dvojka ještě šla, ale tohle. Film už si to u mě podělal tim, že se skoro celý odehrává v Sionu a to mi nějak na chuť nepřišlo, ae budiž, jenže ono je toho mnohem víc. Ta bitka se sentinely mi přišla strašně nízkorozpočtová, finále Smith/Neo byla sice o něco lepší, ale furt podle mě průměr. Ostatní herci kromě Huga Weawinga tu nestojí za nic (možná ještě Laurence Fishburne) a prostě celé je to nuda. Navíc mě to natolik nudilo, že už jsem ten film pak ani nevnímal a tak jsem možná přišel o několik hodně důležitých objasnění, ale co, mě to nezajímá, pro mě je to prostě sračka.

Matrix Reloaded (2003)

Zatímco jednička byla revoluční a každého diváka posadila na prdel, dvojka už je celkem nuda. Furt se tu zbytečně filozofuje (podle mě mnohdy až zbytečně) a akční scény jsou digitální až běda (plus ještě třeba ta bitka s agenty Smithy mi přišla naprosto zbytečná, Neo mohl kdykoliv vypadnout).

Letuška 1. třídy (2003) odpad!

Jako ehm. tohle byla ta nejnudnější komedie, kterou jsem v životě viděl. Jako bez keců podle mě je tohle větší shit než třeba Bojiště země s Travoltou a to ani nejde.

Mission: Impossible III (2006)

Oh Yes. Po spíše průměrné jedničce a debilní dvojce přichází geniální trojka. Filmu hodně prospělo, že Ethan Hunt už tu není taková ta jednička jako předtím, ale je to normální chlap, co má manželku a problémy. Divák se dokáže s jeho postavou ztotožnit a díky Cruseovi, který zahrál fakt dobře, jsem vždycky věděl, jak se jeho postava cítí. Také bych chtěl vyzdvihnout kameru, která je pekelně dynamická. Akční scény stojí za to a prostě je to nářez. Co se týče Philipa Seymoura Hoffmana, tak ten je sice tlustej a občas jsem se při pohledu na něj musel gebit, ale má charizma a je to vidět, jen škoda těch kil navíc. Sečteno potrženo - Mission: Imposible III je pro mě nejlepším akčním filmem posledních let.